Z redakcyjnego maila: Obok jest przejście, a piesi idą na skróty do ZUS-u

Jak informuje nasz Czytelnik, na ul. Zana dochodzi do ryzykownego zachowania pieszych. Chodzi o przechodzenie poza wyznaczonym przejściem.

Dzisiaj nasz Czytelnik zaalarmował nas, że co chwila jest świadkiem, jak piesi przechodzą przez ul. Zana poza przejściem.

– Nie lepiej cofnąć się 20 metrów, gdzie jest przejście dla pieszych, niż wpaść komuś pod samochód? Co kilka dni jest podobna sytuacja, gdzie piesi robią sobie skróty do ZUS-u wchodząc pod samochody – informuje nas Czytelnik.

Na dowód zrobił dzisiaj zdjęcie, dwóm starszym osobom przechodzącym przez jezdnię poza przejściem.

– Ciekawe kiedy będzie wypadek śmiertelny w tym miejscu? – pyta Czytelnik.

Nieopodal jest przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną, gdzie można bezpiecznie przejść przez jezdnię. Niestety niektóre osoby ryzykują życie i przechodzą przez ruchliwą ulicę poza pasami.

2018-07-18 18:29:10
(fot. nadesłane)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Anioł Cieć Dyżurny

  Obok jest przejście, a piesi idą na skróty do ZUS-u – bo tam trzeba snajpera, który będzie robił gustowne otworki w twardych dyskach.
  Może wtedy kapnęłiby się, że coś tu nie hallo.

  • Trzeba dobrze „wypaść” przed wizytą u lekarza orzecznika, który przyznaje renty . Może jakiś kierowca się zagapi i „pomoże”.

 2. Wiklinowy Nocnik

  trza zrobic tak, zeby nie musieli chodzic do zusu tylko wszystko zalatwili on-line. Tak jest w normalnych krajach

  • trzeba zrobić tak, żeby zus sam do nich przyszedł, a w ogóle to im się wszystko należy, a przejście powinno być tu gdzie chcą sobie przejść, jeszcze matki z dzieckiem i w ciąży mają ustępować miejsca w autobusie 😉

 3. Oszczedzaja siły by cały dzień podążać od okienka do okienka

 4. ORMO czuwa.

 5. trza rozwinońć dwa papiery toaletowe i przejście gotowe!

 6. całe szczęście już emeryt

  I tak większe zagrożenie powoduje pętla utrudniająca wyjazd spod komfortu… a nawet nie sama pętla. a sam słup trakcji trolejbusowej.

 7. Odległość pomiędzy sąsiadującymi z ZUS-em przejściami przez ul. Zana tj. przy Media Markt oraz przy Rondzie Mokrskiego wynosi 350 m. Zatem nie można dziwić się, że starsi ludzie, nie zdający sobie sprawy z zagrożenia, idą z przystanku przy Komforcie na skróty.

 8. ZUS przyciąga…

 9. Czytam, bo lubię

  Zazwyczaj redakcja podaję, kto nadesłał zdjęcia. Widać ten znudzony życiem „brązowy nos” bal się przedstawić z imienia (nadesłane).
  Od lat wiadomo, że większość tamtędy przechodzi. Policja też na pewno wie.
  Ale chwila zaistnienia w mediach była, nie? 😉

  • Przejście nieopodal? Gdzie? Niech ten który zaczął raban w tej sprawie sobie tam pójdzie, zobaczy i zmierzy ile to dla niego metrów jest nieopodal 😀 powodzenia 😀 Swoją drogą tam powinno być przejście. Koło Leclerca jest więc koło ZłodzieiUS też powinno być.Tym bardziej blisko przystanku.

   • całe szczęście już emeryt

    Nie no oczywiście, przejście powinno być co 10 metrów. Najlepiej ze światłami, jak na pogodnej.

 10. Jeżeli do przejścia jest ponad 100 metrów oraz jeżeli ustępują pierwszeństwa przejazdu pojazdom to takie przekraczanie jezdni nie jest zabronione.
  W tym przypadku wydaje mi się, że jest mniej więc takie przechodzenie zdrowej (osoby o znacznej niezdolności ruchowej mogą wszędzie przechodzić) osoby stanowi wykroczenie.
  Jeżeli już o wykroczeniach. Jazda rowerem po chodniku to wykroczenie, niezatrzymanie się na zielonej strzałce to wykroczenie, silnik pracujący ponad 60 sekund (oczywiście podczas postoju – nie np. na czerwonym, czy w korku) to wykroczenie, niezmniejszanie prędkości przy PdP to wykroczenie, mniej niż 150cm podczas parkowania na chodniku to wykroczenie, wjeżdżanie pojazdem ponad 2,5t nachodnik (zawsze) to wykroczenie – czyli busy/dostawczaki też popełniają wykroczenie stojąc choćby 1 kołem na chodniku.
  Komuś musi się bardzo nudzić, skoro na 1000 wykroczeń popełnianych co minutę w mieście ktoś upatrzył sobie „handlowanie pietruszką bez zezwolenia”, choć co prawda przechodzenie przez jednię w miejscach do tego nie wyznaczonych może być niebezpieczne. Miejscem gdzie piesi mogę bezpiecznie i bez obaw przejść przez jednię są oczywiście PdP.

  • Cyt.: „silnik pracujący ponad 60 sekund (oczywiście podczas postoju – nie np. na czerwonym, czy w korku) to wykroczenie”
   Jakiś przepis na poparcie tej bzdury?

   • Art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy o ruchu drogowym. I to jest już od dość dawna, ale mało kto zna ten zapis, bo niby po co. Czas zatem wziąć się za naukę przepisów, a nie przypisywać komuś „bzdury”, bo na razie wyszedłeś na niedouka!

    • Art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy o ruchu drogowym brzmi: „pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;”
     Czasem trzeba się wziąć za czytanie aktualnych przepisów a nie opowiadać bzdury. Wyszedłeś na tego co nawet czytać nie potrafi.

     • Czas dzieciaku wrzucić kredki do tornistra i skończyć wreszcie szkołę, a nie za „kierownik” siadać. Masz duuuży problem czytania ze zrozumieniem prostych zapisów, tak więc nie rób już z siebie ignoranta i odpuść sobie. Tu się nic nie zmieniło, tylko motłoch nie ma pojęcia o tym albo sobie upraszcza, albo udaje, że czegoś takiego nie ma. Jak chcesz się przekonać to odpal swój złom na parkingu i daj znać, a ja powiadomię kogo trzeba i zobaczymy efekty!

  • Franiu, nie do końca masz rację z tym „nie zabronione”. Jeżeli się jednak przy tym upierasz to rozumiem, że nie jest zabronione przejście przez np. Kraśnicką na wysokości parkingu Obi czy też w połowie odległości pomiędzy Nałęczowską a Rondem Krwiodawców, tak? Ostrożnie z tymi „poradami”.

  • Jest więcej niż 100m ale ten przepis który podałeś nie dotyczy drogi z czterema pasami ruchu…

  • „…przechodzenie przez jednię w miejscach do tego nie wyznaczonych może być niebezpieczne.”. I ty chcesz mi powiedziec że masz równo pod kopułą? To dak samo jak by napisać „Jazda samochodem pod wpływem alkoholu może być niebezpieczna.”.
   Wiesz chociaż ile samochodów i taboru jeździ tamtędy codziennie? Tam jest ciężko wyjechać samochodem spod banku czy ZUSu a co dopiero osobie w podeszłym wieku przejść na drugą stronę, tak aby nie spowodować zagrożenia w ruchu.
   Karać za takie przechodzenie to sobie można, ale co z tego, jak zaraz znajdą się kolejni naśladowcy, az w końcu dojdzie do tragedii.
   A co do baby która na Zana na przeciwko Leclerca sprzedaje piertuszkę centralnie pod znakiem mówiącym o zakazie handlu, to niestety, ale chyba nie nauczyła sie nigdy czytać. Jest to bardzo zabawna sytuacja i nie wiem komu przeszkadza to, że ona tam handluje, jakiemuś moherowemu społeczniakowi z LSMów, albo przekupom z targu na Wileńskiej, którym robi konkurencję.

 11. Takie babcie przebiegające w tym miejscu między samochodami, często wychodzące zza stojącego w zatoce autobusu to tutaj codzienność. Co kilka godzin znajdzie się żwawa emerytka wchodząca pomiędzy jadące auta i jeszcze wygrażająca gdy ktoś na nią zatrąbi. Nie raz widziałem tu ostre hamowanie przed staruszką z zakupami w siatkach (w dużej mierze to miejscowe mieszkanki, a nie interesantki ZUSu). Rozwiązaniem byłby płotek wzdłuż Zana od strony ZUSu – to uniemożliwi pokonywanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Inne rozwiązanie: przydałaby się kamera na Gray Office – szybko dałoby się wlepić kilka mandatów, a dla kilku osób wyrobić nawet abonament. Pracuję w tym budynku 5 lat i tylko raz widziałem jak Policja złapała tu źle przechodzącą pieszą (i była to dla odmiany studentka). Patrole tu nie zaglądają.

  • Nie zaglądają pod Grey Office bo na rondzie przy Leclercu mają żniwa. We wtorek polowali za krzakami na przechodzących na czerwonym. Swoja drogą to się nie dziwię bo ustawienia sygnalizacji na tym rondzie doprowadzają do szału i kierowców i pieszych…

   • Tyle lat mieszkam w okolicy – zarówno jako pieszy i jako kierowca nie zaobserwowałam ustawienia sygnalizacji doprowadzającej do szału. Możesz rozwinąć myśl? Bardzo mnie to zainteresowało co jest nie tak – może od dziś zacznę się na to wkurzać?

 12. Nie jest mądre przechodzenie w taki sposób ale nie przypominam sobie wypadku w tym miejscu a często przechodzę w pobliżu. Widoczność jest dobra i dla kierowców i pieszych, po obu stronach sygnal. swietlna. Jak fotografujacy ma czas i chęci proponuję zwrocic uwagę na wiele innych niebezpiecznych zachowań jak jazda kierowców na czerwonym, skręt w lewo przy leclercu, rowery jezdzace przez przejścia itp.

 13. Pewnie na komisję rentową zasuwają.

 14. dla zusu to na rękę 🙂

 15. Jak widzę coś takiego to nawet nie zwalniam.

 16. Żaden problem a rozdmuchany do nie wiadomo jakiej rangi. Tutaj to się dzieje od lat (mieszkam w okolicy). Jakoś nie kojarzę wypadku śmiertelnego. Jak ktoś jest leniwy to jego wybór. Z przystanku „komfort” bardzo blisko można się cofnąć do przejścia ze światłami pod „media”. Tylko niech ktoś nie wpadnie na genialny pomysł robienia kolejnego przejścia dla pieszych… Przejście co 10m to nie jest rozwiązanie…

 17. No i niestety, ale mają prawo tamtędy iść tym bardziej, że jest tam skrzyżowanie i wg metrówki google earth (polecam) do przejścia przy Media mają 230 metrów, a do przejścia przy rondzie 130 metrów. Więc te 10 metrów obok to wzięło się pani przez męża który dumnie tłumaczył ile to 20 cm pokazując małego 😉

 18. A może to mechanicy oni wchodzą pod samochody

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7767zł -0.15%
  • GBP 4.9955zł -0.47%
  • EUR 4.2864zł -0.18%
  • CHF 3.7781zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się spektakl Sztukmistrze – program SPEKTRUM. Mamy dla Was bilety!
  Zadbaj o swój rozwój – przyjdź na Dni Kariery®!
  Podczas meczu Motoru Lublin z Avią Świdnik odbędzie się zbiórka dla Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”
  Znajdź wymarzone lokum na Targach Mieszkań i Nieruchomości
  Odkryj nowe oblicze budownictwa – przyjdź na Targi LUBDOM
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.