Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Kierowco myśl, gdzie parkujesz! Te obrazki to codzienność (zdjęcia)

Pracownicy firm odbierających codziennie odpady z lubelskich ulic nie mają łatwego życia. Wszystko przez kierowców zastawiających dostęp i dojazd do altan śmietnikowych.

Pracownicy różnych firm odbierających odpady z ulic miasta codziennie muszą zdrowo się nagimnastykować, aby podjechać pod altany śmietnikowe. Niestety wielu kierowców myśli tylko o sobie i parkuje tam, gdzie jest im wygodnie. Nie zważając, że pozostawione pojazdy znacznie utrudniają wykonywanie pracy innym.

Jak informuje nasz Czytelnik, niemal codziennie w tym samych miejscach można natrafić na podobne obrazki, jak te na zdjęciach. Notorycznie zastawiony dojazd do altan i kontenerów uniemożliwia sprawny odbiór odpadów. Pojazdy pozostawiane są na środku uliczek dojazdowych, przy samych kontenerach na odpady, a nawet w taki sposób, że blokują możliwość otwarcia altany śmietnikowej.

– Mieszkańcy denerwują się i informują o nieodebranych odpadach, ale jak mogą zostać odebrane, skoro zaparkowane nieprawidłowo pojazdy uniemożliwiają dostęp do kontenerów – mówi nam anonimowo jeden z pracowników.

W przypadku niektórych tras, z pracownikami firm odbierających odpady, mogliby jeździć funkcjonariusze straży miejskiej. Wtedy na bieżąco kierowcy byliby rozliczani z niewłaściwego parkowania. Apelujemy do kierowców, aby parkowali z głową!

(fot. nadesłane)

23 komentarze

  1. Słoja parkowania nie nauczysz. On tak stawał pod stodołą zawsze i dalej będzie. Można prosić apelować itp. Jedyna skuteczna metoda na źle parkującego słoja jest nie do końca zgodna z prawem, więc nie będę polecał 😉

  2. Posłuchaj papucie albo życiowa niedołęgo. Kup sobie samochód, wróć pod swój bloczek po godz. 20.00, zrób sobie foto I wyślij na Lublin 112.

  3. Już nie przesadzajmy ludzie nie mają gdzie parkować po 1 po 2 pracuje w firmie komunalnej jeżeli raz nie odbierzemy śmieci np. O godz 11.00 to wracając na Ursus zajezdzamy i przykładowo na powrocie o 12.00 zabieramy, nie każdy ma na własność pod blokiem swoje miejsce parkingowe ps. 59 fajne zdjęcia

Z kraju