Wybuch gazu w budynku mieszkalnym, jedna osoba poszkodowana. Interweniował śmigłowiec LPR

W sobotę przed południem w jednym z domów w miejscowości Huta Józefów doszło do wybuchu gazu. Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w miejscowości Huta Józefów w powiecie kraśnickim, w gminie Szastarka. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z domów mieszkalnych.

Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku wybuchu jedna osoba została poszkodowana. Mężczyzna doznał oparzeń i śmigłowcem trafił do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Na miejscu pracują policjanci z Kraśnika, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu mogła być nieszczelność butli.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Co za bzdury! Butla nie wybucha! Co najwyżej mogła wybuchnąć mieszanina gazu i powietrza która z butli się ulotniła.

  • Szanowny Panie gazowniku, otóż może dojść do wybuchu butli gazowej i były takie przypadki, także opisane na naszej stronie. Ustaliliśmy, że w tym przypadku doszło do nieszczelności butli. Dlatego sformułowanie „wybuchła butla” zostało zmienione na „wybuch gazu”. Nie do końca wybuch butli jest bzdurą…
   Miłej soboty.

   • Nie zgadzam się z szanowną redakcją, butle gazowe są wyposażone w zawór bezpieczeństwa i nawet jeśli taką butlę włożymy do ogniska, to gwałtowny wzrost ciśnienia w butli otwiera ten zawór i gaz się ulatnia (lub wypala jeśli jest czynnik zapalający) przez owy zawór, są filmy na YT, które pokazują że butle są bezpieczne. sam gaz również nie może się zapalić, ani tym bardziej wybuchnąć bez udziału tlenu (powietrza), a w butli jest sam propan-butan bez tlenu, więc nie da się go zapalić wewnątrz butli. Jeśli znacie przypadki wybuchu butli, to widocznie tylko wtedy, że zawór bezpieczeństwa się z jakichś powodów nie otworzył podczas wzrostu ciśnienia spowodowanego wzrostem temperatury. A takie przypadki to już niedopełnienie obowiązków przez serwisantów/nabijaczy butli, ponieważ zawór bezpieczeństwa musi działać . Najbardziej niebezpieczna jest nieszczelność układu gazowego, gdzie gaz ucieka i miesza się z powietrzem tworząc zabójczą mieszankę wybuchową w pomieszczeniu, a wtedy wystarczy iskra i mamy wielkie boom!
    Również życzę miłego weekendu. Pozdrawiam.

 2. Potocznie się mówi, że wybuchła butla, ale tak naprawdę to nie butla wybucha i wybuch butli jest bzdurą.
  Ludzie od prasy oczekują jakiegoś poziomu przekazywanych informacji.
  Dobrze, że chociaż tekst poprawiliście, bo zazwyczaj to idziecie w zaparte na zasadzie „to my mamy rację, a wy wszyscy nie”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”