Zakaz wjazdu na środku ulicy, kierowcy jadą dalej. Po mandaty ustawiała się kolejka

Jak lekceważące podejście do znaków drogowych mają niektórzy kierowcy, okazało się dzisiaj na jednej z lubelskich ulic. Policjanci wypisywali mandaty jeden za drugim.

W poniedziałek rano na ulicy J. Poniatowskiego w Lublinie rozpoczęły się roboty bezwykopowe przy modernizacji sieci wodociągowej. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, jak też uczestników ruchu, na odcinku od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich, zamknięty został jeden pas jezdni.

Na środku ustawiono barierę oraz wyraźny znak zakazujący wjazdu. Na wielu kierowcach nie zrobiło to jednak żadnego wrażenia i samochody jeden za drugim jechały dalej. W końcu o sytuacji, jaka występuje w tym miejscu, powiadomiona została policja.

Patrol drogówki miał pełne ręce roboty. Co więcej, niektórzy kierowcy nawet na widok stojącego radiowozu nie rezygnowali z dalszej jazdy po wyłączonym z ruchu odcinku ulicy. W wyniku tego, zatrzymywanych było nawet po kilka samochodów jednocześnie, a po mandaty karne ustawiała się kolejka.

Przypominamy, że prace w tym miejscu będą prowadzone w trzech etapach i potrwają do piątku 14 lipca 2017 r. Objazd wyznaczony został ulicami Popiełuszki i Długosza.

41

42

43

44

(fot. nadesłane)
2017-07-03 22:17:17

Zobacz również

56 komentarzy

 1. Bo najlepiej na ruchliwej ulicy prowadzić remonty w dzień.

  • Miej pretensje do inwestora, który wyznaczył ileś tysięcy złotych na tę robotę. Firma, która wygrała przetarg, żeby wyjść na + musi robić to w dzień gdyż pracownik za nocną zmianę dostaje 2x za 1h.

 2. policjant moze zatrzymac do kontroli jeden pojazd a kolejka moze byla bo pierwszy zablokowal przejazd ale pozostali powinni zawrocic ale czekali jak baranki

 3. Znak ustawiony nie zgodnie z z Dz.U. tzn. szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych…. nie przyjmować, najlepiej jak już wypisze…heheh

  • Czy masz na myśli wysokość na jakiej powinien być ustawiony znak zakazu? Czy jeszcze coś innego? Bo ta wysokość to co do zasady minimum 2m więc znak jest ustawiony niezgodnie z przepisami.

   • zaczynając od wysokości, odl. od krawędzi, poprzez lampy na zaporze, kończąc na uprzedzeniach o zakazie występującym za skrzyżowaniem, bo o POR nie wspomnę bo pewnie całą przebudowę robią na zasadzie awarii

    • najlepiej się usprawiedliwiać i szukać wymówek a jak coś się stanie to nie ja bo mnie przepisy nie obowiązują co nie? kto wam dał prawo jazdy dyskutanci za dychę

 4. Lekceważące to jest podejście do kierowców jakie mają urzędnicy i drogowcy. Kiedy redakcja zauważy, że kierowcy to też ludzie?

 5. jechalem wczoraj tamtedy z bratem jego czarne e53 4.6 is co przyjechal z uk , do tego piekne z tylu zolte angielskie blachy ktore zwracaja uwage zazdrosnikow.. celowo otworzylem okno i cala lape wystawilem zeby widzieli heheh Wzrok zazdrosnych bidokow z lublina bezcenny. Ostatnio brat robil remont automatu w lbn za 5000zl , potem rozrzad silzgi napinacze regeneracja vanosow za ponad 5000zl. Kola 20 caali warte ponad 5000zl. jeszcz jakies pytania ? ludzie ogladali to auto z kazdej strony bo pewnie mieli bol pupki ze w uk sie zarabia zeby taki woz utrzymac hahah brat ma polewke i mowi ze tylko z ironicznym usmieszkiem patrzy sie na te skody toyotki i vaginy w lublinie . Jutro jedziemy moim e60 535d na jakas impreze i sie posmiejemy z zaparkowanych aut po klubem, bo albo civiki gejotki i vagi albo auto tatusia hahahahahh zacznijcie zarabiac jak ludzie a nie zwierzeta.

  • Bimmer czo ty piszesz przecież twój brat siedzi za rozbicie Audi po pijaku. Bredzisz ! Lepiej bierz mniej albo zmień dostawce…. Niedowartościowany mechaniku marki BMW. I zmień śpiewkę bo nudna się robi.Trollu jeden.

  • remont automatu w lbn za 5000zl, rozrzad silzgi napinacze regeneracja vanosow za ponad 5000zl. Kola 20 caali warte ponad 5000zl. Jednym słowem złom z UK .

  • jeśli chłopczyku faktycznie masz te twoje powypadkowe dziesięcioletnie 535d z przebiegiem 0.5 mln km to tylko potwierdzasz swoimi wypocinami ogólnie znaną tezę że bmw to samochód dla buraczanych chłopców z kompleksem małego ptaszka. Ewidentnie twoja psychika domaga się siódemy

  • bimber co powiesz czy napiszesz za jedną alufele 21 cali= 20 tyś.??

 6. do L …lekceważące to jest podejscie kierowców do pieszych, kierowców ktorzy jak zobaczą kawałek wolnego chodnika to myslą że to parking i zapominając o zasadach parkowania ups pewnie ich nie znają, ale to piesi maja gdzies bo kierowca ma obowiązek przepisy znać a jak nie chce znac i stosować sie do ich to będzie musiał zapłacić mandat.

 7. Należy sprawdzić czy ustawiony znak figuruje w zatwierdzonej organizacji ruchu na tym odcinku. Jeśli nie znak jest nielegalny a mandat tym bardziej. Wskazówki na temat tego, które znaki należy uznać za obowiązujące, znajdziemy w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

  • Weź się puknij w głowę z tym rozporządzeniem.

   • Sam się puknij. Jak ktoś ustala prawo i go egzekwuje sam powinien go przestrzegać.

    • Przywalanie się do takich błachostek w niczym nie pomaga, a jedynie paraliżuje działanie służb i instytucji.
     Zakaz jest zakazem, każdy zdrowo myślący człowiek będzie go przestrzegał mimo tego, że brakuje mu 10 cm do regulaminowej wysokości lub barwa odbiega w 25% od regulaminowej. Wystarczy nie być egoistą.

  • Onanis Samokopulos

   Nie piernicz jak potłuczony, tylko zwróć uwagę na C-8 przy wjeździe pod górę – jak jednego nie zauważyłeś, to i drugi pominiesz…

 8. Ciekawy jestem jak się tłumaczyli… Bezczelne typy.

 9. bimmer a wiesz jak się robi ćwikłę z buraka?,wrzuca się granat do BMW….- i tyle w temacie.

 10. bimmer ma uraz na punkcie swojego małego fiuta i w związku z tym dokształca sie większym samochodem 😉
  he he!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!