690 680 960

Wysadzili bankomat w powietrze, zapłacą za to kilkaset tysięcy złotych

Sąd nie był łagodny dla sprawców włamania do bankomatu w Lublinie. Oprócz bezwzględnej kary pozbawienia wolności, muszą oni pokryć wyrządzone przez siebie szkody. Te zaś nie są małe.

Jest sądowy finał włamania do bankomatu w Lublinie. W połowie lutego dwóch mężczyzn podjechało nocą pod bankomat zlokalizowany przy supermarkecie Stokrotka przy ul. Abramowickiej. Po kilku chwilach nastąpił wybuch. Sprawcom nie udało się jednak zrealizować planu, gdyż niebawem zostali otoczeni przez policjantów i błyskawicznie zatrzymani. Jak się okazało, sprawcy już nie pierwszy raz włamali się do bankomatów.

Po podobnym włamaniu na terenie Radomia, tamtejsi policjanci wytypowali obu mężczyzn jako podejrzanych o dokonanie tego czynu. Następnie cały czas ich obserwowali, czekając, aż znów przystąpią do działania, żeby mieć przeciwko nim twarde dowody. Gdy podjechali pod bankomat, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Jednak zanim wkroczyli, mężczyźni zdążyli już wysadzić uradzenie w powietrze.

Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 34 i 42 lat, obaj to mieszkańcy Radomia. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 340 tys. złotych, które znajdowały się w bankomacie. Mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu, prokurator przedstawił im zarzuty kradzieży samochodu oraz włamania do bankomatu. Obaj byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Na zakończonej niedawno rozprawie, sędzia nie miał wątpliwości co do winy Norberta W. oraz Piotra P. Dlatego też skazał każdego z nich na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Do tego zobowiązał sprawców do naprawienia wyrządzonej przez siebie szkody. Ta jest niemała, gdyż straty oszacowane zostały na ponad 300 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

DSC06999

(fot. policja, lublin112)
2017-12-15 17:32:22

13 komentarzy

 1. Wyrok nie jest prawomocny więc jaki „finał”: ? Teraz będą odwołania itd.itd.

 2. A podanie kwoty jaka znajdowała się w bankomacie (a nie spodziewałem się że aż tyle forsy tam siedzi) tylko zachęci innych 🙂

 3. Cichobiorek cichodajek

  A z czego te radomskie bidule zapłacą, lepiej będzie jak Skarb Państwa policzy sobie podówujnie i nie upomina się.

 4. kurde jak taki wyrok to chyba sam zaryzykuje….

 5. Już widze jak płacą za te straty …pewnie oficjalnie są bezrobotni i nie posiadają majątku

 6. Łupy z innych bankomatów wystarczą na grzywnę i jeszcze do końca zycia nie będą musieli pracować bo im zostanie,a wyrok jest śmieszny.

 7. Pewnie tak …ściągnąć „dług” to najlepiej z emeryta czy rencisty ,który wział chwilówke …z takich cwaniaków nie ściągną ani złotówki …chyba ze odpracują ale u nas to chyba przez resztę życia by musieli pracować zeby to zwrócić

  • Wyjdą i wysadzą kolejny by grzywnę z odsetkami spłacić. Tylko niech bankomatów niemieckich banków się czepiają. Choć w zasadzie , to powinni siedzieć w kraju z którego bank pochodzi. Wszak to ich chcieli ograbić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska