Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osoby ubogie i bezdomne znów otrzymają gorące posiłki. Rusza Kuchnia św. Brata Alberta

Nawet pół tysiąca posiłków wydaje każdego dnia Kuchnia św. Brata Alberta w Lublinie. Osoby ubogie i bezdomne znów będą mogły zjeść coś ciepłego i pożywnego.

W najbliższy piątek 1 września o godz. 9.30, po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swoją działalność Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie. Bezpłatna Jadłodajnia dla osób ubogich, bezdomnych i chorych funkcjonuje już od 26 lat, wydając nawet do 500 ciepłych posiłków dziennie. Jest to jedyne takie miejsce w Lublinie.

Na bezpłatny, gorący posiłek przychodzą tu najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszego miasta i okolic. Są to osoby w różnym wieku i z różnych względów zepchnięte na margines życia społecznego. Często z pomocy Kuchni św. Brata Alberta korzystają całe rodziny oraz matki samotnie wychowujące dzieci.

Jadłodajnia przy ul. Zielonej jest Kuchnią Społeczną, co oznacza, że w dużej części funkcjonuje dzięki hojności i wsparciu lubelskich firm, instytucji oraz Darczyńców indywidualnych, przedsiębiorców, rolników, ludzi o otwartych sercach na potrzeby innych osób.

– Okres jesienny rozpoczyna trudny czas dla osób ubogich a zwłaszcza bezdomnych. Kończą się dorywcze prace polowe, temperatura powietrza znacznie spada a organizm dopomina się ciepła. Dla wielu z osób korzystających z pomocy Kuchni Społecznej Brata Alberta posiłek spożyty w tym miejscu jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia, niekiedy po prostu jedynym. Dlatego ma tak ogromne znaczenie i musimy dołożyć wszelkich starań, aby nigdy go nie zabrakło – wyjaśnia Monika Siwko, Prezes Zarządu Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

2017-08-30 11:19:56
(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone