Z redakcyjnego maila: – Dopiero na trzeciej stacji udało się wypożyczyć sprawny rower. Niektóre jednoślady są zagrożeniem dla życia

Niestety stan techniczny rowerów w lubelskich wypożyczalniach pozostawia wiele do życzenia. Nasz Czytelnik próbował wypożyczyć sprawny jednoślad, znalazł taki na trzeciej stacji.

Nasz Czytelnik Tomasz dzisiaj musiał trochę się nachodzić zanim znalazł sprawny rower w stacji Systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Dopiero na trzeciej stacji udało mu się wypożyczyć sprawny rower. To co zastał w stacjach opisał nam w mailu przesłanym do redakcji.

– W pierwszym tygodniu sezonu 2018 Porozumienie Rowerowe przeprowadziło Społeczny Audytu Systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Kontrola pokazała, że tylko co trzeci rower jest sprawny. Większość rowerów, już na początku sezonu, miało większe lub mniejsze defekty. Jak wygląda sytuacja po miesiącu od audytu? Czy stan rowerów uległ poprawie? Niestety nie jest dobrze. Dzisiejsza próba wypożyczenia sprawnego roweru okazała się niezwykle trudna. Stacja na Placu Dworcowym nie działała. Po dodzwonieniu się na infolinię operatora, konsultantka nie potrafiła podać przybliżonego czasu ponownego uruchomienia stacji. Na kolejnej stacji wszystkie rowery były niesprawne. Dopiero na trzeciej, udało się wypożyczyć sprawny jednoślad. Finalnie, dopiero ósma próba wypożyczenia roweru zakończyła się sukcesem – pisze do nas Pan Tomasz.

Jak się okazuje usterki, na jakie napotkał nasz Czytelnik są niebezpieczne, a korzystanie z takich jednośladów można przypłacić uszczerbkiem na zdrowiu.

– Wśród napotkanych usterek, jedna okazała się niezwykle niebezpieczna. Wypożyczony rower miał odkręcone przednie koło. Jazda takim rowerem w ruchu ulicznym mogłaby się zakończyć dla rowerzysty bardzo poważnym wypadkiem. Proszę sobie wyobrazić konsekwencję wypadnięcia przedniego koła podczas pokonywania ruchliwego skrzyżowania. Inne usterki to brak korby, brak zacisku rury podsiodłowej, brak przedniej lampy, brak powietrza w dętce, czy łańcuch poza zębatką. Wszystkie zauważone usterki zostały zgłoszone poprzez infolinię firmy Nextbike. Niestety przy takich problemach z wypożyczeniem sprawnego roweru, nasuwa się pytanie czy Lubelski Rower Miejski może stanowić realną alternatywę komunikacyjną. Niestety, w obecnej sytuacji, planowanie podróży rowerem publicznym powoli staje się loterią – dodaje Pan Tomasz.

korba

zacisk

lancuch

wypozyczenie

2018-04-24 13:38:22
(fot. nadesłane Tomasz)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Niektórzy ludzie jeżdżący tymi rowerami to także zagrożenie dla zdrowia i życia – zwłaszcza jeżdżący parami po ścieżkach rowerowych – zaczął się po prostu „sezon ogórkowy”.

  • Parami po ścieżkach to jeszcze małe miki najlepiej jak banda de..li rozjeżdża pieszych na przystankach autobusowych , w pędzie przejeżdżają prawie po nogach wysiadających z autobusów komunikacji miejskiej, a te rowerki z wypożyczalni to nie dość że graty to jeszcze ich jeźdźcy nie umiejący poruszać się po jezdniach i chodnikach.

   • rowerzyści jeżdzący ulicami obok siebie też nie lepsi. Nie rozumieją barany, że mają zas..ny obowiązek jechać jeden za drugim. Ale nieee, oni mają przecież takie same prawa jak samochody! TAA! a zwróć uwagę starym dziadom w jajogniotach, to agresja taka wychodzi że hej. Oni maja tylko prawa i żadnych obowiązków.

    • Zajrzyj do kodeksu, bo piszesz twierdzaco, a nie masz racji .To swiadczy, ze jesteś zwyklym przyglupem, bo tylko tacy wydają opinie bez oelnpe wiedzy.

     • Ma rację.

      KD Art33
      3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
      1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;
      2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
      3) czepiania się pojazdów.

      3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

      W naszych warunkach jazda obok siebie zdecydowanie „zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego”.

     • przygłup to cie robił. Yaneck przytoczył ci art z kodeksu drogowego, którego już nauczyłem się na pamięć -specialnie po to, żeby zacytować takim zje..om w przyciasnych gaciach, goowno wiedzących (jak ty) a wymądrzających sie. Żeby było jasne, to dla dobra i bezpieczeństwa rowerzysty – jego spotkanie z samochodem z pewnością zaboli…

    • Ustawa Prawo o ruchu drogowym, Art 33, 3a. Dopuszcza się jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
     Bang! Nieuku

     • taka jazda nie zagraża bezpieczeństwu chyba na wichurze zabitej dechami, gdzie samochód przejeżdża raz na jakiś czas. W warunkach miejskich i podmiejskich, taka jazda ZAGRAŻA bezpieczeństwu… Bynajmniej nie kierowcy samochodu, tylko pedalisty.

     • a o utrudnianiu poruszania sie innym uczestnikom ruchu w warunkach miejskich nawet nie wspomnę… Weźcie się ogarnijcie ludzie. Rower fajna sprawa, sam bardzo dużo jeżdżę, ale nie uważam się za świętą krowę, Mam prawa ale i obowiązki. Jak mam ścieżkę czy wydzielony pas dla rowerów (kosztem miejsca na jezdni) to z nich korzystam, bo taki mój zas..ny obowiązek. Nie pedałuję obok drugiego rowerzysty, bo zwyczajnie boję się o swoje zdrowie, nawet gdybym mógł na 100 tak robić.

 2. To na piechotę zamiast rowerem. ..dla zdrowia i podziwu krajobrazu…lub sobie kupić to się będzie dbać …..

 3. A co ma poradzić firma nexbike ?
  Mają jeżdzić za każdym patałachem?
  Jak bydło na bierząco rozkrada osprzęt.
  Sam zacisk od siodła nie odpada albo nakrętki z koła.
  Chołota i tyle.
  Nie dość ,że śmieć jeden z drugim jeździ prawie za darmo to jeszcze za…..li rzecz wartą max 6zł.
  Nie widze tu winy firmy wyporzyczającej sprzęt.
  P.s. zobaczymy co bedzie z tymi skuterami bo jak narazie to widziałem tylko osoby o śniadej cerze skóry jak sobie jeżdzą.

  • przecież pisali ze dwa dni temu że zaj..li koła ze skutera! No patologia ku..a!

  • a że nextbike nie może jeździć za każdym patolem i kontrolować to jedno, a że po zimie wystawili niesprawne graty to drugie.

  • Proponuje zapoznac sie z warunkami przetargu i kosztami jakie miasto ponioło za uruchomienie roweru miejskiego. Firma nexbike dostala ogromne pieniadze za ten sytem więc niech sie wywiązuje sie z umowy i utrzymuja rowery w CIĄGŁEJ SPRAWNOŚCI. Swoja droga ciekawe dlaczego z reguły roszczeniowe porozumienie rowerowe nie zapyta własz miast dlczego nextbike nie płaci kar umownych za niewywiazywanie sie z umowy????

 4. Mnie nie stać na taki rower na dwu kółkach ( z trójkołowego powoli wyrastam) i muszę zbierać części. Do 1-wszej komunii nie idę bo jestem potomkiem ubeka. Do jesieni złożę rowerek i będę śmigał gdzie się da!

 5. Firma Nextbike miała całą zimę na zrobienie rowerów. Czasu im zabrakło? Kończy się sezon to rowery powinne przejść gruntowny remont i być sprawne na kolejny sezon. Nie długo się okaże że Lubelski Rower Miejski jest tylko w teorii a w praktyce brak. Przecież Nextbike dostaje od miasta pieniądze ale czytając artykuły o tym to mam wraże nie Lublin dostał te rowery za darmo lub w cenie złomu.

 6. Jeszcze żeby Ci wypożyczający mieli mózgi i zachowywali się normalnie, a nie jak ślepi idioci na chodnikach, ścieżkach i drogach roztrącając innych użytkowników. Słowo przepraszam lub dzwonek nie istnieją dla nich, byle do przodu – no cóż motłoch wyszedł na ulice.

 7. Jak się może odkręcić śruba do koła mocującego koło? Przecież gwint jest tak zrobiony że śruba nie odkręci się podczas jazdy do przodu. Jakby ta osoba przeszła się pierwszego dnia kiedy rowery zostały wstawione to można by powiedzieć że faktycznie nie sprawdzili rowerów, a tak wygląda to bardzo podejrzanie i chyba ktoś specjalnie popsuł te rowery, tak mi się wydaje.

  • Ja akurat próbowałem 1 dnia wypożyczyć i nie było lepiej.Za każdym wypożyczeniem zgłaszam co najmniej jeden rower do naprawy,więcej mi się nie chce.

 8. A kto te rowery demoluje

  • No właśnie kto ?? Ja nie jeźdzę więc kto mam swój i znam się na naprawie kaźdą usterkę usuwam na bieżąco.
   Mówią że rowera i kobiety się nie pożycza (wypożycza)

   • Ktoś mógłby napisać, że jesteś zacofany, ciemnota i w ogóle ciemnogród. Banki Żywności przekazują żywność za darmo, co nie oznacza, że mogą to być produkty przeterminowane!

 9. A jak wam z prywatnego roweru lancuch spadnie to dzwonicie po lawete? Tez mi usterka…

  • Po zdjęciach widać, że dostęp do blatu jest w tych rowerach utrudniony.

  • nie, ale jak wzialem jedyny rower spod ZUSu i miał akurat wywaolony łańcuch, to wziąłem i go nałożyłem, Tylko upie..liłem się po łokcie, bo przez tą osłonę nie tak łatwo. Więc pytam w imię czego mam chodzić ubabrany smarem? bo firma ma w powazaniu regularne naprawy? Niech zrobią słupek z narzędziami i pompką, to pewnie niejedną błahostkę ludzie usunął w 30 sekund. Tylko jak nie ma czym to co, mam klucze rowerowe ze sobą nosić?

   • Naucz się zakładać łańcuch np.patyczkiem do lodów. Albo innym znalezionym patykiem ,liściem.
    Myśle ,że jak by szympans za młodu potrenował też by dał rade.
    Nie przejmuj się ,wszystko przed tobą. A może obejrzyj coś o szympansach , być może nastempnym razem dasz rade.
    P.s.domyślam się że masz ptaszka annie bobra. Czy się mylę.

    • Nie mylisz sie, masz 100% racjii. A po twojej wypowiedzi wnioskuje, ze patyczkiem od loda to se twoja stara pobierala i aplikowala material genetyczny, pozyskany w zoo. Nie czujesz ze moja wczesniejsza wypowiedz byla napisana troche na wyrost i z przekasem? Nie, no w sumie jak potomek pawiana moglby wylapac taki niuansik.

 10. idę do I komunii i czekam na rowerek z darów?

  nie stać mnie na rowerek bo dziadek był UB-kiem i obecnie po 45 ltach służby ma 1750zł,bo pie4niądze poszły na premie dla PIS i Wojewodów !!

 11. widziałem gościa jak rozładowuje te rowery wyrzucając je z busa na chodnik

 12. A ja porzuciłem pomysł dojeżdżania tymiz rowerami do pracy kiedy okazało się że dwa razy zdarzyła mi się zepsuta stacja. A na infolinię w żaden sposób nie szło się dodzwonić. Skoro to taka loteria,to wolę od razu jechać autem. LRM można się przejechać,jak mi się znudzi spacerek, i akurat uda się wypozyczyc, ale żeby gdzieś chcieć dojechać na komkretna godzinę, to już nigdy w zycii.

 13. O! dokładnie uważam tak jak wpis wyżej podpisany „podpis”.
  Ja korzystam z roweru publicznego, bo nie mam autka i dojeżdżam nim do pracy z Romera na Gębali. jeżeli już zauważę usterkę to jest to ewidentnie akt wandalizmu, i nie napotykam na takie usterki jak w powyższym artykule. Skoro audyt wypadł tak „tragicznie” to dlaczego nigdzie nie została udostępniona lista rowerów z wyszczególnieniem usterek?! Z tego co wyczytałam z raportu audytu, główna usterka to ciśnienie w oponach – litości, to mamy na nie tylko patrzeć? Mają stać na stacjach i się prezentować ładnie?! Chyba po to są żeby z nich korzystać. Przemieszczam się dużo po Lublinie i widzę bardzo dużo tych rowerów na mieście w trakcie jazdy. Nie mylmy więc, bardzo dużej eksploatacji z kradzieżami i wandalizmem czy brakiem serwisu. A taką śrubę mógł sobie ktoś wziąć, bo była mu potrzebna, albo odkręciła osoba z takimi samymi skłonnościami jak Ci co rozrzucają kiełbaski z gwoździami czy trutką i trują psy, (bo chyba nie została odkręcona na potrzeby tego zdjęcia), gdyż nie spotkałam się z brakiem takich elementów podczas wypożyczania roweru (a jestem osobą bardzo przezorną i widząc jak duże powodzenie mają rowery, przed wypożyczeniem sprawdzam je dokładnie).
  Jak dla mnie, jest to jakaś zmasowana akcja związana ze zbliżającymi się wyborami (żeby nie było – nie interesuje się wyborami, i te wszystkie akcje i nagonki że partia A rządziła gorzej niż partia B przyprawiają mnie o mdłości).

 14. W Wawie też mamy nextbike, mam porównanie, bo korzystałem w obu tych miastach. Na tej podstawie mogę powiedzieć że jakość rowerów w Wawie jest lepsza. Mam trochę wrażenie, że do Lublina poszły jednoślady, które głupio było wrzucać do Wawy (bez urazy, przedstawiam tylko sposób myślenia nextbike).
  Nextbike jest słaby i zacofany. Mają myślenie typowo polskie 🙂

 15. Po za jednym to wszystkie pedały w porządku???

 16. To akurat nie jest wcale dziwne,że wszystkie są popsute! Za takie grosze za wypożyczenie nie da się utrzymać w sprawności! Taki interes życia miał być! Tyle wypożyczeń! Obłuda trwa 🙂

 17. Naucz się zakładać łańcuch np.patyczkiem do lodów. Albo innym znalezionym patykiem ,liściem.
  Myśle ,że jak by szympans za młodu potrenował też by dał rade.
  Nie przejmuj się ,wszystko przed tobą. A może obejrzyj coś o szympansach , być może nastempnym razem dasz rade.
  P.s.domyślam się że masz ptaszka annie bobra. Czy się mylę.

  • Nie mylisz sie, masz 100% racjii. A po twojej wypowiedzi wnioskuje, ze patyczkiem od loda to se twoja stara pobierala i aplikowala material genetyczny, pozyskany w zoo. Nie czujesz ze moja wczesniejsza wypowiedz byla napisana troche na wyrost i z przekasem? Nie, no w sumie jak potomek pawiana moglby wylapac taki niuansik.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9413zł -0.4%
  • GBP 5.0855zł -0.76%
  • EUR 4.31zł 0.02%
  • CHF 4.0548zł -0.17%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Lublinie odbędą się spotkania biznesowo-szkoleniowe dla przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny
   „Zalipie. Malowana wieś” Wystawa zdjęć z niezwykłej miejscowości odbędzie się w Zamościu
   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.