Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zabił, bo nie dostał pieniędzy

35-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego odpowie za zabójstwo. Mężczyzna domagał się pieniędzy od znajomego, w pewnym momencie zaatakował nożem 65-latka, który w wyniku zadanych ciosów zmarł.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 maja w jednym z domów na terenie gminy Niemce. Do przebywającego tam 65-latka przyszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaczął domagać się od gospodarza pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową, zareagował agresją.

Nieproszony gość uderzył ofiarę pięścią w twarz, po czym chwycił za nóż. Następnie zaczął zadawać mężczyźnie kolejne ciosy. Kiedy zakrwawiony 65-latek upadł i przestał się ruszać, sprawca ataku uciekł.

O wszystkim policja została powiadomiona w środę nad ranem. Natychmiast wszczęto czynności w tej sprawie. Kryminalni ustalili, że za zbrodnię odpowiada 35-latek. Niebawem został on zatrzymany. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Od razu trafił do policyjnej celi.

Wczoraj podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo grozi mężczyźnie kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

12 komentarzy

  1. Żygać się chce jak patrzę na jego gębę. Walnięty świr. Takiemu tylko dożywocie bo inaczej sie nie nauczy. Nędzna kreatura!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo