Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zalew Zemborzycki i okolice z innej perspektywy (wideo z drona)

Bardzo często miejsca, które doskonale znamy i nie raz odwiedzaliśmy, z innej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej. Zwłaszcza patrząc z lotu ptaka można dostrzec wiele rzeczy, których podczas spacerów się nie zauważało. Warto więc zobaczyć, jak prezentuje się Zalew Zemborzycki i okolica z wysokości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu metrów.

(wideo – nadesłane – Kacper)
2018-01-11 18:51:46

16 komentarzy

 1. Przepiękne śmierdzący. Zapachy wody jak za oborą .

  • To nie jest film w 3D żeby poczuć jak tam śmierdzi. Może to Ty?

  • Lublin więcej zarobił by na rewitalizacji całej niecki zalewu (izolacji dna itd.) aniżeli na bezmyślnej budowie całej sieci trolejbusowej w dobie autobusów elektrycznych. Wszyscy lublinianie chętniej wyskoczyliby nad wodę u siebie niż tłukli się na pojezierze łęczyńsko-włodawskie. Warunkiem jest oczywiście czysta woda a nie ta zielona zupa szczawiowa. I oczywiście wzięcie się na ostro za wszystkie nieruchomości leżące wzdłuż Bystrzycy w sensie dogłębnych kontroli kanalizacji sanitarnej, szczelności szamb a także kontrola spływu wód z ziem rolnych wzdłuż rzeki, które to wody niosą całe mnóstwo eutrofizujących zanieczyszczeń. Wszystko się da, tylko trzeba choć odrobinę dobrej woli, gospodarności i perspektywicznego spojrzenia.

   • Tak trzeba zrobić, tylko nie ma chętnych, którzy wzięli by się za to nagminne spuszczanie szamba do Bystrzycy bo tak taniej. We wszystkich okolicznych wsiach tak robią, szambo za płot, a raz do roku szambiarkę się zamawia od wielkiego dzwona, ale w kościółkach pchają się do pierwszych ławek…

 2. Co oznacza „o okolica”.

 3. Ja rozumiem, ze zalew, ze dron moze byc dla redaktorów czyms nowatorskim, ale po co udostępniać tak do bólu amatorski film jakiegoś dziecka, ktore wyraznie nie ma pojecia obsludze kamery, nie mowiac o sterowaniu uav.

  • Chociażby z tego, że ktoś napracował się i wysłał do nas taką informację.

   • Brawo, popieram. Może jakość nie jest idealna ale ktoś się napracował, postarał i chciało mu się zrobić coś zamiast pisać denne jadowite komentarze.

  • no wiesz, sprzęt nie jest z odpustu tylko z importu to sie dzieciak pojarał 😀 hahaha

 4. Tylko okolice słonecznego, a gdzie reszta, gdzie „dopływ” zalewu? Wybierzcie się w okolice kościoła, szkoły, ulicy Cienistej, wtedy chętnie będzie się oglądać, czekamy

 5. Film miernota więc trudno powiedzieć, że ktoś się napracował. Chyba tylko rodzice którzy musieli zarobić na zabawkę. Lepiej by zrobili pokazując Kacperkowi skąd nadlatują samoloty do Lublina bo kto wie czy jeszcze kiedyś o nim nie przeczytamy w trochę mniej optymistycznym kontekście.

 6. Szczególnie chętnie obejrzymy który to h…. wali pompę za płot w krzaki i pompuje szambo do zalewu, Nieraz jak tylko zmrok zapada w tej okolicy wali tam jak na Hajdowie .

  • jeżeli zabierasz głos na jakiś temat,to staraj się to robić z sensem,otóż cały ciąg budynków od cienistej do mariny włącznie jest skanalizowany,a smród pewnie z twoich gaci!zmień dietę!

 7. Chyba widziałem bimmer’a na rowerze.

 8. Widać, że dziecko wzoruje się na tych „podludziach” youtuberów, którzy ogłupiają młodzież. Nie mówię o każdym youtuberze… Co do filmu, strasznie amatorski, ale oczywiście miniatura robiona na wzór ogłupiaczy youtuberów. W filmie musiały znaleźć się odnośniki do jakiś tam snapów…. Brakuje tylko sępienia o subkrypcje i lajki… W opisie oczywiście znajduję się link do strony z donacjami ( aha ). Ten film bardziej przypomina promocję kanału na youtube niż zalewu zemborzyckiego

Z kraju

Polityka i społeczeństwo