W Lublinie pojawią się „Ściany Wstydu”

Już niebawem w przestrzeni miejskiej pojawią się „Ściany Wstydu”, czyli billboardy prezentujące nazwiska radnych, którzy przegłosowali studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Afisze mają być wykupione przez Lubelski Ruch Miejski.

Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski poinformował dzisiaj na swojej stronie na Facebooku, że wkrótce na terenie Lublina pojawią się billboardy z listą nazwisk radnych, którzy głosowali m.in. za zabudową Górek Czechowskich.

Członkowie ruchu zorganizowali zbiórkę środków na realizację pomysłu. Udało się zebrać 3805 złotych, które zostaną przeznaczone na cztery nośniki z miesięcznym czasem ekspozycji ma terenie Lublina. Na afiszach znajdą się nazwiska 17 radnych oraz ma pojawić się napis o treści: „Radni Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka działający na szkodę Lublina poprzez głosowanie wbrew woli mieszkańców m.in za zabudową Górek Czechowskich”.

W umieszczonym dziś wpisie na Facebooku można zobaczyć dwie koncepcje, z których jedna zostanie prawdopodobnie zrealizowania. Swoje uwagi można zamieszczać w komentarzach pod wpisem.

Lubelski Ruch Miejski powstał w 2018 roku po jednym ze spotkań organizowanych przez Forum Kultury Przestrzeni. Członkowie LRM działają nieformalnie, ale i w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach, fundacjach itp. Niektórzy pełnią też formalne funkcje w ciałach doradczych Urzędu Miasta Lublin. Są wśród nich społecznicy i aktywistki, którzy działają w swoich lokalnych społecznościach od lat. W ostatnim czasie LRM zaangażowany jest w obronę przed zabudową Górek Czechowskich.

(fot. LRM)

23 komentarze

 1. Sprzedane, zabudowane! Od początku wiedziałem, że po trupach, a dojdą do celu. Szkoda Waszych nerwów i tych pieniędzy.
  Lepiej zróbcie za tą kasę społecznego grilla na tych.”swoich” górach, bo może być ostatni.
  Na piwko i kiełbasę wpadnie więcej osób niż na referendum.
  ?

 2. .................

  Tak to jest gdy radnym zostaje się po znajomości lub z przypadku.

 3. I bardzo dobrze, że zabudują a nie jaśniepaństwo się buntuje bo psy nie będą miały gdzie stać… i tak większość lublinian ma w d… co tam powstanie więc radni zdecydowali i gitara.

 4. A jak się aktywistom, społeczniakom i innym zielonym ludkom nie podoba to wypad na wieś hahaha, tam jest dużo zieleni serio.

 5. Chyba zgodnie z prawdą trzeba by napisać „Radni Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka działający na szkodę Lublina poprzez głosowanie wbrew woli części mieszkańców m.in za zabudową Górek Czechowskich”. Nie powinni tak uogólniać pisząc wbrew woli mieszkańców bo nie wszyscy są przeciwni zabudowie 30% Górek Czechowskich. Reprezentują tylko zrzeszonych w Lubelskim Ruchu Miejskim i ich zwolenników a to na pewno nie wszyscy, raczej kilka procent mieszkańców Lublina. Akcja trochę na zasadzie kto nie z nami ten przeciwko nam.

 6. Mieszkaniec Czechowa

  Moje nazwisko tez mogą dopisać. Jestem za parkiem, a nie dzikimi chaszczami.

 7. To teraz będziesz miał Górki zabudowane blokami, a w pozostałej części dzikie chaszcze. Dałeś się zrobić w bambuko, niestety.

 8. Jestem za!

 9. Całe szczęście, że tzw. ruchy miejskie w największych miastach, w wyborach samorządowych zdobywają poparcie nieprzekraczające 3% głosów. Po drugie, w referendum wzięło udział 12,91% uprawnionych do głosowania, więc nie powielajmy głupot i nie piszmy, że coś się robi wbrew woli mieszkańców. Też jestem mieszkańcem Lublina. Chcę budowy parku i nie jestem zachwycony budową osiedla aż na takim obszarze, ale niestety jest to chyba najlepsze wyjście. Przypomnę również, że to nie obecny Prezydent odpowiada za zaniechania związane z Górkami Czechowskimi, tylko Prezydent wywodzący się z ugrupowania, które teraz najgłośniej krzyczy w tej sprawie, nie mając tak naprawdę swojej koncepcji zagospodarowania tego terenu.

  • a ile głosów było za wolą dewelopera? i czemu głos dewelopera jest wazniejszy od glosu tych 23tys ktorzy zaglosowali na NIE?
   Przypominam ze dzielnice sasiadujace z GC mialy frekwencje ok 30%, a niektorych lokalach wyborczych, na Sławinie ponad 40%. GŁosów na NIE bylo ponad 70%.
   jakim prawem teraz radni biorą pod uwagę tylko głos dewelopera?
   To jego propozycja byla poddana pod głoswanie i nie zyskala poparcia lub ludzie olali ten pomysl dewelopera nie idac na referendum.
   I

 10. Popieram, niech ludzie wiedzą kto wrzucił do kosza głosy mieszkancow i poszedl na reke prywatnej firmie, wbrew zdrowemu rozsadkowi. Niektórzy z tych radnych za chwilę bedą kandydowac do sejmu/senatu. Nie głosujmy na nich!!! Po prostu!

 11. miasto jest po to żeby w nim mieszkali ludzie a nie żeby były tu laki i pastwiska

  • Ta. Tylko beton i 45 stopni w czerwcu.

  • Takie jest niestety myślenie znacznej grupy tych, którzy ze wsi do miasta się przenieśli. Wydaje im się, że im więcej betonu tym bardziej „miejsko”. Wybierz się kiedyś np. do Londynu i zobacz, jak może funkcjonować miasto w zdrowej relacji z naturą. I jak dużo na tym zyskują mieszkańcy.

 12. przecież ponad 90% mieszkańców nie ma nic przeciwko zabudowie górek. Za takie kłamstwa powinien być pozew

  • Może to będzie ściana zaszczytów a nie ściana wstydu. Nieliczna grupa nawiedzonych nie może terroryzować większości mieszkańców i paraliżować wielkomiejskie inwestycje.

 13. Tylko po co to? Na co to komu?

 14. Przecież łatwiej unieważnic głosowanie niż kasę za działkę oddać…

 15. Chciałabym poinformować że dzięki nowym planom zagospodarowania nie będzie planowanych parkingów strategicznych dla śródmieścia wzdłuż czechówki.

 16. Przecież to zwykłe marionetki w rękach Żuka i nie mogą mieć swojego zdania. Cała rada to fikcja.

 17. To trzeba przed wyborami zrobić. Razem ze zdjęciami.

 18. tak działa PO , dla nich nigdy nie liczyli się ludzie tylko prywatne interesy , gdzieś mają wolę ludzi, byle tylko się nachapać przy korycie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach