Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Woda w Zalewie Zemborzyckim przybrała zieloną barwę. „Tak źle dawno nie było” (zdjęcia)

O konieczności oczyszczenia Zalewu Zemborzyckiego mówi się od lat. Wciąż jednak inwestycja jest przesuwana w czasie. Tymczasem stan wody staje się coraz gorszy.

Mamy środek wakacji, wróciły wysokie temperatury, tymczasem woda w Zalewie Zemborzyckim nie zachęca do korzystania z kąpieli. Przybrała ona bowiem zieloną barwę. Jak nam przekazano, wszystko wskazuje na obecność sinic.

Powodują one tzw. „zakwit wód” charakteryzujący się właśnie zmianą zabarwienia wody. Jeżeli sinic jest bardzo dużo, może też pojawić się tzw. „kożuch”. Choć wiele osób sądzi, że są to glony, tak naprawdę sinice to bakterie.

Jak wskazują przebywający nad Zalewem wędkarze, tak źle dawno nie było. Dodają, że na szczęście woda jeszcze nie śmierdzi. Jednak można w niej dostrzec spore ilości śniętych ryb. Pomimo tego znalazło się kilku amatorów kąpieli.

 

55 komentarzy

  1. Zasmakuj w Polskich Melediwach,

  2. Tusk tak to Tusk i opozycja jak nic

  3. Gdy w 71 pracowałem z rodziną w obowiązkowy czynie społecznym przy budowie zalewu nie było dyskusji o braku pieniądzy a dziś wszystko to „wina Tuska” i brak kasy jest tylko na wspierających jedynie słuszną partię

  4. Tak Tusk tylko wody Pisoskie

  5. No takie fotogeniczne całkiem.

  6. brawo WODY POLSKIE, w końcu wzięły się do roboty, nie to co miasto Lublin.

  7. Gdzie peło tam długi i szambo.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo