W Lublinie pojawią się „Ściany Wstydu”

Już niebawem w przestrzeni miejskiej pojawią się „Ściany Wstydu”, czyli billboardy prezentujące nazwiska radnych, którzy przegłosowali studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Afisze mają być wykupione przez Lubelski Ruch Miejski.

Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski poinformował dzisiaj na swojej stronie na Facebooku, że wkrótce na terenie Lublina pojawią się billboardy z listą nazwisk radnych, którzy głosowali m.in. za zabudową Górek Czechowskich.

Członkowie ruchu zorganizowali zbiórkę środków na realizację pomysłu. Udało się zebrać 3805 złotych, które zostaną przeznaczone na cztery nośniki z miesięcznym czasem ekspozycji ma terenie Lublina. Na afiszach znajdą się nazwiska 17 radnych oraz ma pojawić się napis o treści: „Radni Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka działający na szkodę Lublina poprzez głosowanie wbrew woli mieszkańców m.in za zabudową Górek Czechowskich”.

W umieszczonym dziś wpisie na Facebooku można zobaczyć dwie koncepcje, z których jedna zostanie prawdopodobnie zrealizowania. Swoje uwagi można zamieszczać w komentarzach pod wpisem.

Lubelski Ruch Miejski powstał w 2018 roku po jednym ze spotkań organizowanych przez Forum Kultury Przestrzeni. Członkowie LRM działają nieformalnie, ale i w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach, fundacjach itp. Niektórzy pełnią też formalne funkcje w ciałach doradczych Urzędu Miasta Lublin. Są wśród nich społecznicy i aktywistki, którzy działają w swoich lokalnych społecznościach od lat. W ostatnim czasie LRM zaangażowany jest w obronę przed zabudową Górek Czechowskich.

(fot. LRM)

23 komentarze

 1. miasto jest po to żeby w nim mieszkali ludzie a nie żeby były tu laki i pastwiska

  • Ta. Tylko beton i 45 stopni w czerwcu.

  • Takie jest niestety myślenie znacznej grupy tych, którzy ze wsi do miasta się przenieśli. Wydaje im się, że im więcej betonu tym bardziej „miejsko”. Wybierz się kiedyś np. do Londynu i zobacz, jak może funkcjonować miasto w zdrowej relacji z naturą. I jak dużo na tym zyskują mieszkańcy.

 2. przecież ponad 90% mieszkańców nie ma nic przeciwko zabudowie górek. Za takie kłamstwa powinien być pozew

  • Może to będzie ściana zaszczytów a nie ściana wstydu. Nieliczna grupa nawiedzonych nie może terroryzować większości mieszkańców i paraliżować wielkomiejskie inwestycje.

 3. Tylko po co to? Na co to komu?

 4. Przecież łatwiej unieważnic głosowanie niż kasę za działkę oddać…

 5. Chciałabym poinformować że dzięki nowym planom zagospodarowania nie będzie planowanych parkingów strategicznych dla śródmieścia wzdłuż czechówki.

 6. Przecież to zwykłe marionetki w rękach Żuka i nie mogą mieć swojego zdania. Cała rada to fikcja.

 7. To trzeba przed wyborami zrobić. Razem ze zdjęciami.

 8. tak działa PO , dla nich nigdy nie liczyli się ludzie tylko prywatne interesy , gdzieś mają wolę ludzi, byle tylko się nachapać przy korycie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021