690 680 960

Jest porozumienie Chełma z Budimexem. To szansa na przebudowę drogi krajowej nr 12

Będą mediacje pomiędzy Urzędem Miasta Chełm a firmą Budimex w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 12. Do czasu rozwiązania sporu, wykonawca wykona prace związane z przygotowaniem terenu.

W poniedziałek Urząd Miasta Chełm oraz firma Budimex poinformowały o wypracowaniu wspólnego, jednak jak na razie wstępnego porozumienia, co do możliwości i warunków kontynuowania przebudowy drogi krajowej nr 12. Chodzi o odcinek trasy znajdujący się w granicach miasta. Jak już informowaliśmy, prace związane z inwestycją miały się rozpocząć wraz z początkiem kwietnia. Do tej pory jednak nic się nie dzieje. Tymczasem od lat stan ul. Rejowieckiej i Rampa Brzeska jest fatalny, nawierzchnia pełna kolein, spękań i nierówności.

Wyczekiwane prace nie ruszyły gdyż wykonawca prac wystąpił do miasta z żądaniem zwiększenia kwoty kontraktu, co miało być warunkiem wejścia na plac inwestycji. Powodem była zmiana kategorii drogi, co ma się wiązać z wyższym kosztem prac. Z kolei przedstawiciele miasta zapewniali, że żądania firmy są bezzasadne. Negocjacje w tej sprawie trwały trzy miesiące i zakończyły się fiaskiem. Dwa tygodnie temu Budimex poinformował o odstąpieniu od umowy.

Dzisiaj obie strony wspólnie zapewniły, że ze względu na dobro społeczne i interes mieszkańców Chełma, jest szansa na rozpoczęcie prac przy przebudowie trasy. Po uzgodnieniu zasadniczych spraw związanych z inwestycją strony wspólnie zwróciły się o przeprowadzenie mediacji przed Prokuratorią Generalną Rzeczpospolitej Polskiej i mają nadzieję na potwierdzenie w postępowaniu mediacyjnym satysfakcjonującej obydwie strony uzgodnień, które doprowadzą do ostatecznego i wiążącego rozwiązania kwestii spornych. Do czasu rozwiązania sporu Budimex zagwarantował podjęcie niezbędnych czynności dotyczących przygotowania terenu do realizacji inwestycji.

(fot. UM Chełm)

3 komentarze

  1. Raz sie ugna przed wykonawca to juz zawsze beda w ch** lecieć

    • ale czy nie wydaje się logiczne że wybudowanie drogi w wyższym standardzie jest droższe ?

  2. Bo trzeba rozmawiać, a nie stać i tupać, mówiąc, że racja jest najmojsza. Oby się dogadali, bo tak trzeba

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas