Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Był objęty kwarantanną, zapraszał do domu gości. Inspektor Sanitarny nałożył na mężczyznę 8 tys. złotych kary

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu wydał decyzje o nałożeniu kar na osoby nie stosujące się do przepisów w związku z epidemią koronawirusa. Mieszkaniec Zamościa, który złamał zasady kwarantanny ma do zapłacenia 8 tys. złotych, zaś dwóch innych mężczyzn po 5 tys. złotych za złamanie zakazu przemieszczania się.

Nieodpowiedzialne zachowanie 50-letniego mieszkańca Zamościa zakończyło się nałożeniem na niego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu administracyjnej kary pieniężnej w wysokości 8000 zł.

Mężczyzna, który był objęty kwarantanną zapraszał do domu gości. Znajomi odwiedzali 50-latka kilka razy. Mężczyzna tłumaczył, że nic złego nie robił, a w czasie trwających kilka godzin spotkań zachowuje bezpieczną odległości. Policjanci poinformowali go o konsekwencjach takiego nieodpowiedzialnego oraz niezgodnego z przepisami zachowania i powiadomili zamojski sanepid.

Z kolei dwóch mieszkańców Zamościa zostało ukaranych za złamanie zakazu przemieszczania się. Mężczyźni w wieku 49 i 56 lat przebywając na ul. Wyszyńskiego w odległości mniejszej niż 2 metry od siebie zostali zapytani przez funkcjonariuszy o cel spotkania. Arogancko odpowiedzieli, że chcieli porozmawiać i nikt nie może im tego zabronić.

Także o ich zachowaniu została powiadomiona służba sanitarna, która za złamanie przepisów wprowadzonych po to, aby zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19, wyciągnęła wobec mężczyzn restrykcje finansowe w postaci kar w wysokości po 5000 zł.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Powiem tak. Nie pisze się w tych wiadomościach o skandalicznym zachowaniu osób do których policja przecież podchodzi nie dla przyjemności tylko dlatego, że na tym polega ich praca, że taki dostali rozkaz. Może warto tez wspomnieć od czasu do czasu o policjantach udzielających upomnień, zachowujących się po ludzku, bo tacy też są i jest ich nie mało. I też stoją w kolejkach tak jak my i też ich ta sytuacja dotknęła. Wesołych Świąt!

  2. Jak można być takim człowiekiem,aby narażać inne osoby.

  3. A nie taniej by była utylizacja pijaków.

Z kraju