690 680 960

Będzie głosowanie nad przedłużeniem bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy

Jak informuje Miasto Lublin, na najbliższą sesję Rady Miasta (28 kwietnia) pod głosowanie trafi uchwała w sprawie przedłużenia bezpłatnych przejazdów lubelskimi środkami komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy w Lublinie znaleźli schronienie przed wojną.

Zasadnicza zmiana dotyczy sposobu finansowania tej inicjatywy, która od teraz będzie bazować na środkach zewnętrznych, przekazanych Lublinowi od miast partnerskich na pomoc dla obywateli Ukrainy.

Zgodnie z zapisami projektu uprawnienie obowiązywać będzie od maja do końca czerwca, a podstawą do bezpłatnych przejazdów dla tych osób są posiadane dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, obok zapewnienia schronienia i wyżywienia, to jeden ze sposobów wspierania przez Lublin uchodźców z Ukrainy. Z myślą o nich na najbliższą sesję trafi także projekt uchwały wydłużającej na kolejny miesiąc, czyli do końca maja, zwolnienie z opłat za postój samochodów osobowych w Strefie Płatnego Parkowania.

Środki na wsparcie uchodźców Miasto pozyskuje głównie ze źródeł zewnętrznych – ministerialnych dotacji na zakwaterowanie i wyżywienie, czy darowizn przekazywanych przez podmioty zewnętrzne.

(fot. UM Lublin)

29 komentarzy

 1. Wiadomo że Ukraińcy przyjeżdżają tutaj tylko po to aby korzystać z darmowej komunikacji.

 2. Budują Ukropolin

  Przypomnijmy, które strony konfliktu opłaca judeobanksterka z wallstreet? I wszystko będzie jasne.

  Np. zelenskiego sponsoruje Soros i Kolomyjski, zresztą cała ukraina to twór anglojudeomasoński.

  • judeobanksterka, anglojudeomasoński? a ciebie kto opłaca, katolonazikomuna czy nasramycidogłowygamoniu?

   • To jest jakiś płatny troll, komentarz kopiuj/wklej spod artykułu na bankier pl dotyczącego uchodźców sprzed prawie dwóch miesięcy.

    Nie ma co dyskutować.

 3. Wszystko za free, a oni teraz wracają na Ukrainę z samochodami na handel, materiały- artykuły różnego asortymentu w ilościach hurtowych. Polonus był, jest i będzie głupi, zwłaszcza ten u władzy.

 4. a kiedy dalej ograniczają

 5. Polqk zapłaci. Na drugi etat bedzie robił,żyły wypruwał,ale dla ukrainy wszystko. Szykuja juz „mieszkania dla uchodzcow”, a wy jak tam,dalej na kredycie?

 6. A po co im parking bezpłatny mpk to jeszcze ok ale jak stać ich na jazdę samochodem to i stać na bilet

 7. Nie idźmy w przesadę i mega głupotę z tą pomocą Ukraińcom. To straszne, co się dzieje w ich kraju, ale w działaniach pomocowych, też musi być jakiś rozsądek. Dla przykładu, przyjeżdża do centrum Wiesiek 25 letnim volksvagenem i musi płacić za parking, obok podjeżdża Ukrainiec dwuletnim Lexusem i nie płaci, bo nie musi. Ludzie, gdzie tu racjonalne myślenie?!!! Biedni Ukraińcy nie mają samochodów i przemieszczają się komunikacją zbiorową (która też jest dla nich darmowa), samochodami biedaki nie jeżdżą, więc powinni płacić do miejskiej kasy, tak jak każdy.

  • Ilu masz Ukraińców co jeżdżą lexusami a ilu masz Wieśków co „muszo pod drzwiami zaparkować”?

 8. Polak ma być patriotą. W pocie czoła i krwią ma budować Polskę. Na ten kraj ma tyrać, płacić podatki i inne daniny a za darmo dostanie prawo do głosowania na swoich wybawców, którzy mu te podatki dołożą. Wspólczuję ludziom, którym niszczy się kraj przez wojnę ale nie oddawajmy naszego dla zasady!

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas