690 680 960

Zabytkowe samochody zjeżdżają do Lublina. Jutro rusza rajd, w sobotę konkurs elegancji

Już od wczoraj do Lublina przyjeżdżają zabytkowe samochody. Pochodzą z całej Polski, część z nich również zza granicy. Jutro w pełnej krasie zaprezentują się mieszkańcom.

Jutro startuje 30. jubileuszowa edycja Lubelskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Zawody będą jednocześnie II rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Jak wyjaśniają organizatorzy, udział w imprezie zapowiedziało blisko 70 załóg. Uczestnicy zanim wyruszą w trasę, zwiedzą lubelskie Stare Miasto i „Piwnicę pod Fortuną”. W piątek rano wszystkie pojazdy zbiorą się na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 12 przy ul. Sławinkowskiej.

O godzinie 9 wyruszą w kierunku centrum, by dojechać na teren Areny Lublin i Targów Lublin. Tam pomiędzy godziną 9:30 a 11 będą trwały pokazy umiejętności kierowców. Następnie wyruszą w liczącą około 70 km trasę Lublin – Nałęczów – Lublin. Po drodze, około południa, zatrzymają się w Wojciechowie, później zaś auta będzie można podziwiać w Parku Zdrojowym w Nałęczowie.

Ciekawie zapowiada się również program na sobotę. O godzinie 9.30 kierowcy ruszą z parkingu przed Szkołą Podstawową nr 12 a następnie pojadą liczącą około 50 km trasą wzdłuż Doliny Ciemięgi. Zabytkowe auta przejadą przez Snopków, Jakubowice, Dys, Ciecierzyn oraz Rudnik a następnie skierują się na teren Browaru przy ul. Bernardyńskiej. Z kolei o godzinie 13:30 przed lubelskim zamkiem każdy chętny będzie mógł podziwiać te wyjątkowe auta z bliska.

Do 17 będzie bowiem trwał konkurs elegancji. Wśród najstarszych pojazdów, które się zaprezentują, jest pochodzący z 1919 roku Mc Laughlin M45, Ford A Roadster Deluxe z 1931 roku oraz Oldsmobile wyprodukowany 1932 roku. W niedzielę zabytkowe auta pojawią się jeszcze przed Bramą Krakowską.

Zabytkowe samochody zjeżdżają do Lublina. Jutro rusza rajd, w sobotę konkurs elegancji
Zabytkowe samochody zjeżdżają do Lublina. Jutro rusza rajd, w sobotę konkurs elegancji

(fot. lublin112)
2016-05-26 20:50:02

12 komentarzy

 1. Jakie zabytki to zwykli handlarze ze wschodu na targ jadą

 2. Jeżeli będą takie rodzynki jak na fotkach to wbijam na trasę i pod Arenę 🙂

 3. Czy pojazdy są zarejestrowane, mają aktualny przegląd techniczny i opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC?

  • nie, nie są zarejestrowane, nie mają przeglądu i ubezpieczenia. A kierowcy bez prawka i pijani.

  • Puntur. Zazdrość cię zżera. Pojeździłbyś taką furą, ale cię nie stać, nieprawdaż?

 4. Ładne wyprzedzanie na 1szym zdjęciu 🙂

 5. Na pierwszym foto wyprzedza insygnia 🙂 milicyjna 🙂

  • Srycyjna, krotonie. Policyjna… Chyba, że pień mózgowy zatrzymał się 26 lat temu. Kiedy to faktycznie, dogorywała milicja.

 6. a ten wygiety ruski na ostatnim zdjeciu to co delira czy spirol za mocny

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas