Sygnały od Czytelników: Paraliż komunikacyjny centrum Lublina. Pasażer spóźniony na pociąg pyta, kto mu odda pieniądze?

Od rana napływają do nas informacje o paraliżu komunikacyjnym Lublina. Wszytko z powodu zorganizowanego dzisiaj biegu ulicami miasta.

Od rana przyjęliśmy już kilkadziesiąt telefonów od zdenerwowanych Czytelników, którzy utknęli w korkach na terenie Lublina. Padają pytania, kto wpadł na pomysł, aby organizować w sobotę bieg przez centrum Lublina oraz kto odda pieniądze, za ewentualne spóźnienie na pociąg lub podróż taksówką przez zakorkowane miasto.

Jeden z Czytelników zwrócił uwagę na karetkę pogotowia, która nie mogła przecisnąć się przez zakorkowane ulice. Mieszkańcy Lublina zaznaczają, że należało się spodziewać, że w sobotę przed niedzielą niehandlową, będzie wzmożony ruch, ale chyba nikt o tym nie pomyślał wytyczając trasę dzisiaj ulicami pełnymi samochodów – zauważa jeden z Czytelników.

Niektóre informacje, które do nas dotarły:

– Kto odpowiada za tę farsę, nazwaną Biegiem Solidarności? Nastąpił paraliż miasta. 1000 biegaczy dyktuje cały dzień miastu. Ja stoję 40 minut w taxi. Spóźnię się na pociąg do Warszawy. Kto za to mi odda pieniądze?

– Tragedia komunikacyjna dzieje się w okolicy ul. Droga Męczenników Majdanka. Felin zakorkowany, cała długość Męczenników Majdanka to jeden wielki korek. Kto to wymyślił???

– Dajcie informację, że cała ul. Lotnicza stoi. Jak ktoś nie musi niech nie jedzie.

– Co się dzieje w Lublinie? Żadna drogą nie można dojechać na drugą stronę miasta. Gdzie są władze miasta, że zrobili taki syf?

– Co się dzieje na Unii Lubelskiej? Zamknięta do połowy, tak samo Łęczyńska.

– Fatalne oznakowanie.

– Całe miasto cierpi żeby grupka miała radość.

Niektóre wiadomości, które do nas dotarły, m.in. przez telefon nie nadają się do cytowania.

Tutaj znajdziecie informacje o utrudnieniach podczas biegu, którą publikowaliśmy 28 maja.

(fot. nadesłane Jacek)

Zobacz również

91 komentarzy

 1. Biegają po mieście. Wdychają spaliny itp. Nie mogli by biegać po lesie np w Kozłówce bym innym?

 2. Jak to mówią : cham i tępy urzędnik to istoty do dziś niezbadane !

 3. Lublinianie nie chcą maratonów w swoim mieście, niech to w końcu dotrze do osób zarządzających.

 4. Niech tam sobie biegają – na zdrowie, ale organizator powinien zadbać o prawidłowe oznakowanie trasy i organizację objazdów. Jadąc od Głębokiej w Muzyczną nie było nic prócz deski w poprzek jednego pasa na wysokości Areny. Żadnych znaków, ostrzeżeń – na końcu ulicy stał wkurzony Policjant gwiżdżący zarówno na osobówki jak i TIRy i nakazujący zawracać wszystkim niemal w miejscu. Dopiero gdy korek sięgną nowego mostu na Bystrzycy pojawił się patrol motocyklowy kierujący ruch przez parking przy stadionie. Jako kierowca jestem wyrozumiały i nie mam pretensji do biegaczy, a do tych, którzy odpowiadają za organizację. Oznakowanie to w tym przypadku porażka!

 5. Dokladnie górki Czechowskie stary las dookoła zalewu a nie po Lublinie nie dosc ze drogi najgorsze w Polsce to jeszcze korki mam dosć tego wiejskiego miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. tępy urzędnik z UM Lublin podpisał zgodę na bieg i poszedł do domu.a tysiące lublinian się męczyło.przedwczoraj 73 pedałów pedalowalo ul. Narutowicza oskanialo 2 radiowozy i motocyklista poljcyjny ale byl balagan to robią te tłuki z PO ten Żuk

 7. no sory ale miasto nie szanuje w tym przypadku osób które w tym mieście mieszkają a szczególnie dzieci, dzisiaj do cholery jest dzień dziecka !!! mojd fzieci jechały 50 minut na impreze do mpwik, naprawde ciężko znaleźć cenzuralne słowa żeby to komentować, przecież można to było zrobić JUTRO !!!!!! tak cięzko pomyśleć

 8. a ja się przygotowałem i w porę wyjechał i objechałem. Tępi to wy kierowcy nieudacznicy jesteście bo nie potraficie czytać. Od tygodnia nad waszymi pustymi głowami wyświetla się napis o utrudnieniach ale ciężko było pomyśleć, sprawdzić.

 9. Nie mają kiedy pajace latać i gdzie tylko w środku dnia?! Sklepy pozamykane w niedzielę w sobotę miasto zblokowane z każdej strony? Męczenników Majdanka masakra jakaś?!po co całą ulicę zamykać?! Było dać im jeden pas s12 nachelm niech lecą¡!!!!!

 10. A nie mogliby dookoła zalewu biegać? Ładniej, bezpieczniej i bez utrudnień. A i spalin mniej by się nawdychali. Świetnie, że biegają, ale Lublin nie ma odpowiedniej infrastruktury, żeby sobie na takie przyjemności pozwalać.

 11. Dlaczego jesteście tacy roszczeniowi ! przecież tego chcieliście ! wolności – równości – demokracji – każdy ma być równy ! co oni są inni gorsi ! chcą biegać to się zorganizowali w przeciwieństwie do was wszystkich narzekających na zaistniałą sytuację !

 12. Biegać to sobie można ale nie po calym mieście. W soboty też ludzie pracują i też mają swoje sprawy do załatwienia. To bieganie po mieście zaczyna już lublinian irytować, bez przerwy jakieś utrudnienia bo co rusz maraton tego, maraton śmego… propaganda zdrowego stylu życia owszem, ale mie kosztem sparaliżowania życia całemu miastu. Na soboty poza tym ludzie mogą mieć poplanowane różne inne techniczne sprawy, na które z racji pracy w tygodniu nie mają czasu, a tu siedź sobie w domu bo jakiemuś pajacowi biegania się zachciało. Brawo 112, trzeba takie rzeczy nagłaśniać to może następnym razem skończy się to pajacowanie kosztem innych.

  • W Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Bostonie i tysiącu innych miejsc na świecie gdzie są rozgrywane biegu uliczne nikt nie ma z tym problemu. Ludzie potrafią się cieszyć i dopingować startujących w takich zawodach. Tylko w Lublinie zawsze jest problem. Bo stałem w korku, bo nie mogłem jechać.
   Ten bieg trwa 2 i pół godziny, z czego lokalne utrudnienia pewnie około 1,5 h.
   Naprawdę wystarczy czytać informacje, które pojawiły się znacze przed biegiem na jego trasie, a przede wszystkim myśleć.
   Co do ogranizacji i oznakowania można mieć dużo zastrzeżeń, ale to nie wina tych co brali udział w tym biegu.
   Trochę luzu proszę państwa.

 13. Co roku to samo, więc byłem przygotowany, ale trochę kiepsko, jak stojący w korku kierowcy najpierw zatarasowali wyjazd do karetek, a później i karetka, a dalej i tak nie dało się przejechać, bo auta zatarasowały całe osiedle (ul. Wilcza).

  SERIO NIE MOŻNA TEGO BIEGU ORGANIZOWAĆ CHOCIAŻBY W NIEDZIELĘ?

 14. Qrde te biegi to jakieś nieporozumienie!!!Całe szczęście,że nie musiałem dzisiaj nigdzie jechać.Ciekawe jakby kogoś kret przycisnął to ma robić pod siebie czy jak???

 15. Won z tymi durnymi pomysłami! Żadne zgrupowanie biegaczy czy korbowodów nie ma prawa paraliżować miasta! Mało terenów zielonych? Muszą po asfalcie biegać?

 16. Ale wy jesteście głupi. Naprawdę….poczytajcie to co piszecie i palnijcie się w puste głowy. Ile w was jadu…masakra. A wystarczyło poczytać gdzie będzie bieg…później pomyśleć trasę …I normalnie przejechać…. po co ten jad i nienawiść??? Nie umiesz być kreatywny to stałes w korku. Pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

 17. Jak nie cholerne rowery prawie co piątek to pierdzielone biegi w sobotę..ktoś tu postradał zmysły. Najlepszy przykład legalnego paraliżu miasta ostatnimi czasy: mecz na stadionie,koncert na Podzamczu, sprzedaż biletów na żużlu ( dojechać było jakoś trzeba), rozpierdzielina na Fabrycznej no i w końcu ‚piatek’.. z Orlenu przy Glebokiej na Ofiar Katynia turlalem się 35 min.( 2 km).. od plazy do PKP kolejne 25 min. Facet na chodniku pieszo szedł łeb w łeb ze mną… Ale żeby uskutecznić racławickie to nie!!! Po co??!!!

 18. kto wami rządzi? postkomuna, dzieci komunistów ? cała ue to przecież komunistyczny relikt ścisłej grupy wyłudzającej olbrzymie pieniądze na swoje durackie zachowania – kiedy naród umiera, przebudźcie się póki jest ku temu czas…… czas mija, mija, mija naród nic nie robi! czy naród jeszcze istnieje?

 19. Bo „trza sie lansować”… i pokazać jaka to my silna grupa… możemy sparaliżować miasto na kilka godzin… na tak „ważnym historycznie” maratonie… Podobnie z procesjami czarnych i innymi marszami…. Karwa, dlaczego po ulicach…? przecież są do tego parki, deptaki itp… jezdnie są dla samochodów… Większość mieszkańców ma to wszystko w d.. chce żyć własnym życiem a nie podporządkowywać się mniejszości ale z poparciem polityczno/urzędniczym…

 20. Również brałam udział w biegu ale do pociągu z powodu braku możliwości dojazdu do dworca , 1,5 km z dwoma torbami, brak komunikacji przy Unii Lubelskiej taksówka mogła być dopiero za 20 min z powodu biegu.Właściwie dlaczego nie zamknięto drogi już przy wjeździe na Unii Lubelskiej tylko pozwolono na dojazd 15 minutowy w korku od Zamku do stacji paliw i koniec .

 21. Ja w weekendy do 15 wale browary. Na miasto ruszam nie wcześniej niż 18 i nigdy nie mam korków, niech biegają, jeżdżą na rowerach, rolkach, mi nie przeszkadza.

 22. Nie bądźcie negaywni. Fajnie, że ludzie biegają. Więcej tolerancji. Nieraz trzeba kogoś przepuścić, komuś pomóc. Nie patrzcie na wszytko przez egoizm. Wiele rzeczy, wiele zadań musisz podjąć. Masz dzieci, też inaczej patrzysz na niedogodności. Radz sobie, pomagaj innym i się złość. Jesteśmy ludźmi i Polakami. Pomagam innym ,oyzrstak ciagle wszystkiego wymagać. I uśmiechaj się mb To dobrze robi Twoim najbliższym. Cześć.

 23. Ano tak to bywa jak się rozkopie pół miasta, do tego nie otwiera zakończonych inwestycji żeby ruch udrożnić a przez resztę gdzie i tak cieżko przejechać puszcza się biegaczy. Nie wina biegających tylko urzędników w UM i ich „nadzorcy” za delikatnie mówiąc źle przemyślane decyzje .

 24. No właśnie – niedziela niehandlowa. Nie pomyślał jeden baran z drugim, żeby to właśnie w niedzielę ten bieg zrobić? Mniejszy ruch, bo markety nie pracują, ludzie nie spieszą się do i z pracy, nie ma presji do zrobienia zakupów przed niedzielą niehandlową. Ten bieg zostanie zapamiętany jako PKO Maraton Chamstwa Organizatorów.

 25. to tylko urzędasy idioci wymyślają takie rzeczy

 26. Janusze pl ,bo do ludzi wam daleko. Tak wszystko przeszkadza. Było wysiąść z auta i pobiegać z nimi. Sami wybieracie taką władzę a później żalicie się na portalach. Typowe Janki, jak by nie było to i tak źle. A co do tych Janków z dziećmi co jechali na festyn do MPWiK, do szkoły też dzieci pod same drzwi…. Co się dzieje z tym Krajem

  • „Było wysiąść z auta i pobiegać z nimi” jasne moja 86 letnia matka,którą wiozłam na zastrzyk na pewno chętnie by z wami pobiegała szczególnie, że chodzi o kuli. Super, zapatrzeni w siebie promujący zdrowy tryb życia młodzi i piękni. Pogadamy za paręnaście lat.

 27. cebulaki jak zwykle z problemami.
  etap biegu przez Świdnik -bez żadnych problemów.
  organizacja tego odcinka – wzorowa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8234zł -0.7%
  • GBP 5.1292zł 1.06%
  • EUR 4.2747zł -0.23%
  • CHF 3.8919zł -0.67%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Miejski Sylwester w Chełmie. Zagrają Red Lips i Malibu
   W Lublinie odbędą się „Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy”
   Miejski Sylwester w Zamościu. Zagra Golden Life
   Miejska Wigilia w Chełmie
   Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Puławach
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.