Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od krótkotrwałego użycia pojazdu. Do tego doszła kradzież i posiadanie środków odurzających

Policjanci z Rejowca Fabrycznego zatrzymali 20-latka podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna bez zgody właściciela wsiadł do zaparkowanego samochodu i odjechał. Zatrzymał się na betonowym słupku. Na koniec zabrał z wnętrza auta telefon, który należał do pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie powiatu chełmskiego. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu. W toku czynności policjanci ustalili, że trzech młodych mężczyzn wspólnie podróżowało samochodem marki audi. Będąc na posesji znajomego podszedł do nich 20-latek, na widok którego dwóch mężczyzn uciekło.

Następnie mężczyzna ten wsiadł do samochodu należącego do pokrzywdzonego i odjechał. Przejechał kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się na betonowym słupku. Porzucając uszkodzone audi zabrał z jego wnętrza telefon. Jak się okazało sprawcą był 20-latek z gminy Rejowiec Fabryczny.

Policjanci w jego mieszkaniu odnaleźli skradziony telefon oraz środki odurzające. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

10 komentarzy

 1. Typowy wiejski pustostan dresowy

 2. Proszę nie uprawiać semantycznych fikołków. „Krótkotrwałe użycie” ma swoją tradycyjną nazwę – kradzież. Osoba dokonująca kradzieży to złodziej.

  • krótkotrwałe użycie, czyli złodziej, którego szybko złapali, lub który szybko uszkodził ukradzioną rzecz, że nie nadawała się już do użytku.
   nieudolność złodzieja w tym przypadku zmniejsza jego odpowiedzialność…

  • Kto mi wyjaśni różnice? Dla jednych będzie to krótkotrwałe użycie, dla innych kradzież. Dla jednych pobicie ze skutkiem śmiertelnym, dla innych morderstwo. Dla jednych włamanie, dla innych naruszenie miru domowego. Dla jednych kradzież, dla innych roztargnienie.

 3. czy na prawdę nie mogą parę razy upaść podczas zatrzymania, żeby na zdjęciu nie byli tacy uśmiechnięci i nie trzymali głów tak wysoko? policja się później nie wstydzi, że przy bandziorze wyglądają zawsze jak głvpsi kuzyni?

 4. widać dumę na twarzy – brawo, dopiero 20 lat, a już takie osiągnięcia

 5. wsiowy dresik

 6. Ale piknie zapozowali wszyscy do zdjęcia?

 7. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Jak zajumał samochód to krótkotrwale używał, ale jak tak samo krótko używał telefonu, to już kradzież ?

 8. pewnie ma „żółte papiery”