Pijany kierowca pozbawił ją nóżki. Natalka z Puław potrzebuje pieniędzy na protezę i rehabilitację

Lekarze musieli amputować nóżkę 2 letniej Natalce, po tym jak pijany kierowca z impetem wjechał w spacerującą po chodniku dziewczynkę, jej 6 letniego braciszka i mamę. Samochód pojawił się znikąd i równie szybko zmienił bezpowrotnie życie całej rodziny.

Po wypadku Natalka trafiła do szpitala w Puławach. Lekarze zdiagnozowali: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasady piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica. Stan Natalki był na tyle ciężki, iż niemalże natychmiast podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do DSK w Lublinie.

Mimo, iż od wypadku upłynął już miesiąc nóżka Natalki w dalszym ciągu się goi, a ona sama wraz z rodzicami musi jeździć do Lublina na wizyty kontrolne do szpitala. Niestety rodzice nie mają samochodu i dlatego muszą dojeżdżać do Lublina 60 km busem. Sama podróż z Puław do Lublina sprawia, iż Natalka jest wykończona, a przed nią jeszcze wizyta i powrót do domu. Tylko dotychczasowe koszty związane z dojazdami do Szpitala w Lublinie i wizytami u specjalistów przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na dzień dzisiejszy znajduje się w bardzo ciężkiej kondycji. Jedyną osobą utrzymującą pięcioosobową rodzinę jest tata, który nie ma stałej pracy i podejmuje się każdego dodatkowego zajęcia. Mama z lekkim upośledzeniem umysłowym zajmuje się dziećmi, Natalką oraz 6 letnimi bliźniakami, w tym jednym niepełnosprawnym.

Bardzo ważnym jest by Natalka bezpośrednio po zagojeniu się nóżki została objęta jak najlepszą opieką medyczną i rehabilitacyjną. Natalka nie może czekać, tym bardziej, że jej ciało i umysł jest teraz bardzo chłonny. Natalka musi nauczyć się poruszać o kulach i na wózku inwalidzkim, a później chodzić w protezie.

Na ten moment Natalka ma zapewnioną protezę, ale dziewczynka jest w takim wieku, w którym dzieci bardzo szybko rosną. Oznacza to, że za niedługo będzie potrzebna kolejna. Koszt protezy nogi powyżej kolana jest znacznie droższy i waha się pomiędzy 3 000 zł, a 15 000 zł, a przecież im lepsza proteza tym lepsza jakość życia. Do tego rehabilitacja i nauka chodzenia. Sama roczna rehabilitacja to koszt ok. 9 000 zł.

To właśnie teraz potrzebne są specjalistyczne leki, maści, opatrunki, kule, wózek inwalidzki, rehabilitacja, wizyty u specjalistów. Lista potrzeb jest ogromna, tak samo jak koszty. Dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc w tym początkowym i najtrudniejszym okresie.

Możliwie są dwie formy pomocy Natalce:

1) przekazując darowiznę na rzecz Natalki na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka Pijany kierowca pozbawił mnie nóżki.

Tutaj opisywaliśmy wypadekhttp://www.lublin112.pl/wideo-pijany-kierowca-wjechal-matke-dziecmi-chodniku-kilku-godzinach-zostal-zatrzymany/

2017-07-03 22:38:00
(fot. nadesłane)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Typa od razu za kraty na dożywocie i niech zarabia na rodzinę poszkodowaną jakąś pracą a co zostanie to na jego utrzymanie. Nie ma przeproś, co to za prawo mamy żeby zwyrole nie bali się popełniać takich czynów? Muszą się bac konsekwencji to przestępczość spadnie a nie 2 lata a potem wolny…

 2. A co z Funduszem Gwarancyjnym? Niech pijak spłaca. Zlicytowac jego majątek.

 3. A dlaczego rodzina za to musi płacić? Przecież to nie ich zaniedbanie. Paranoja. A gdzie sprawca wypadku ? Gdzie odpowiedzialność? Państwo niech umożliwi dziecku godne życie a sprawca płaci. Żal ściska.

 4. Co się bulwersujecie toż to normalka pijany mężczyzna za kierownica 😂

 5. Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś ma informacje o rodzinie dziewczynki, chciałbym pomóc, swoje 3 grosze dorzuciłem, mogę zrobić więcej ale potrzebuję bezpośredniego kontaktu z rodziną.
  Nie możemy pozwolić by dziewczynka straciła dzieciństwo

 6. Dlaczego nie poszło to z OC sprawcy ? Jakaś naciągana ta zbiórka.

  • skoro pijany to ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, kwestia do rozwiązania wyłącznie na drodze cywilnej.

   • Otóż nie. Ubezpieczyciel nadal zobowiązany jest do wypłaty świadczenia. Wypłaconych pieniędzy może dochodzić od sprawcy w drodze regresu.

 7. Puścić h… w skarpetkach i to dziurawych, czemu wszystko działa tak leniwie i nie zapewni dziecku leczenia na koszt sprawcy ?

 8. szukacie pomocy dla dziewczynki z wypadku a temu bandycie co pozbawi ja normalnego funkcjonowania zapewniliscie spanie i jedzenie kurde niech się ktoś za to weźmie to on powinien za wszystko zapłacić i zadbać o to żeby tej malutkiej dziewczynce niczego nie brakowało!!!

 9. Ja bym posłała do kamieniołomów nie tylko sprawcę wypadku ale tego bezrobotnego dziecioroba co upośledzonej kobiecie stadko dzieci zrobił . Pieniądze nic nie dadzą bo to ludzie niezaradni życiowo są . Potrzebny asystent rodziny co to ogarnie , nie zmarnuje .Matkę dziewczynki też powinno prowadzić się za rękę .

 10. Przeciez pijany mial swoj majatek. Trzeba z tym isc do firmy zajmujacej sie odzyskiwaniem zadoscuczynienia. Potrwa tobze 2 lata u nas,ale warto. Nic nie tracą. Juz na poczatek powinni zabrac samochod na poczet zadoscuczynienia.

 11. żeby nie było- codziennie wspieram mniejszymi lub większymi kwotami zbiórki na siepomaga. Wspieram dzieciaki jak tylko mogę ale tutaj to już przegięcie! sprawca miał OC, proces cywilny – dlaczego jeszcze od ludzi wyciągać kasę. Takie zbiórki tylko podważają wiarygodność innych. Natalce życzę zdrowia.

  • Czy szanowny czytelnik lub czytelniczka nie pomyślał(a), że dziecko cały czas rośnie i potrzebuje rehabilitacji już teraz, a sprawy w sądach ciągną się latami. Ile dziecko ma czekać na rehabilitację aż się sprawa w sądzie zakończy?

   • Dokładnie !

   • pomyślała pomyślała.. jest jeszcze NFZ, poza tym nie piszczie bzdur że z OC nie da się nic uzyskać bo piszecie nieprawdę..

    • na miejscu rodziców po prostu wzięłabym kredyt w ostateczności- spłata jest pewna z odszkodowania OC- moim zdaniem naciągnie i tyle, dla wygody.

 12. Pomóc pomogę ale niech rodzina Natalki skontaktuje się z jakąś kancelarią odszkodowawczą. Pomogą wywalczyć dużo wyższe pieniądze z OC sprawcy niż samemu można to zrobić. Kancelarie nie pobierają opłat za prowadzenie sprawy, a jedynie ustaloną procentowo prowizję od odszkodowania.

 13. Likwidator Szkód

  Wszystkie koszty które mają związek z powstałym urazem powinny zostać pokryte przez TU świadczące ochronę dla pojazdu którym poruszał się pijany kierowca. Jeśli takiego ubezpieczenia OC nie było/ bądź sprawca uciekł- odpowiada za to UFG. Górny limit odpowiedzialności TU bądź UFG to 5 mln Euro – tak więc poszkodowana Dziewczynka ma zapewnione protezowanie wraz z jej wzrostem, nie mówiąc już o innych kosztach leczenia, dojazdów itp. Ponadto Dziewczynka ma gwarancję pokrycia tzw. kosztów niematerialnych – zadośćuczynienia za cierpienie i ból, które w mojej ocenie pojawią się wraz z wzrostem świadomości mentalnej w okresie dojrzewania.

  Zatem moje pytanie dlaczego treść artykułu jest nie precyzyjna i jasno nie określa celu i przeznaczenia zbieranych środków skoro suweren postaci Państwa Polskiego zagwarantował przepisami prawa pokrycie opisanych kosztów.

  Sam pijany kierowca – zapłaci za to nie tylko wykluczeniem społecznym – prywatnie jestem za publikacją wizerunku w takich przypadkach – ale także i z własnej kieszeni pokryje wszystkie koszty z jakim spotkała się Dziewczynka i jej Rodzice

  • Dobrze powiedziane. Wszystko i na temat.

  • A od kiedy TU obejmują swoją polisą pijanych kierowców? Jakiś nowy zapis w umowach się pojawił?

   • Likwidator Szkód

    Panie Mądry obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych chroni Poszkodowanych przez:
    – kierujących będących stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, bądź też tych którzy celowo/ umyślnie wyrządzają k szkodę
    -kierującego który wszedł w posiadanie pojazdu na skutek przestępstwa – czyli złodzieja, który np Twoim samochodem doprowadził do szkody
    – kierującego bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
    -kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia

    W każdym z tych przypadków TU ma obowiązek wypłaty odszkodowania z polisy OC , a następnie które następnie wypłaconymi kwotami obciąża takiego Kierującego.

  • Proszę Pana! może mógłby Pan skontaktować się z rodziną i im pomóc. Podejrzewam, że nie mają wiedzy na ten temat i sami nie potrafią nic zrobić.

 14. powinno sie taki eprzypadki pokazywac w tv i prasie ku przestrodze chodz czy jeden z drugim sie zastanowi zanim wsiadzie po kielichu tego niewiadomo napewno kary powinny byc surowsze bo teraz to jest kpina

 15. NIECH PLACI TEN TYP DO KONCA ZYCIA !!!!!!!!

 16. Ten typ ma teraz godne życie gratis i chroni go prawo.

 17. czy to dziecko nie moze byc wozone na te badania i konsultacje przez transport sanitarny to nie pojete ze trzeba tak ranne dziecko wozic busem przeciez jest mozliwosc zgloszenia transportu dla osoby ktora nie jest w stanie sama dojechac a tak nawiasem mowiac czy tam w pulawach nie ma ludzi ktorzy mogliby pomoc tej rodzinie ogarnac to wszystko nawet prawnie jesli mama tej dziewczynki jest lekko uposledzona to moze oni po prostu nie umieja sie tym wszystkim dobrze zajac ja pieniadze wplace ale ludzie pomozcie im maja przeciez jakies prawa tylko o tym nie wiedza albo nie maja sily przebcia

 18. Nie rozumiem jak można zrobić 5 dzieci nie mając stałej dobrze płatnej pracy? Dlaczego dobrze płatnej? Ponieważ przy 5 dzieci i niepracującej matce zwykła robota za 2000 miesięcznie nie wystarczy. Do tego jedno z dzieci tez jest niepełnosprawne. Totalnie nie rozumiem takich ludzi, którzy płodzą dzieci bez odrobiny myślenia. Miłością dzieci się nie wykarmi. Zresztą tak samo nie ogarniam młodych ludzi którzy niemając własnego mieszkania, pracy, ukończonej szkoły, robią sobie dzieciaki bo się nie chce gumy włożyć a potem siedzą na garnuszku rodziców, obarczają ich wychowaniem swojego dzieciaka a biedni rodzice mają kolejne osoby na utrzymaniu. Osoby, które powinny pracować i na siebie zarabiać same. Wiele znam takich przypadków gdzie facet zamiast iść do roboty, żeby zarobić na wynajęcie mieszkania dla siebie, swojej kobiety i dziecka które spłodził bez żadnego wstydu siedzi na garnuszku jej rodziców.

  • Jeżeli nie rozumiesz, to pewnie już tak zostanie. Jak ja lubię takie rozsądne panny , które to wszystko maja zaplanowane i żyją według harmonogramu. Nie chcesz, nie pomagaj a komentarze zostaw dla siebie, bo zamiast pomóc to sprawiasz przykrość. ps skąd się takie cyniczne i zgorzkniałe baby biorą?

  • Czytanie ze zrozumieniem się kłania…mowa jest o rodzinie 5osobowej, 3 dzieci i rodzice. Natalka i starsi bracia bliźniacy. Dziękuję za uwagę

  • Śmierdząca sprawa

   Moim zdaniem jest wypłacalny sprawca skoro stać go na auto i na alkohol.

 19. poprosze adres do kierowcy

 20. Fundusz Gwarancyjny ma obowiazek pokryc koszty leczenia do astronomicznej kwoty 5 milionów euro. Pieniędzy na operacje i protezy nie powinno więc zabraknac (trzeba tylko walczyc o swoje i wynajac dobra kancelarie prawna).
  A potem niech Fundusz sobie sciga pijaka, zadajac zwrotu wyplaconych pieniedzy.

 21. @#$#@$ mać, jaki nasz kraj jest śmieszny. W Szwajcarii za przekroczenie w terenie zabudowanym o 50km/h jest odsiadka 8 dni i mandat = 10% rocznych dochodów. A za coś takiego prawdopodobnie już nigdy się nie wychodzi. Powłóczyć gnoja końmi, a wcześniej trzewia wypuścić… Tfu!

 22. Kacper Budziński przedstawiciel regionalny

  Chcieliśmy zapewnic państwu jak najlepszą pomoc ,ale raz mówili że nie chcą, raz ojciec Natalki podnosił na nas ręce ,a jesteśmy jedną z dwóch najlepszych organizacji odszkodiwawczych w Polsce i w Europie i chcieliśmy pomóc tej rodzinie, nie chcieli rozmawiać z nami to poprosiliśmy naszego kolegę z firmy by pogadal z Tą rodzina Ale ,oni powiedzieli naszemu koledze ze podpisali już umowę z Nami jako ze mną i moja kierowniczka A tak nie było, nwm co o tym myśleć, człowiek chce pomóc a Oni tej pomocy nie chcą.proponowalismy tej rodzinie pomóc a Natale rehabilitację w Krakowie w naszej klinice,najlepszej w Polsce Ale tez nie chcieli, ręce się załamuja 😔😔

  • Takie firmy działają jak hieny i tak są traktowane przez większość ludzi. Ja się nie dziwię. Jeżeli chcę pomoc prawną to jej sam szukam, a na 100% nie skorzystam z firmy która się sama do mnie zgłosiła! Podejrzewam że do tych ludzi zgłosiło się 20, może 30 firm które „wszystko załatwią”, żeby tylko umowę z nimi podpisać. Według mnie taka działalność powinna być ZAKAZANA. Naruszacie tylko i tak już wątpliwy spokój tych ludzi i tego dziecka.

 23. Protezę powinien zakupić PIJAK.!!!

  Zakupić a jemu wystawić fakturę niech go sąd i komornik ściga, wejść mu na majątki rolne jeśli ma a jak nie to na mieszkanie rodzinę itd.
  Bo tak jakby sprawy nie było dziecko bez nogi a on co ???!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9408zł 0.53%
  • GBP 4.7654zł 0.26%
  • EUR 4.3656zł 0.31%
  • CHF 4.0227zł 0.39%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potańcówka w skansenie na 400 par
   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.