Wpadł po 22 latach od podwójnego zabójstwa. Mieszkaniec Lublina zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Jeszcze osiem lat, a by nie poniósł kary za zabójstwo małżeństwa, którego dokonał w 1994 roku. Mieszkaniec Lublina ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii.

Poszukiwanego Europejskim Nakazem Zatrzymania 47-letniego Andrzeja Z. zatrzymano na terenie Wielkiej Brytanii. Nie była ta przypadkowa wpadka mieszkańca Lublina. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili dokładne miejsce, gdzie mężczyzna się ukrywa, po czym przekazali informację za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji, funkcjonariuszom z Wielkiej Brytanii.

Andrzej Z. przed laty działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która podlegała pod gang pruszkowski. Wraz ze swoimi kompanami zajmował się głównie rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz handlem narkotykami. Sprawcy byli bardzo brutalni, często bili i przypalali swoje ofiary. Mieszkaniec Lublina odpowie za dwa napady do których doszło w 1993 roku.

– W powiecie wołomińskim wspólnie i w porozumieniu z trzema gangsterami napadł na jedną z rodzin. Po pobiciu i użyciu broni palnej zrabował pieniądze oraz biżuterię o wartości ok. 70 tysięcy złotych. Pół roku później dopuścił się podobnego napadu na terenie Niemiec. Tam po pobiciu kobiety i mężczyzny oraz zrabowaniu oszczędności na kwotę ponad 350 tysięcy złotych, napastnicy użyli broni palnej zabijając oboje pokrzywdzonych – wyjaśnia Andrzej Fiołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Po jego zatrzymaniu wszczęta została procedura ekstradycyjna, mężczyzna został przekonwojowany samolotem do kraju. Andrzej Z. jest już w Polsce, wczoraj trafił do aresztu. Za zabójstwo grozi mu 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie.

(fot. policja)
2016-12-10 11:33:11

13 komentarzy

 1. Belgia,Niemcy,Anglia,Irlandia,Szkocja tam jest większość poszukiwanych z polski wystarczy tam wysłać łowców i macie roboty kupe

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja