Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zachciało mu się udawać policjanta, wpadł po pościgu i oddał pieniądze (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali 47-latka, który działał metodą „na policjanta”. Mężczyzna wpadł po pościgu bezpośrednio po odebraniu pieniędzy od jednej z pokrzywdzonych. Policjanci udowodnili mu dwa przestępstwa. Łączne straty to 60 tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Lublina zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu wpadli na trop oszusta. Jak ustalili mundurowi, miał on związek z przestępstwami na terenie Lublina. Oszust został zatrzymany na ul. Krężnickiej.

– Policjanci namierzyli 47-latka w piątek. Zatrzymanie było bardzo dynamiczne. Mężczyzna próbował uciekać samochodem. Uszkodził radiowóz i dwa inne pojazdy. Na szczęście nie udało mu się zbiec. Jak się okazało, kilka chwil wcześniej odebrał pieniądze od oszukanej emerytki, z którą spotkał się pod bankiem. Miał przy sobie 30 tysięcy złotych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dwa przestępstwa. Mieszkanki Lublina straciły łącznie 60 tysięcy złotych.

– W obu przypadkach do emerytek zadzwonili przestępcy, którzy oświadczyli, że ich pieniądze są zagrożone. Oszuści nakłonili je do przekazania gotówki fałszywemu policjantowi. Pieniądze miały wrócić do seniorek po zakończeniu akcji – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w oszustwie i wyłudzenia pieniędzy. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

11 komentarzy

 1. I zobaczcie jak głupim systemem jest demokracja. Te dwa dzbany które się dały nabrać jak dzieci, mają przy wyborach władzy która będzie rządziła całym państwem taki sam głos jak geniusze.

  • To tłumaczy dla czego piss miał aż tak wiele głosów, nie licząc tych gdzie były zmywalne długopisy w komisjach.

 2. Czy emerytkom będą postawione zarzuty usiłowania skorumpowania funkcjonariusza państwowego? Te pieniądze miały wpłynąć na to by wnuczek nie poszedł siedzieć albo podobna uwierzyły w inną bajkę.
  Jest to ewidentne, i zapewne udokumentowane (bo pewnie to policjanci podsłuchiwali) łapówkarstwo. Emeryci w TVP codziennie słyszą o łapówkarzach z Platformy, a sami dokonują tego przestępstwa.

 3. Stare a głupie…!!!

 4. Takich skurw…. na od razu do utylizacji należałoby wysyłać

 5. Do paki pełowskiego złodzieja.

  • Masz obsesję? Wszędzie widzisz PO? To można leczyć, ten problem jest już dawno zdefiniowany w psychiatrii.

 6. Dać mi go…
  Psy głodne

Dodaj komentarz

Z kraju