Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zagryziona sarna i atak na spacerowiczów. Dzisiaj strażnicy miejscy ruszą na poszukiwania agresywnego zwierzęcia

W rejonie górek czechowskich grasuje agresywny pies, taką informację przekazał nam jeden z Czytelników. W środę strażnicy miejscy sprawdzą teren, gdzie zwierzę było widziane w ostatnim czasie.

We wtorek wieczorem na terenie Lublina doszło do ataku psa na dwie spacerujące osoby. Zwierzę udało się odpędzić, a o całej sprawie zostały powiadomione służby.

– W godzinach wieczornych w okolicach ulicy Poligonowej (dokładnie na ulicy Raginisa oraz Gołębiewskiego) duży, prawdopodobnie zdziczały pies, wielkości owczarka niemieckiego zaatakował 2 osoby spacerujące z psami. Pies został odpędzony i odpowiednie służby powiadomione, ale z tego co mi wiadomo nie jest to pierwszy problem z dzikimi psami w okolicy. Kilka tygodni temu na osiedlu znaleziono zagryzioną sarnę. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich pupili – napisał do nas w mailu Czytelnik.

Jak nam przekazał Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do strażników około godziny 21:30. O sprawie poinformowane zostało również lubelskie Schronisko. Jednak wczoraj nie udało się namierzyć zwierzęcia.

Dzisiaj na tym terenie pojawią się strażnicy miejscy z Eko-Patrolu, którzy sprawdzą teren, gdzie ostatnio agresywne zwierzę było widziane. Jeżeli natrafią na psa, zostanie on odłowiony.

(fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

26 komentarzy

 1. Patrząc na zdjęcie pies bardzo charakterystyczny, a więc z jego znalezieniem nie powinno być problemu.

 2. Zamiast zbudować Górki stworzyć tam spore osiedle z dużą ilością zieleni to jest tam to co jest. Tym bardziej w obecnych czasach gdy mieszkania w mieście potrzebne, choćby za sprawą przebywających w mieście Ukraińców, których liczbę oceniam na 40-50 tysięcy. Wielu z nich na pewno zostanie w Lublinie, należy przypuszczać, że liczba mieszkańców miasta w najbliższym czasie wzrośnie.

  • Zabudować

  • Zalesić ten ostatni kawałek Lublina żeby było czym oddychać żadnych bloków.

   • bloki o tak to jest to, tylko bloki więcej bloków. potem już zostanie tylko szczekanie że orliki nie bo za głośno, tylko kościół od 6 będzie napie…..lał dzwonami, to jest życie, a nie tam jakieś sporty i dzieci, tylko mohery i klecha najlepiej teki co go dzieci prowokują do gwałtu, bo kto nie ma pokus, kto z was nie chciał nigdy dziecka wykorzystać, przynajmniej księża tak się bronią.

 3. Należy go zaczipować z 223 rem.

 4. Ale czy to napewno on?

 5. Czy wiadomo coś może redakcji na temat akcji odłowienia tego psa? Mieszkam w okolicy i teraz sam obawiam się o bezpieczeństwo swojego pupila. jeśli będzie coś na ten temat wiadomo to proszę o zaktualizowanie informacji.

  • w chwili ataku przez psa możesz go skopać w obronie własnej, psa się bać. potem byście musieli oskarżać o znecanie, jak to w polsce, bronić się nie można wejdzie złodziej do ciebie ubijesz dziada idziesz siedzieć, bo złodziej jest od tego żeby kradł i nic nie możesz mu zrobic. witamy w PISLANDII.
   lub broń czarnolufowa, legalna a psowi łep urwie.

 6. FRANIO !!! Gdzie jest Franio? Dlaczego jeszcze nic nie napisał? Dlaczego jeszcze się nie odezwał? Chcemy Frania!!! Bez Frania nie smakuje poranna kawa, i poranek nie jest śmieszny.

 7. No trudno żeby go znaleźli.Na takie akcje to się jedzie natychmiast po zgłoszeniu a nie w środę czy uj wie kiedy.Pies to nie żółw i raczej go w tym samym miejscu nie będzie po dłuższym czasie.

 8. Człowiek jest winny że tys psów porzuca bo się ,znudzą a potem jest sytuacja jaka jest że ,są zagrożeniem dla wszystkich to psy też mordują Zwierzęta na pastwiskach a nie Wilk jak każdy sądzi i twierdzi . CZŁOWIEK JEST TU GŁÓWNA PRZYCZYNĄ PROBLEMU BEZPAŃSKICH PSÓW BO TO ON JE WYRZUCA!;!???? A TAKIE DZICZEJĄ I SĄ AGRESYWNE DLA KAŻDEGO ALE OCZYWIŚCIE CZŁOWIEKOWI NIE WYTŁUMACZYSZ A TAK KAŻDY TWIERDZI ŻE CZŁOWIEK JEST INTELIGENTNY WIDOCZNIE CIEMNOGRÓD

Z kraju