Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wróciły loty z Lublina nad morze. Na razie zainteresowanie jest średnie, latem ma być lepiej

Wróciło połączenie lotnicze Lublina z Gdańskiem. Samolot nad morze dociera w godzinę i 15 minut. Ceny biletów zostały ustalone na takim poziomie, aby podróż była konkurencyjna do przejazdów pociągiem oraz własnym autem.

W minioną sobotę przywrócone zostało połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Gdańska. Loty są realizowane raz w tygodniu, jednak jak zapewnia przewoźnik, taka sytuacja potrwa do końca sezonu zimowego. Jeżeli zainteresowanie pasażerów będzie spore, wówczas podejmowane będą decyzje o obsłudze trasy większymi samolotami, lub też zwiększenia liczby połączeń.

Samolot z Portu Lotniczego Lublin startuje w soboty o godzinie 8:50, a o 10:05 ląduje na lotnisku w Gdańsku. W lot powrotny wyrusza o godz. 10:55, aby wylądować w Świdniku o godz. 12:05. Połączenie jest obsługiwane maszynami Bombardier Q400, które posiadają na pokładzie 78 miejsc. Dokładnie jest to maszyna, która w piątek w nocy przylatuje z Warszawy, a wraca do stolicy o godz. 12:55.

Na razie połączenie nie wywołało dużego zainteresowania wśród pasażerów, jednak zarówno przewoźnik, jak też władze lubelskiego lotniska liczą, że zmieni się to wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego. Co więcej, już teraz mieszkańcy naszego regionu są zachęcani do odwiedzin w okresie zimowym Gdańska, a osoby mieszkające na Pomorzu, do zwiedzania Lubelszczyzny.

– W okresie wakacyjnym połączenie do Gdańska nieodmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Mam nadzieję, że będzie tak przez cały rok. Możliwość korzystania z uroków Trójmiasta, zobaczenia Morza Bałtyckiego w zimowej odsłonie zaledwie po godzinnym rejsie jest niezwykle kusząca – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Ceny biletów zostały ustalone na takim poziomie, aby podróż samolotem była konkurencyjna do przejazdów pociągiem oraz własnym autem. Obecnie ceny biletów zaczynają się od 104 złotych. W przypadku pociągów, jest to koszt od 80 do 158 w II klasie, oraz od 102 do 240 w I klasie, przy czym pokonanie trasy zajmuje minimum 5 godzin i 6 minut, gdyż tyle jedzie najszybszy skład. Wybierając wolniejszy pociąg, na podróż trzeba zarezerwować około 8 godzin.

Wróciły loty z Lublina nad morze. Na razie zainteresowanie jest średnie, latem ma być lepiej

(fot. Tomasz Kozyra / Port Lotniczy Lublin)

31 komentarzy

 1. czyli musze byc nad tym mozem od soboty do soboty ,bo przeciez nie dolece o 12 by juz 12,45 wracac hahaha

 2. Czekam na loty do Ssn Escobar.

 3. Pabloo(oryginał)

  A ja bym nie wsiadł do Dash Q 400. Na parku złomu lotniczego w Marsylii stoi takich ok. 40 sztuk. Potwierdzone 6 dni temu.

 4. Latałam z Lublina do Gdańska i z powrotem kilka lat temu jeszcze z Eurolotem. Samolot był zawsze pełny w okresie wakacyjnym. Serio, zawsze. Potem z tych połączeń zrezygnowano, bo się podobno nie opłacały. Wtedy bilety były 1,5 raza droższe, niż ich ceny podane obecnie.
  Obawiam się, że wprowadzając te połączenia w listopadzie, na wniosnę znowu je zlikwidują, bo okaże się, że zainteresowanie w zimie było znikome.

 5. P ieniądze i S tołki

  własnie sprawdziłem na weekend wyszło 290 zł w obie strony wylot w sobotę powrót w niedzielę
  a jeden dzień dłużej automatycznie drożej około 100zł , nie wiem skąd ta cena ?

 6. Jak zwykle.
  Z du**

 7. Z tymi podawanymi cenami to jest jakaś podpucha bo w lato po podobnym sponsorowanym artykule namówiłem rodzinę (łącznie 3 osoby) na wycieczkę to musiałem uciekać rakiem jak po sprawdzeniu ceny okazało się że wychodzi ok 2 tyś. Po doliczeniu kosztu dojazdu, parkowania i dojazdu do centrum Gdańska to raczej słaba wycieczka. Osobiście mnie na takie fanaberie nie stać i myślę że wiele lubelskich rodzin podobnie.

 8. Sprawdzałem cenę i bilet w jedną stronę to 288zł, a większość ceny to opłaty serwisowe i lotniskowe, poza tym to jest cena bez bagażu (tylko podręczny), a trzeba jeszcze wrócić…

 9. stop ograniczaniu wolności

  Szkoda że nie ma lotów do Oslo np. 6 rano i powrót o 23, skorzystałbym z takiej opcji.

 10. Lublin-Gdańsk, 1 przesiadka, intercity do Warszawy, dalej Pendolino, klasa 2, czas 5 godzin, bagaż nieograniczony – koszt 158 zł.
  Bilet lotniczy – bezpośredni, czas 75 minut+odprawa , klasa ekonomiczna, bagaż podręczny, koszt 168 zł
  Wniosek – jeśli komuś bardzo zależy na czasie (ale tylko w jedną stronę, albo zostaje na tydzień), to się opłaca. Ale jak ktoś lata biznesowo to i tak nie wybrałby pociągu żeby ciąć koszty.
  Każdy inny wybierze naszą nieszczęsną kolej