Wybrano Lubelskich Liderów Bezpieczeństwa

Podczas specjalnej gali, wręczone zostały nagrody dla osób i instytucji wyróżniających się w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego w 2018 roku. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego, Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka i Prezydenta Miasta Lublin – Krysztofa Żuka.

W czwartek 30 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa konkursu Lubelski Lider Bezpieczeństwa. Jego celem było docenienie osób, firm i organizacji, które podejmują wyróżniające się działania w zakresie: prowadzenia szkoleń związanych z bezpieczeństwem, zabezpieczenia obiektów użyteczności publicznej oraz imprez i wydarzeń, kultywowania dobrych praktyk bezpieczeństwa i higieny pracy czy też organizacji imprez i akcji zwiększających świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa. Całość zorganizowało Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna wraz z Województwem Lubelskim.

Swoich kandydatów mógł zgłaszać każdy z mieszkańców. Przyjmowane one były w 6 kategoriach: Instytucja szkoleniowa, Agencja Ochrony, Ergonomia I bezpieczeństwo pracy, Inicjatyw, Osobowość oraz Jednostka samorządu terytorialnego.

Laureatów na podstawie zgłoszeń wybrała kapituła konkursowa. Zostali nimi: Andrzej Odyniec – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i st. bryg. Grzegorz Alinowski – Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w kategorii Osobowość. Wyróżnienie otrzymał zaś ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Maciej Kulka. W kategorii Ergonomia i Bezpieczeństwo Pracy nagroda przypadła spółce Lubelski Węgiel Bogdanka, w kategorii Agencja Ochrony firmie IMPEL, w kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego nagrodzono Miasto Dęblin, w kategorii inicjatywa – Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, w kategorii instytucja szkoleniowa – Centrum Szkoleń Strzeleckich Shooter zaś w kategorii instytucja szkoleniowa statuetkę otrzymała Moto Sekcja.

– Bezpieczeństwo to niezwykle istotny, choć często niedostrzegany, aspekt naszego codziennego życia i pracy. Prawdziwe przykładanie wagi do działań z nim związanych to nie tylko podążanie za przepisami czy stosowanie się do ogólnie przyjętych standardów. To przede wszystkim nieustanna świadomość, że tam, gdzie w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie, nie ma miejsca na półśrodki. To właśnie liderzy bezpieczeństwa, stawiając człowieka zawsze na pierwszym miejscu, są wzorami do naśladowania i wytyczają ścieżkę innym – wyjaśnia Marcin Kruk Członek Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna.

(fot. Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna/nadesłane)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Ja bym jeszcze nagrodził Pana Mirka z pewnej podlubelskiej fabryki lusterek, za te przedłużacze leżące w kałużach wody.

 2. A co z nagrodą specjalną dla Frania?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online