Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z nietrzeźwym kierowcą wracali z nielegalnego połowu ryb (zdjęcia)

W ręce opolskich policjantów wpadli kłusownicy. W pojeździe, którym podróżowali z nietrzeźwym kierowcą, policjanci znaleźli skłusowane ryby, sieci i podbierak.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 2 w nocy, w miejscowości Wilków. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W trakcie czynności wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Jak się okazało 39-letni mieszkaniec gminy Wilków miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli pojazdu mundurowi ujawnili 5 worków z sieciami służącymi do nielegalnego połowu ryb, skłusowane ryby, a także podbierak elektryczny. Na miejsce została wezwana Państwowa Straż Rybacka z Lublina, która wspólnie z funkcjonariuszami prowadziła dalsze czynności.

W pojeździe podróżowało troje pasażerów w wieku 17, 42 oraz 48 lat. Przyznali, że dokonywali nielegalnego połowu ryb na rzece. Mundurowi zatrzymali im narzędzia połowowe. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 39-latka, policjanci odnaleźli dwie sieci rybackie, wiatrówkę oraz 56 sztuk amunicji do kbks, 3 sztuki amunicji myśliwskiej oraz 2 sztuki amunicji ostrej.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kierujący odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Z nietrzeźwym kierowcą wracali z nielegalnego połowu ryb (zdjęcia)

Z nietrzeźwym kierowcą wracali z nielegalnego połowu ryb (zdjęcia)

(fot. Policja Opole Lubelskie)

14 komentarzy

  1. Dobrze Darek mówisz. Za ten czyn grozi grzywna i pozbawienie wolności do lat 2, plus nielegalne posiadanie broni lub amunicji jest pozbawienie wolności do lat 8. Myślę że 5 lat wyłapie