Pijany kierowca pozbawił ją nóżki. Natalka z Puław potrzebuje pieniędzy na protezę i rehabilitację

Lekarze musieli amputować nóżkę 2 letniej Natalce, po tym jak pijany kierowca z impetem wjechał w spacerującą po chodniku dziewczynkę, jej 6 letniego braciszka i mamę. Samochód pojawił się znikąd i równie szybko zmienił bezpowrotnie życie całej rodziny.

Po wypadku Natalka trafiła do szpitala w Puławach. Lekarze zdiagnozowali: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasady piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica. Stan Natalki był na tyle ciężki, iż niemalże natychmiast podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do DSK w Lublinie.

Mimo, iż od wypadku upłynął już miesiąc nóżka Natalki w dalszym ciągu się goi, a ona sama wraz z rodzicami musi jeździć do Lublina na wizyty kontrolne do szpitala. Niestety rodzice nie mają samochodu i dlatego muszą dojeżdżać do Lublina 60 km busem. Sama podróż z Puław do Lublina sprawia, iż Natalka jest wykończona, a przed nią jeszcze wizyta i powrót do domu. Tylko dotychczasowe koszty związane z dojazdami do Szpitala w Lublinie i wizytami u specjalistów przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na dzień dzisiejszy znajduje się w bardzo ciężkiej kondycji. Jedyną osobą utrzymującą pięcioosobową rodzinę jest tata, który nie ma stałej pracy i podejmuje się każdego dodatkowego zajęcia. Mama z lekkim upośledzeniem umysłowym zajmuje się dziećmi, Natalką oraz 6 letnimi bliźniakami, w tym jednym niepełnosprawnym.

Bardzo ważnym jest by Natalka bezpośrednio po zagojeniu się nóżki została objęta jak najlepszą opieką medyczną i rehabilitacyjną. Natalka nie może czekać, tym bardziej, że jej ciało i umysł jest teraz bardzo chłonny. Natalka musi nauczyć się poruszać o kulach i na wózku inwalidzkim, a później chodzić w protezie.

Na ten moment Natalka ma zapewnioną protezę, ale dziewczynka jest w takim wieku, w którym dzieci bardzo szybko rosną. Oznacza to, że za niedługo będzie potrzebna kolejna. Koszt protezy nogi powyżej kolana jest znacznie droższy i waha się pomiędzy 3 000 zł, a 15 000 zł, a przecież im lepsza proteza tym lepsza jakość życia. Do tego rehabilitacja i nauka chodzenia. Sama roczna rehabilitacja to koszt ok. 9 000 zł.

To właśnie teraz potrzebne są specjalistyczne leki, maści, opatrunki, kule, wózek inwalidzki, rehabilitacja, wizyty u specjalistów. Lista potrzeb jest ogromna, tak samo jak koszty. Dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc w tym początkowym i najtrudniejszym okresie.

Możliwie są dwie formy pomocy Natalce:

1) przekazując darowiznę na rzecz Natalki na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka Pijany kierowca pozbawił mnie nóżki.

Tutaj opisywaliśmy wypadekhttp://www.lublin112.pl/wideo-pijany-kierowca-wjechal-matke-dziecmi-chodniku-kilku-godzinach-zostal-zatrzymany/

2017-07-03 22:38:00
(fot. nadesłane)

Zobacz również

42 komentarze

 1. @#$#@$ mać, jaki nasz kraj jest śmieszny. W Szwajcarii za przekroczenie w terenie zabudowanym o 50km/h jest odsiadka 8 dni i mandat = 10% rocznych dochodów. A za coś takiego prawdopodobnie już nigdy się nie wychodzi. Powłóczyć gnoja końmi, a wcześniej trzewia wypuścić… Tfu!

 2. Kacper Budziński przedstawiciel regionalny

  Chcieliśmy zapewnic państwu jak najlepszą pomoc ,ale raz mówili że nie chcą, raz ojciec Natalki podnosił na nas ręce ,a jesteśmy jedną z dwóch najlepszych organizacji odszkodiwawczych w Polsce i w Europie i chcieliśmy pomóc tej rodzinie, nie chcieli rozmawiać z nami to poprosiliśmy naszego kolegę z firmy by pogadal z Tą rodzina Ale ,oni powiedzieli naszemu koledze ze podpisali już umowę z Nami jako ze mną i moja kierowniczka A tak nie było, nwm co o tym myśleć, człowiek chce pomóc a Oni tej pomocy nie chcą.proponowalismy tej rodzinie pomóc a Natale rehabilitację w Krakowie w naszej klinice,najlepszej w Polsce Ale tez nie chcieli, ręce się załamuja ??

  • Takie firmy działają jak hieny i tak są traktowane przez większość ludzi. Ja się nie dziwię. Jeżeli chcę pomoc prawną to jej sam szukam, a na 100% nie skorzystam z firmy która się sama do mnie zgłosiła! Podejrzewam że do tych ludzi zgłosiło się 20, może 30 firm które „wszystko załatwią”, żeby tylko umowę z nimi podpisać. Według mnie taka działalność powinna być ZAKAZANA. Naruszacie tylko i tak już wątpliwy spokój tych ludzi i tego dziecka.

 3. Protezę powinien zakupić PIJAK.!!!

  Zakupić a jemu wystawić fakturę niech go sąd i komornik ściga, wejść mu na majątki rolne jeśli ma a jak nie to na mieszkanie rodzinę itd.
  Bo tak jakby sprawy nie było dziecko bez nogi a on co ???!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)