Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast przebywać na kwarantannie, poszedł do sklepu po papierosy. Ma do zapłacenia 5 tys. złotych kary

Mieszkaniec Hrubieszowa po powrocie z Włoch do Polski miał przebywać na kwarantannie. Niestety mężczyzna złamał jej zasady i podczas policyjnej kontroli nie było go w mieszkaniu.

Policjanci kontrolujący osoby przebywające na kwarantannie udali się pod adres, gdzie powinien przebywać mieszkaniec Hrubieszowa, który wrócił z Włoch. Jak się okazało mężczyzny nie było w domu.

Podczas drugiej wizyty tego samego dnia, mundurowi spotkali go w pobliskim sklepie, gdzie poszedł kupić papierosy. Za złamanie obowiązujących przepisów został ukarany i będzie musiał zapłacić 5 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Palenie szkodzi- nabiera nowego wymiaru.

 2. i to jest właśnie paranoja
  gość siedzi na kwarantannie i wszyscy go olewają
  policja wystawia absurdalny mandat, bo może
  a może ktoś by zapytał gościa co mu potrzeba
  bo wbrew pozorom papierosy to artykuł pierwszej potrzeby
  niepalący jest tak głupi, że głupota nie pozwala mu zrozumieć !!!!!

  • Mógł kogoś poprosić o zakupy. W moim bloku ogłasza się jakaś grupa pomocy z FB (wyprowadzanie psów, zakupy, itp), miejscowa parafia (pomoc psychologiczna, zakupy, apteka, wsparcie duchowe) oraz spółdzielnia mieszkaniowa (pomoc dla osób w podeszłym wieku). Miejscowy sklepik osiedlowy dostarcza zakupy na telefon – wystarczy zadzwonić. Widziałem też harcerzy z siatkami – komuś to dostarczali. Jak ktoś ma kwarantannę to powinien siedzieć na d… i się nie ruszać k… jego m…!

 3. Dlaczego nie 30.tyś ….tylko 5…….bez papierosa można żyć …..powinien być najwyższy wymiar to by się oduczył i by mu wyszło na zdrowie…

Z kraju