Wymyślili historię o wypadku. Po chwili w perfidny sposób okradli starszego mężczyznę

Lubelscy policjanci poszukują pary oszustów, która okradła w perfidny sposób starszego mieszkańca Lublina. Mężczyzna stracił 16 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem na ul. Głębokiej w Lublinie. 84-letni mężczyzna szedł ulicą i w pewnym momencie stanął przy nim biały mercedes.

W pojedzie znajdował się mężczyzna oraz kobieta. Kierowca łamaną polszczyzną zapytał, czy starszy pan mógłby mu pomóc przy wymianie waluty. Twierdził, że pilnie potrzebuje polskich pieniędzy, gdyż brał udział w wypadku.

Mężczyzna był gotów nawet zawieźć 84-latka do domu. Starszy mężczyzna wsiadł do auta i pojechał razem z oszustami do swojego domu. Tam 84-latek zabrał gotówkę i wsiadł z powrotem do samochodu.

– Tam kierowca wyjął z saszetki dolary i przed wymianą zaczął głośno przeliczać. Sposób przeliczania pieniędzy wzbudziło w 84-latku pewne obawy, toteż postanowił szybko zakończyć tę współpracę wysiadając z auta. Po chwili wrócił jednak po laskę, którą zostawił w samochodzie. Fakt ten wykorzystała kobieta, która z kieszeni jego kurtki zabrała całą gotówkę. W foliowym woreczku znajdowało się 16 tys. złotych. Starszy pan próbował zatrzymać pojazd łapiąc za uchylone okno, jednak oszuści dodali gazu i odjechali – relacjonuje zdarzenie podkom. Anna Kamola z lubelskiej Policji.

Sprawców kradzieży poszukują policjanci. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że były to osoby w wieku około 48 lat, prawdopodobnie o ciemnej karnacji.

2018-02-13 11:36:27
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Stary a głupi masakra .. kantor co kilka metrów a ten baran będzie samarytanina udawał ..

  • Pewnie, dziadka wina, a nie tych co go zaczepili. A jak nie masz pojęcia o przedwojennych manierach i kulturze, to lepiej nie wyzywaj od baranów, bo największego widzisz co dzień w lustrze.

   • PaŁo ty co ma wojna do tego że dziadek stary to doświadczony a to zwykły BARAN

    • Chciałem żyć w mieście miłości, dlatego pogryzłem kilku gości.
     Praga Warszawa i masz no money z twoim mamusińskim charakterkiem.

   • Dobrze powiedziałeś, upadek człowieczeństwa i tyle. Dać świniom koryta bez złobowiązań i przestaną zjadać swoich- chciwe kwiki.

 2. No ciekawe jacy będziemy MY na starość jak nas już ona dopadnie..!!

  • Masz sumienie, to nikt cię nie ogłupi, nie myl tylko sumienia z sercem, to całkiem co innego..

  • Właśnie tego się boję, że taka mogę być na starość, ale nie będę czytać wpisów na lublin 112…..aby….oszczędzić siebie!

 3. Dlaczego nie napisać od razu, że Cyganie? Chociaż fakt, mogli być jeszcze jacyś z Kaukazu albo Syrii, przecież i do nas każdy może przyjechać i zostać legitnym Polakiem, wystarczy że zgłuszy na fejsie jakąś postępową loszkę. Zresztą i tak odważnie napisane, w Szwecji nikt by nie podał, że „o ciemnej karnacji”. Tak jak gdy szukają gwałcicieli, to trzepią wszystkich facetów bez wyjątku, bo nikt nie napisze w liście gończym, że zrobił to murzyn.

 4. Ech repcio połakomił sie na zielone jak ci frankowicze na tani kredyt.Jeszcze ich wnuki będą spłacać ten kredyt.Pazerność nie popłaca

 5. Wiklinowy Nocnik

  teraz cygany nie musza rok pracowac bo maja 16k zl

 6. Dziwk….czarna szmata. Szkoda dziadka. Niestety naiwność i dobroć ludzi starszych jest ogromna.

 7. Brawo dziadku

 8. Od lat jeżdżę po Skandynawii i od lat nawet tam ich spotykam. Podjeżdżają zawsze mercedesem, jeden jęczy że są tu turystycznie i zabrakło im na paliwo do Niemiec, wyciąga ,, złoto ,, i okazyjnie sprzedaje , drugi zerka i próbuje kręcić się koło kabiny . Podjeżdżają zawsze do pojedynczych aut, z grupami już miewali problemy ?

 9. Na Głębokiej sporo kamer monitoringu może uda sie namierzyć szmatławców.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku