Na dworcu dotkliwie pobili i okradli 20-latka. Chwilę później zatrzymali ich funkcjonariusze prewencji (zdjęcia)

Dwóch recydywistów rzuciło się w nocy na znajdującego się na dworcu 20-latka. Pobili go i okradli. Nie przeszkadzało im nawet to, że chwilę wcześniej byli legitymowani przez policjantów co oznaczało, że funkcjonariusze są w pobliżu.

Około godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek do przebywającego na dworcu PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie 20-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Od razu rzucili się na niego z pięściami. Potem przeszukali go i zabrali mu telefon komórkowy, pieniądze oraz pendrive. Następnie napastnicy uciekli.

O wszystkim powiadomiona została policja. Poszkodowany szczegółowo opisał sprawców oraz podał ich dokładne rysopisy. Przybyli na miejsce po kilku minutach funkcjonariusze Oddziału Prewencji rozdzielili się i zaczęli dokładnie sprawdzać okoliczny teren. Przyniosło to pożądany skutek.

Policjanci zauważyli podejrzanych na przystanku przy Placu Zamkowym. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni rzucili się do ucieczki, jednak błyskawicznie zostali zatrzymani i obezwładnieni. Znaleziono przy nich skradzione 20-latkowi przedmioty. Jak się okazało, obaj niedługo przed napadem byli legitymowani przez funkcjonariuszy prewencji.

Co więcej, obaj mieszkańcy powiatu lubelskiego w wieku 30 i 34 lat są bardzo dobrze znani lubelskiej policji. W przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Dzisiaj przedstawiono im zarzuty, jest też wniosek do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na działanie w warunkach recydywy, kara może zostać zaostrzona.

(fot. nadesłane, policja)

48 komentarzy

 1. słyszałem że te dwa to para , no wiecie takie kolorowe tęczowe typy , teraz bedo w swoim klimacie , wazelina te sprawy

 2. Pewnie skończy się na zawiasach i dalej będą robić co robili. Jakby znaleźli gram marihunaen to dopiero by mieli.

 3. Znowu spocone chamy po piwku

 4. Jaki z tego morał ???? Dwa parciane worki, dwa grubsze sznurki, dwa worki wapna I po kłopocie . Pozytywy : naturalne użyźnienie gleby. Negatywy: hmmmmmm, chyba żadnych nie widzę.

 5. „mieszkańcy powiatu lubelskiego”
  to może niech się bujają po swojej podlubelskiej wsi wielcy gangsterzy?

 6. Co za Janusze hahaha

 7. I parszywe sądy chcą, żebym utrzymywał te szumowiny w wiezieniu?????? Zutylizować to cuchnące ścierwo i po kłopocie!!!!!

 8. Ten drugi to już chyba nie pierwszy raz na lublin112 ląduje 😀

 9. Przecież od razu widać, że to *****. ****, co o 2.00 szukały klienta na dworcu, ale, że ich nikt nie chciał to okradli chłopaka.

 10. Ciekawe skąd takie cuda słyszałeś ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej