690 680 960

Jest wyrok za celowe przejechanie psa. Rolnik z Godziszowa zapłaci 5 tys. złotych

Po roku od zdarzenia zakończył się proces kierowcy bmw, którego oskarżono o celowe potrącenie psa. Zwierzęcia nie udało się uratować.

W Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim zakończył się proces 28-letniego Grzegorza Ł. z Godziszowa, który został oskarżony o celowe potrącenie psa. Do zdarzenia doszło 9 lipca 2015 roku o godz 22.30 na ulicy Poprzecznej w Janowie Lubelskim. Świadkowie zauważyli, jak młody mężczyzna kierujący ciemno granatowym bmw na pustej ulicy zjechał na przeciwny pas, gdzie potrącił znajdującego się tam psa a następnie szybko odjechał.

Świadkowie zapamiętali niepełne numery rejestracyjne auta. Sprawa została zgłoszona do policji. Jednocześnie poszukiwaniem sprawcy zajęli się internauci. Sprawę nagłośniono w mediach społecznościowych i po kilku dniach kierowa bmw został namierzony. Z kolei potrącony pies miał zmiażdżoną miednicę i kręgosłup, po kilkudniowym cierpieniu musiał zostać uśpiony.

Grzegorz Ł., rolnik z Godziszowa nie przyznawał się do winy. Tłumaczył się, że nie wiedział o potrąceniu psa. W trakcie przesłuchania odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o znęcanie się nad zwierzęciem i sprawa trafiła do sądu. Na pierwszej rozprawie sędzia stwierdził jednak, że nie ma niezbitych dowodów świadczących o tym, by oskarżony celowo potrącił zwierzę. Decyzja ta została zaskarżona przez prokuratora i sprawa rozpoczęła się od początku.

Tym razem przeprowadzona została zarówno wizja lokalna jak też powołano biegłych zarówno z zakresu ruchu drogowego i weterynarii, wszystko po to aby nie było żadnych wątpliwości w tej sprawie. Grzegorzowi Ł. groziło do 2 lat pozbawienia wolności. Sędzia orzekł, że mężczyzna jest winny i skazał go na karę grzywny w kwocie 5 tysięcy złotych. Pieniądze ma on wpłacić na rzecz organizacji zajmujących się opieką się zwierzętami. Do tego mężczyzna ma pokryć koszty postępowania sądowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. archiwum)
2016-07-23 15:05:29

48 komentarzy

  1. Kara za mala, powinny byc przynajmniej dodatkowo prace społeczne aby odczuł to.

  2. Tyle kasy z naszych podatkow poszlo na psa ktory i tak zdechł 🙁

  3. -tys.to za mało.Zbierze buraki i zapłaci.A na złość zrobi to samo.-lata prac społecznych w schronisku dla zwierząt.

  4. uciekło 5 tys. i 2 lata.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas