Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Woził powietrze, mają nim jeździć pasażerowie. EKO na nowej trasie

Jedyny w Lublinie elektryczny autobus od dzisiaj kursuje po nowej trasie. Powodem zmian było nikłe obłożenie kursów.

Już ponad miesiąc po Lublinie kursuje elektryczny autobus Ekovolt. Specjalnie dla niego, stworzona została nowa linia EKO, która przebiega ulicami w centrum miasta. Co 20 minut autobus wyruszał z Placu Litewskiego a następnie ulicami: 3 Maja, Wodopojną, Królewską i Narutowicza wracał na Krakowskie Przedmieście. Pasażerowie nie muszą płacić za przejazd, ponieważ linia jest darmowa. Niestety nie było chętnych na korzystanie z tego autobusu.

Autobus jeździł praktycznie zawsze pusty. Zarząd Transportu Miejskiego stwierdził, że powodem tego jest nieodpowiednia trasa przejazdu. Dlatego od dzisiaj linia EKO kursuje z al. Unii Lubelskiej gdzie na przystanku obok Zamku znajduje się stacja ładowania akumulatorów. Następnie przez Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, ul. Lipową, Krakowskie Przedmieście, ul. 3 Maja i al. Tysiąclecia powróci znów na al. Unii Lubelskiej.

Autobus kursuje w te same dni jak do tej pory, czyli od poniedziałku do soboty z wyjątkiem dni świątecznych. Zmieniła się zaś częstotliwość kursów. Ponieważ trasa jest dłuższa, odjazdy z przystanków odbywają się co pół godziny. Do końca wakacji pasażerowie jeżdżą za darmo. Od września wprowadzone zostaną bilety, które będą kosztowały złotówkę.

(fot. lublin112)
2015-07-20 22:41:04

8 komentarzy

  1. Jak ma wozić pasażerów to puście go na 9 czy 26, ale pewnie ta zabawka nie da rady zrobić kółka z pełnym obciążeniem, dla tego taka trasa wożąca powietrze.

  2. No ku*wa przejechać się dookoła centrum… marzenie ^.^ … co za głąby siedzą w tych urzędach?

  3. pasazerka z Lublina

    No proponują 1 zł za bilet przy tej trasie. Na gdyby jeździł na linii nr 9 lub 26 cena byłaby wyższa…..hehehe bo dłuższa trasa

  4. Może Tarasy Zamkowe dołożyłyby ,,cegiełke” dzięki której trasa EKO uległaby pewnej modyfikacji i np. autobus pojechałby z Piłsudskiego przez Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Racławickie i dalej tak jak jedzie? Tylko Ktoś musiałby o to zawalczyć

  5. Taką trasą to lepiej się pieszo przejść 😉 Lepiej dla zdrowia

  6. Na pełno to by daleko nie pociągnął jakby tak miał pasażerów wozić. Ot taka ciekawostka w Lublinie 🙂

  7. deb*ile w ZTM-ie potrzebowali miesiaca, zeby sie przekonac, ze ta trasa byla bezsensowna, a ja (tzw. prosty chłop ze wsi) wiedzialem to jeszcze zanim EKO zaczelo jezdzic, tylko im premie przyznac po 10tys za takie zaje*iste pomysly

  8. Jak był pierwszy artykuł o trasie tego autosusa to pisałem, że ta trasa nie ma jakiegokolwiek sensu. Ktoś kto bierze pieniądze za podejmowanie tego typu decyzji dopiero teraz się zorientował. Gratulacje!

Z kraju

Sport