Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wykonawca poprosił o przedłużenie terminu realizacji prac na ul. Pagi

Ulica Pagi to ważna dla kierowców miejska arteria łącząca ul. Głęboką z al. Racławickimi. Miała być otwarta do końca wakacji, prace jednak nieco się przedłużyły.

Od czerwca na ul. Pagi oraz na części ul. Spadochroniarzy trwają prace remontowe, na odcinku od ul. Głębokiej do okolic hotelu Huzar. Wykonawca buduje tam drogę do nowych bloków jednej z firm deweloperskich. W ramach prac pojawi się m.in. fragment nowej nawierzchni oraz chodniki.

Przez dwa miesiące trwała tam także przebudowa podziemnych sieci. Czas na realizację zadania wykonawca miał do końca wakacji. Mamy jednak 10 września i nadal trwają tam prace. Oznacza to, że kierowcy nie mogą jeszcze z ul. Głębokiej przedostać się w kierunku al. Racławickich.

Jak nas poinformował Grzegorz Jędrek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, wykonawca zwrócił się do Zarządu Dróg i Mostów o przedłużenie terminu. Obecnie planowany termin zakończenia remontu to 20 września.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Tak wygląda cały Lublin. Wszędzie opóźnienia, robiona fuszerka za ogromne pieniądze. A niektórzy się spuszczają nad Żukiem cudotwórcą. No tak stworzył, że 1.5 mld długu jest.

  • A czym jest umotywowana prośba . Ileż to dni (w sumie tygodni ) nic tam nie było robione .
   Czyżby już z góry było założone że „koleżki ” dadzą zgodę na przedłużenie terminu .
   Jeżeli dostaną zgodę , to inni wykonawcy też będą chcieli np. przy Gali , na Kalinowszczyżnie .

  • Akurat za fragment wspomniany w artukule miasto nic nie płaci.

 2. Pewnie jest jakaś umowa , w której zawarty jest termin zakończenia robót oraz kary za nie dotrzymanie terminu.
  W tej sytuacji zawarcie aneksu wydłużającego termin zakończenia ,,śmierdzi” z daleka.

  • Nic nie śmierdzi wszystko jest opisane. Robią drogę dla dewelopera więc prezydent deweloper musi przystać na opóźnienia.

 3. Kymep frania co ty pier… Codzinnie tam robili na tej ulicy chyba slepy byles a po 2 da sie przejechac tylko trzeba miec troche w glowie