Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł w poślizg. Pojazd dostawczy wypadł z drogi i uderzył w drzewo

Wczoraj na terenie powiatu kraśnickiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Niskie temperatury i lokalne opady śniegu sprawiły, że nawierzchnia stała się mokra i śliska, miejscami pojawił się lód. Jeden z pojazdów wpadł do rowu, kolejny zaś dachował, kierowcy pozostałych aut mieli problem z wjechaniem na wzniesienia.

Do jednego z groźniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Borów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pojeździe dostawczym, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący dostawczym mercedesem, na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, a następnie wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Kierowca pojazdu trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Chwilę później w miejscowości Księżomierz Dzierzkowska kierująca samochodem osobowym marki Peugeot wpadła w poślizg i dachowała. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie doznała groźnych obrażeń ciała. W obu przypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi.

(fot. Policja Kraśnik)

6 komentarzy

  1. zaczynają się ciężarówki na podjazdach
    jakie szczęście, że już nie muszę na wieś do roboty zasuwać….
    chociaż po mieście na wiaduktach też trzeba czujnie…

  2. Problemy z podjazdem na wzniesienie tzn. na letnich oponach. A później krzyk, płacz że drogówka zaspała, Skąd my to znamy, jakie to Polskie.

  3. Ale że w grudniu na drogach ślisko się zrobiło? Przecież do tej pory słoneczna pogoda była ,wczoraj też nic nie padało. Kto to by pomyślał.

    • Jeżeli kierujących może zaskoczyć: pieszy na PdP, rowerzysta/pociąg na przejeździe rowerowym/kolejowym, czerwone światło na skrzyżowaniu, hamowanie poprzedzającego pojazdu, dzikie zwierzę w lesie, to nie ma niczego nadzwyczajnego, że niektórych zaskakuje śliskość jezdni w grudniu.

  4. efekt 5g bez watpienia

Z kraju

Polityka i społeczeństwo