Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodził trzy przydrożne kapliczki. „Nie tłumaczył swojego zachowania” (zdjęcia)

Kryminalni z Ryk zatrzymali mężczyznę, który odpowie przed sądem za zniszczenie trzech przydrożnych kapliczek. 37-latek połamał krzyże znajdujące się na kapliczkach. W trakcie zatrzymania nie tłumaczył swojego zachowania.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że do zniszczenia trzech przydrożnych kapliczek doszło w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk w gminie Ryki. Wandal działał w listopadzie bieżącego roku. W kapliczkach zostały strącone krzyże.

Ryccy kryminalni, na podstawie zebranego materiału dowodowego, dotarli do 37-letniego mieszkańca gminy Ryki. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek i usłyszał zarzuty, do których przyznał się.

Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Uszkodził trzy przydrożne kapliczki. „Nie tłumaczył swojego zachowania” (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

28 komentarzy

  1. Gdzieś jeszcze w przestrzeni publicznej brzmią słowa – Nie niszczcie pomników historii jeśli sami lepszych nie potraficie wznieść. Jest to przywołanie mądrości ludowej która niejednokrotnie była mądrzejsza od sloganów czasów bieżących. Można być niskim lub wysokim, chudym lub grubym ale nie oznacza to że jeden może czynić krzywdę drugiemu- taka jest nasza cywilizacja kształtowana przez wieki w oparciu o wartości chrześcijańskie. Jeżeli ktoś jest osobą niewierzącą to nie oznacza to że może niszczyć czyjąś własność wspólnotową i czyjąś pracę. Wizerunek takich osób powinien być upubliczniony i powinna być orzeczona apostazja aby w ostatniej godzinie rodzina nie domagała się katolickiego pochówku. Jeżeli gdzieś jednak szczątki doczesne tego osobnika zostaną pochowane to nie wiem czy byłby on zadowolony gdyby podobni jemu dewastowali podobnie jak on. Są to trudne tematy ale niech będą przestrogą dla tych co złość na np kota wylewają w sposób destrukcyjny na innych ludzi lub inne rzeczy.

  2. Już u mnie by się wytłumaczył, że w stolicy by go było słychać.

  3. Nawet różaniec z św.krzysztofem przy lusterku nie pomógł.Amen.

  4. Może „łopentany” „exorcyste ” „poczeba”…wewnętrzna śiła Nim kierowała …

  5. „narut” coraz bardziej rozmodlony i kochający kk

  6. Mylisz człowieku epoki,autorów,cytujesz niedokładnie, powołując się na jakieś wydumane wartości,a jak widzę jesteś z tych co nawet Skłodowskiej byś Nobla odebrał.

  7. a ile Za znieważenie ludzi przez religijną kaste lub miejsc przeznaczonych teoretycznie do wykonywania obrzędów religijnych a służących to plucia jadem z mównicy? bo że za gwałcenie dzieci to nic bo to po prostu pokusa to wiemy. ZAMKNĄĆ TEN CZARNY GRAJDOŁEK NICH BEZROBOCIUCHY IDĄ DO PRACY. że w kościele się nie można covidem zakazić bo bóg nie pozwoli to już wiemy, że za msze co łaska ale nie mniej niż 500 to wiemy. że ich bóg nauczał o skromności i nie obnoszeniu się bogactwem wiemy, widzimy kościoły i auta tych biednych klechów. spróbujcie wy dostać od bezdomnego 2 maybachy, za które nie zapłacicie podatku.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo