Z Lublina do Warszawy samolotem. Będzie nowe połączenie z lubelskiego lotniska

Droga krajowa nr 17 łącząca Lublin ze stolicą jest w przebudowie, pociągi z Lublina do Warszawy jeżdżą na około, dlatego też szybkie połączenie między miastami postanowiły zapewnić Polskie Linie Lotnicze LOT. Będzie ono obsługiwane pięć razy w tygodniu.

Od początku września zostanie uruchomione nowe połączenie z lubelskiego lotniska, tym razem krajowe. Polskie Linie Lotnicze LOT zapewnią szybkie połączenie z Warszawą. Przewoźnik nie ukrywa, że liczy na pasażerów, którzy potrzebują sprawnie i w krótkim czasie dostać się do stolicy bez oczekiwania w korkach na przebudowywanej trasie, czy też spędzania kilku godzin w pociągu podczas podróży koleją.

Dodatkowo połączenie zostanie skomunikowane w ten sposób, aby pasażerowie mieli możliwość przesiadki do samolotów odlatujących do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej.

Pierwszy lot został zaplanowany na 3 września. Połączenie będzie wykonywane pięć razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Będzie je obsługiwał samolot Bombardier Q400, na którego pokład pomieści 78 podróżnych.

Podróż do Warszawy zajmie 45 minut. Samolot że stolicy wystartuje o godzinie 13:40, w Porcie Lotniczym Lublin wyląduje o 14:25. Powrót zaplanowano na godzinę 15:10, a lądowanie na Okęciu ma być o godzinie 16:00. Ceny biletów wraz z bagażem zaczynają się od 169 zł, przy czym jest to opłata za lot w obie strony.

Lotnicze połączenie z Warszawą będzie już drugim w historii lubelskiego lotniska. Trzy lata temu wykonywane było przez powiązanego z LOT-em, nieistniejące go już przewoźnika, jakim był Eurolot. Wtedy po blisko trzech miesiącach, ogłoszono likwidację trasy, że względu na niewielkie zainteresowanie pasażerów.

2018-06-12 14:01:10
(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

  1. To nie jest połaczenie do wożenia słoików do W-wy !. Trochę śmiesznie to zabrzmi ale jest to konkurencja do Contbusa on chyba jako jedyny dojeżdzą, kilka razy dziennie, bezpośrednio z Lublina na lotnisko w W-wie. Z połaczenia tego korzystają osoby które przylatują lub wylatują dalej. Obecnie podróż z Lublina do W-wy zajmuje dużo czasu i jest obarczona dużym ryzykiem spóźnienie się na samolot – wszsytko jedno jakim środkiem transporu pamiętacie pociągi stojące w polu kilka godzin?? slimacze tempo na drodze ??. W przypadku spóźnienia się na samolot przewożnik umywa rece a wy tracicie bilet i kasę ktorą na niego wydaliście. Teraz (od 3.09) dla pasażerów który chca lecieć dalej LOT postawia samolot którym będą mogli spokojnie dostać się na lotnisko i poleciec dalej. Dodatkowo jeżeli dalej lecicie LOTem przelot odbywa się na jednym bilecie tzn odprawiacie sie w Lublinnie i bagaż odbieracie w miejscu docelowym, W przypadu opóźnienia samolotu przewożnik gwarantuje znalezienie innego połaczenia lotniczego, które pozoli dotrzeć do miejsca docelowego. W skrajnych przypadkach opłaca hotel wyżywienie do kolejnego lotu itp. Sam bilet lotniczy mozę drozszy od busa czy pociagu ale w ostatecznym rozrachunku cześć osób bedzie wolała zapłacić wiecej i mieć wszsytko z głowy, taki mały all inklisiv 🙂 tzn szybki, prosty i tani dojazd na lotnisko w,Lublinie szybka odprawa, spokój z bagazami na przesiadce, brak ryzyka spóźnienia i straty biletu itp. Trzymam kciuki za powodzenie tego połaczenia bo jakby nie patrzeć jest to już 2 a moze i 3 port przeciadkowy po Monachium i Mediolanie w ofercie lotniska a lepszym wynikiem moze sie pochwalic nnie każde lotnisko w PL.

  2. zła godzina na fruwanie

    Nie wydaje mi się żeby było duże zainteresowanie… no gdyby rano był wylot z lublina i popołudniu lub wieczore powrót to może może…jak ktoś ma coś do załatwienia w Warszawie to się skusi a takie godziny to raczej lipa:)

  3. Nie z Lublina tylko że ŚWIDNIKA

  4. A gdzie w Lublinie jest lotnisko?

  5. To bardzo interesujące żeby jechać 13-15 do Warszawy. Poza Okręciem jako miejscem przesiadkowym to nie bardzo widzę tłumy w takich godzinach.

  6. Ci z Majdan będą latać

  7. Na dwie godziny do Wawy i to po poludniu? Tu też zlikwiduja połączenie po miesiacu. Na co takie komu?

  8. Tak myślę, że Redakcja Wiadomości z Lublina chyba powinna wprowadzić filtr komentarzy do artykułów. W dużej ich części nie do zaakceptowania jest gramatyka, stylistyka, interpunkcja i ortografia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew