Zadał cios pięścią, 21-latek nie przeżył. Siedem osób odpowie za udział w tragicznej w skutkach bójce

Siedmiu mężczyzn stanie przed sądem za udział w bójce na lubelskim deptaku, która zakończyła się tragicznie w skutkach. Jeden z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznej w skutkach bójki, jaka miała miejsce pod koniec grudnia ub. roku na lubelskim deptaku. Nocą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w pobliżu jednego z klubów starły się ze sobą dwie grupy młodych, nietrzeźwych mężczyzn. Zaczęło się od utarczki słownej, która nagle przerodziła się w awanturę połączoną z rękoczynami. W pewnym momencie jeden z uczestników bójki upadł i stracił przytomność.

Kiedy na miejsce przyjechała policja i ratownicy medyczni, część uczestników bójki zdążyła uciec. Na miejscu pozostali jedynie koledzy poszkodowanego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Obrażenia jakich doznał 21-latek z Łęcznej okazały się tak poważne, że lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Obecni na miejscu uczestnicy zdarzenia zostali zatrzymani. Niebawem w ręce policji wpadli też pozostali. Mieszkańcy powiatu lubelskiego i łęczyńskiego w wieku od 19 do 21 lat w tym jeden obywatel Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani. Dzięki zapisowi z miejskiego monitoringu, którego kamery zarejestrowały cały przebieg bójki, śledczym udało się ustalić, że cios, który przyczynił się do śmierci młodego mężczyzny zadał 21-letni Dominik M. z Lublina.

Uderzył on swojego przeciwnika pięścią w twarz, jednak cios ten nie spowodował u niego poważniejszych obrażeń ciała. Jego siła sprawiła, że 21-latek stracił równowagę i przewracając się uderzył głową w betonową nawierzchnię chodnika, co przyczyniło się do śmierci. W związku z tym Dominikowi M. śledczy przedstawili zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą też za udział w bójce.

Cała siódemka przyznała się do winy i została zwolniona z aresztu. Prokuratura przygotowała już akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźni odpowiedzą za udział w bójce, za co grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Dominik M. dodatkowo za nieumyślne spowodowanie śmierci. Czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat więzienia.

Z uwagi na niebudzące wątpliwości dowody, nie istniało ryzyko mataczenia przez podejrzanych w sprawie, dlatego też wszyscy z nich odzyskali wolność. Odpowiedzą przed sądem z wolnej stopy. Dominikowi M. grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, wobec pozostałych sąd może orzec maksymalną karę trzech lat więzienia.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Brak słów jaka czeka kara za zabójstwo jak zwykle nieumyślne.

 2. Co za nie mądrzy ludzie używają siły fizycznej wobec ludzi.

  • Jakie zabójstwo? Skatował go, nożem zadzgał,? Uderzył czy popchnal i tragedia gotowa. Zabić go na pewno nie chciał.

   • Widać dużo ekologicznych placów zabaw się sprzedało to i kwalifikacja czynu łagodniejsze.
    Bo jak dla mnie to, wypisz-wymaluj pobicie ze skutkiem śmiertelnym (art. 158 par. 3) kodeksu karnego, a nie jakieś nieumyślne spowodowanie śmierci.

   • uderzył go świadomie i celowo. Skoro ma IQ wyższe niż 50 to musiał zdawać sobie sprawę z tego że w takiej sytuacji mógł kogoś zabić. To że był pijany to tym bardziej przemawia na jego nie korzyść. Czego jeszcze nie rozumiesz? No chyba że masz IQ w okolicach 50, to wtedy jesteś usprawiedliwiony.

    • nie bronię tych baranów bynajmniej, ale co ty człowieku pieprzysz? Sam się nigdy z nikim nie pobiłeś? To albo cie matka pod kloszem przechowała do tej pory, albo nigdy nie byłeś młody, a już co najgorsze może jesteś ciepły… Nie sądzę aby po pijaku ktokolwiek wdający się w bójkę tak mocno antycypował każdy swój ruch i ze może kogoś na tamten świat odesłać machając pięściami, no chyba że ćwiczy jakąś ostra sztukę walki albo wyciąga nóż to wtedy owszem przyznam ci rację

 3. Wsioki przyjechały na występ i tak to się skończyło.

 4. Kare śmierci dla tego zabójcy lub obciąć mu rękę. Tyle mam do powiedzenia. Śmieci powinno się eliminować poprzez dożywocie lub karę śmierci.

 5. Biorąc pod uwagę że większości uczestników tego zajścia nie poniesie praktycznie żadnej kary powinni siedzieć do rozprawy a nie biegać na wolności. Brać udział z bójce w którejś ktoś tracił życie i chodzić na wolności to jawne kpiny.

 6. Pewnie zabojca dostanie wyrok w zawieszeniu. Za zabicie człowieka nasze sady potrafia dac mniejsza kare niz za okradanie sklepow. Smutne to.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Tak bardzo Cię dziwi, że w kapitalizmie własność jest chroniona bardziej niż zdrowie i życie? Za pobicie jest do 3 lat pozbawienia wolności. Za niszczenie mienia – do 5.

 7. Alkohol jest dla mądrych nie głupich

 8. Znam dokładnie tą sprawę. I naprawdę mam prośbę do każdego młodego człowieka: po alkoholu unikajmy bijatyk i rękoczynów. Nigdy nie kończy się to dobrze. Lepiej odejść i czuć się poniżonym, niż uczestniczyć w tragedii swojego przyjaciela, i to bez powodu!

 9. Tu jest jasne kto komu wlal ale opowiem panstu jak mi wyszlo niemal bokiem to ze wstawilem sie I obronilem nastke otoz pojechalem po znajoma by odebrac jak z pracy czekajac Na nia obserwowalem uwaznie dwoch smarkow ktorzy zaczepiali nastke gdy jej mini byla juz tak wysoko ze widac bylo jej majtki wkroczylem lecz nie przewidzialem ze lepy maja noze I sie zaczelo nastke uciekla I wezwala police a jak stluklem lepow ze pojechali Na sor.i potem oskarzyli mnie ze to jawna ich zaczepiali lecz prokurator nie dal sie Na brac Bo mial film z kamer I zeznanie nastke I kilku innych osob.owi lepy bylo dynamic miejscowych notabli ale mimo to dostala po 4lata pudla

 10. Dominik uderzenia pięścią i nogą trenował już wcześniej – np. wyżywając się na samochodzie kobiety. Wpiszcie sobie w google: agresja drogowa alfa romeo

 11. On ,po prostu wyraził swoje niezadowolenie.
  Sąd takie tłumaczenie kupuje w ciemno.

 12. Starzy gnojka mają firmę Avis place zabaw i kasiorę na adwokatów więc sprawiedliwość jak ktoś ma kasę jest dyskusyjna

 13. Może i rodzice postaraja sie o niski wyrok dla Dominika, ale i tak nie pozbeda sie niefajnego uczucia, ze sa rodzicami mordercy.

 14. Niech rzuci pierwszy kamień ten, co nigdy w młodości nie uczestniczył w bójce. To czysty przypadek , szkoda jednego i drugiego młodego człowieka. Wypisywanie zgryźliwych i obraźliwych głupot ,posługując się szczegółami identyfikującymi dane osób to zaściankowa przypadłość ludzi zawistnych. Szkoda słów.

  • Chyba każdy się bił jak był młody ale nie każdy miał problemy z agresja jak Dominik.

   Obejrzyj filmy z jego udziałem. Jego i jego matki.

   Gdyby dostał wyrok, za agresje drogowa to może by się ogarnął i chłopak by żył.

 15. Podobno sprawa jest juz zgloszona do programow Express Reporterow i Panstwo w Panstwie takze wyrok nie bedzie tak niski jak pisza. Sprawa bedzie naglosniona niebawem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki