Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny wyścig wraków w sobotę na Majdanku. Będą pomagać dzieciom

W najbliższy weekend na torze na dawnym poligonie na lubelskim Majdanku startuje szósta już edycja wyścigu wraków. Tak jak przy poprzednich imprezach, przygotowano wiele dodatkowych atrakcji.

Wrak Atak No. 6 „Wrakowa Ferajna” startuje w najbliższą sobotę o godzinie 10. Godzinę wcześniej rozpoczną się zapisy załóg, jakie wystąpią w imprezie. Po wylosowaniu grup, o godzinie 11 na tor wyjada pierwsze załogi. Wyścigi będą trwały do godziny 18. W niedzielę rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finał zawodów. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:30 a na 17 zaplanowano ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Do udziału w wyścigu może zapisać się każdy chętny. Wystarczy posiadać samochód w wieku powyżej 10 lat o wartości nie większej niż 1000 zł. Kierowca i pilot muszą mieć ukończone 18 lat. Poza tym auto nie może mieć żadnych przeróbek podkręcających jego moc. W pojeździe warto mieć klatkę bezpieczeństwa a załoga musi jechać w kaskach na głowach.

W trakcie wyścigu dopuszczony jest kontakt pomiędzy autami, jednak w miarę bezpieczny. W zawodach chodzi o to, aby załogi przejechały jak najwięcej okrążeń. Oprócz wyścigów przygotowano wiele innych atrakcji m.in. strefę zabaw dla dzieci, wrak taxi, wyścigi i kącik gastronomiczny oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Część dochodu z Wrak Atak No. 6 „Wrakowa Ferajna” przeznaczona będzie na pomoc podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, która pomaga chorym dzieciom realizować ich marzenia.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Kolejny wyścig wraków w sobotę na Majdanku. Będą pomagać dzieciom

(fot. lublin112)
2016-05-26 22:05:45

4 komentarze

 1. Wstęp bezpłatny , ale parking pewnie jak ostatnio 5 PLN, aczkolwiek to niewiele , warto zapłacić i mieć spokoj bo pojazdy są pilnowane 🙂

 2. tak sobie chciałem ponażekać

  Te atrakcje dla dzieci to świetny pomysł!
  nie dość że drogo, to jeszcze w tumanach kurzu.
  parkowanie na płatnym, nieprzygotowanym parkingu gwarantuje tylko grubą warstwę kurzu. Lepiej zostać samochód gdzieś dale i się przejść.
  Ale impreza fajna 🙂

 3. TYLKO mieszkańcy okolicznych bloków mają kurz i hałas od tego toru doświadczalnego dla maszyn budowlanych, błoto na drodze Męczenników Majdanka.

  Jak nie dziki motokros to WRAK RACE – przenieście się na tor

 4. Wyścigi wraków są niezłym widowiskiem 😉 A jeśli jeszcze taka akcja pozwala pomagać innym to nie pozostaje nic innego, tylko wziąć udział. Pomoc dzieciakom jest fajna, każdy powinien starać się im chociaż trochę ulżyć w tych cierpieniach i chorobie. Zbieranie kasy na jakiś konkretny cel, np. wózków, sprzętu medycznego czy zabawek dla dzieci poprawia im znacznie komfort życia. Angazuję się w takie akcje i pomagam swojej lokalnej fundacji Razem Łatwiej z Poznania – uśmiech tych dzieci jest bezcenny ;P