690 680 960

Chcesz wiedzieć, gdzie można się bezpiecznie kąpać? Sprawdź w Serwisie kąpieliskowym

Państwowa Inspekcja Sanitarna uruchomiła Serwis kąpieliskowy. Jest to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach. Całość przygotowano w formie przejrzystej mapy.

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Znajdziemy w nim informacje o jakości wody w kąpieliskach. Kąpieliska zostały oznaczone na mapie Polski i jest to wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk.

W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Woda w kąpieliskach badana jest na bieżąco, a wyniki badań wody są wprowadzane w trakcie trwania sezonu kąpielowego przez pracowników organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej do Serwisu kąpieliskowego.

Przed wypoczynkiem nad wodą warto sprawdzić, gdzie można bez obaw korzystać z kąpieli. Na stronie znajdziecie także niezbędne informacje dotyczące organizacji kąpielisk, raporty dotyczące oceny wody oraz odpowiednie akty prawne.

Kliknij i zobacz Serwis kąpieliskowy!

2017-07-03 22:58:02
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Na zdjęciu Białka parczewska , bywało się tam za komuny co roku.

  2. red lion?

  3. Coś nasz san-epid się obija czyżby na całe województwo tylko jezioro Białe zbadali, a co z pozostałymi?

  4. Białe i Nielisz, ale na Nieliszu tam jeszcze nie byłem.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas