690 680 960

Województwo lubelskie wspiera poszkodowanych w nawałnicach. Przekaże 150 tys. zł gminom na Pomorzu

Decyzją Sejmiku Województwa Lubelskiego, gminy które ucierpiały w nawałnicach na Pomorzu, otrzymają pomoc finansową na likwidację zniszczeń. Tym samym samorząd dołączył do innych z całego kraju, które zaoferowały swoją pomoc.

W poniedziałek Sejmik Województwa Lubelskiego podjął decyzję o przekazaniu pomocy finansowej na likwidację skutków nawałnic, które nawiedziły Pomorze. Do trzech pomorskich gmin, które ucierpiały z powodu silnych wiatrów, trafi 150 tysięcy złotych. Środki te otrzymają gminy: Dziemiany, Sulęczyno oraz Lipusz. Każda z nich dostanie po 50 tysięcy złotych.

– Samorządy powinny się wspierać, reagować na takie kataklizmy i pomagać mieszkańcom – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Sejmik Województwa Lubelskiego, pomoc finansowa dla gmin w postaci dotacji celowej ma być przeznaczona na likwidację skutków kataklizmu, jaki dotknął mieszkańców w dniach 11-12 sierpnia. Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej oraz zasady jej rozliczania określone zostaną w umowach zawartych pomiędzy Województwem Lubelskiem a poszczególnymi gminami.

Tym samym województwo Lubelskie dołączyło do innych samorządów z terenu całej Polski, które od czasu kataklizmu wspierają poszkodowane gminy. Są to m.in. województwo śląskie, Rybnik, Chorzów, Gdańsk, Sopot, województwo kujawsko-pomorskie.

2017-08-30 10:03:43
(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. A ponoc lubelszczyzna jest jednym z najbiedniejszych wojewodztw.

  • ale ma bogate serce, poczytaj sobie komentarze z wczorajszego artykułu o pobiciu ukraińskiego studenta to się przekonasz ile na lubelszczyźnie życzliwych i pomocnych osób

 2. A co z ubezpieczeniem? Przecież dostaną kasę z ubezpieczenia to po co w nich jeszcze pchać?

  • idealny wzór janusza-cebulaka, niech ciebie głąbie dopadnie klęska żwiołowa i niech ludzie się odwrócą zadem bo chce usłyszeć twoje kwiczenie o pomoc, nie chcesz pomóc potrzebującym to oddaj klerowi, pazibrzuchom na tace, jeleniu.

   • Sam jesteś janusz! Ja się nie boje klęski bo mam wszystko ubezpieczone i mam gdzie iść w razie co! Nie jestem pasożytem socjalnym ani żebrakiem! Klechom nie daje bo ich nie wyznaje! A za tego głąba to przeproszeniem czy wezwanie chcesz dostać?

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas