Zakończyły się poszukiwania w terenie zaginionego 5-letniego Dawida

W poniedziałek rano policja poinformowała, że zakończone zostały poszukiwania w terenie zaginionego 5-letniego Dawida Żukowskiego. Teraz policjanci przystępują do szczegółowej analizy kryminalistycznej posiadanych materiałów.

Do chwili obecnej nie jest znane miejsce pobytu zaginionego 5-letniego Dawida Żukowskiego. Trwające od kilku dni poszukiwania w terenie zostały dzisiaj zakończone.

Przypomnijmy, w minioną środę około godziny 17:00 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie. Policjanci dotarli do nagrań, na których widać pojazd mężczyzny przemieszczający się na tym odcinku drogi.

Po czterech godzinach, przed godziną 21.00, policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Mężczyzna rzucił się pod pociąg. Do tej pory nieznane jest miejsce pobytu dziecka. Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Policjanci wraz z żołnierzami i strażakami przeszukali cztery tysiące hektarów i nie natrafili na ślad chłopca. W poniedziałek rano rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował, że od niedzieli trwa bardzo szczegółowa analiza kryminalistyczna tych wszystkich ustaleń, które posiadają policjanci. Chodzi tu o ustalenia wynikające z pracy operacyjnej i ustalenia procesowe. Przesłuchano także świadków. W każdej jednak chwili akcja poszukiwawcza w terenie może zostać wznowiona. Policjanci nie zdradzają wszystkich szczegółów sprawy.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby przejrzeli kamerki samochodowe, zwłaszcza ci, którzy 10 lipca w godzinach między 17 a 21 poruszali się na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź też w samym Grodzisku. Każdy ślad dotyczący szarego pojazdu marki Skoda Fabia o numerze rejestracyjnym WGM 01K9 jest bardzo cenny. Pojazd na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna. Bardzo ważne jest dla mundurowych to którędy pojazd przemieszczał się w tym dniu lub gdzie parkował.

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.


Ojciec poszukiwanego 5-letniego Dawida Żukowskiego

(fot. Policja)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Według mnie chłopiec został wywieziony za granicę przez znajomego/ kogoś bliskiego ojca. To była z góry zaplanowana akcja. Poszukiwania w Polsce są daremne.

  • No nie wiem. Pewnikiem jest, że ojciec nie żyje i nie ma dziecka. Dziecko było pod opieką ojca (w czasie pracy matki?), pojechał do matki dziecka w czasie gdy ta (prawdopodobnie, bo ambasada kończy pracę o 18- tej) miała skończyć pracę. O 18- tej dzwoni do matki w okolicy planowanego spotkania. Dlaczego matki tam nie było? Żadnych informacji o przemieszczaniu się matki i ta postawa ambasady, że dziecko ma obywatelstwo rosyjskie, oraz nie komentuje faktu obywatelstwa polskiego. Faktycznie, mogą być zaangażowane osoby trzecie, ale powstrzymałbym się z określeniem kierunku ich pochodzenia.

 2. Luuub ojciec go zabił i zakopał…..

  • Też tak obstawiam, że w desperacji i odpływie zdrowych zmysłów (o ile miał zdrowe zmysły..?, zabił chłopca, zakopał lub utopił i sam się zabił i po wszystkim co nie oznacza że nie trzeba dalej poszukiwać i prowadzić śledztwo bo 100% pewności nie ma..!

 3. Może.doszlo do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku ojciec więc zakopał synka A sam popełnił samobójstwo, 2 wersja że może ojcem.okazal się ktoś inny porwał dziecko A faceta rzucił pod pociąg..wersji jest wiele ..Ale z czasem wyjdzie wszystko na jaw …I dowiemy się prawdy jaką była, dzisiejsze działania policji są mocne więc dojdą co i jak proste

 4. Nie należy wykluczać działania np. łowców organów, zwykle szuka się przyczyn w działaniu ojca/matki, a co z osobami trzecimi? czemu tego nikt nie sprawdza?

 5. znajomy policjant mówi że podobno wiele z tych torowych samobójstw to zwykłe morderstwa. Prawie doskonałe bo ciężko potem coś zbadać. Stara ubecka metoda.

 6. Niech go Ruscy szukają to ich obywatel.

 7. Niestety, ale czarno to widzę, mam jeszcze nadzieję, że się mylę!

 8. nie wiem gdzie dokładnie szukali tego chłopca ale skoro auto było widziane w okolicy Okęcia , ja bym przeszukał ten teren gównie w okolicy ulic Wirażowej i Kinetycznej w Warszawie przy użyciu psów tropiących,

 9. Chłopiec na pewno nie żyje .Ojciec chciał ukarać matkę za rozstanie zabierając jej co najcenniejsze i ukrył ciało by nie miała szansy pochować . Prosta psychologia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach