690 680 960

Z samolotów zrzucają brunatne kostki. Nie należy ich dotykać

Kilkaset tysięcy dawek szczepionek ma zostać zrzuconych na terenie województwa lubelskiego. Ruszyła jesienna akcja szczepienia lisów.

Na Lubelszczyźnie rozpoczęła się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Tak jak co roku przeprowadzana jest ona głównie z powietrza. W tym celu wykorzystywane są samoloty, z których zrzucane są szczepionki w ilości 20-30 dawek na kilometr kwadratowy.

Akcja obejmuje głównie pola, kompleksy leśne czy też łąki. Szczepionki nie są zrzucane nad terenami zabudowanymi, czyli miastami i wsiami, a także zbiornikami wodnymi. W miejscach trudno dostępnych dawki szczepionek rozłożą lekarze weterynarii.
Działania prowadzone będą w dwóch terminach. Pierwszy potrwa do 16 września, drugi wyznaczono na 25 – 29 października.

Szczepionki mają postać aluminiowo-plastykowego blistra o wielkości około 3 cm schowanego w brunatnej przynęcie mającej intensywny zapach rybny. Nie wolno ich dotykać. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy też trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu. Szczepienia lisów prowadzone są na Lubelszczyźnie od 2002 r. każdego roku dwukrotnie, na wiosnę i jesienią.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Widzę jednak imigrantów się dokarma też

 2. A ja żem juz przypadkiem dotknął jak byłem na grzybach i co teraz.

 3. A ja jak zobaczę to dotkne. Co mi zrobią?

  • Jak zobaczysz i dotkniesz to ty sam sobie koło „pióra” zrobisz, ale jak dasz wściekłej teściowej, a ona to zje, to podobnież dobry Bóg za dobry uczynek ci to odfajkuje.

 4. Nawet nie macie Państwo pojęcia ile te lisy robią na wsi szkód. wchodzą i zabijają na podwórku drób. To na co pozwala władza tylko zniechęca wieś do rządzących.

  • Marcin e tam są dotacje i odszkodowania. Przecież trzeba się zgłosić do odpowiedniego urzędu po kasę.

  • Może warto wrócić do tego, na co kiedyś pozwalała władza. A było to jakoś tak: „lisy i tchórze, w obrębie własnych zwartych zabudowań może chwytać i zabijać każdy”.

 5. latali i latali aż mi kury się nieść przestali…

 6. Niedługo śladu po nich nie będzie,a to za sprawą szubrawców porzucających swoich czworonożnych pupili w lasach i na polach.

 7. „Z samolotów zrzucają brunatne kostki. Nie należy ich dotykać”
  Prosty przekaz dla prostych ludzi xD

 8. Stop przymusowym szczepieniom

  Oczywiście nikt nie sprawdza ile lisów i innych zwierząt zdechło od tych szczepionek

  • Lisy, „włączcie myślenie”! Nie bierzcie udziału w eksperymencie zorganizowanym pod płaszczykiem zwalczania tej „plandemii”!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas