690 680 960

Właściciele tych aut nie będą zadowoleni. Konar runął na parking przy ul. Lipińskiego

Kilka aut znalazło się pod złamanym konarem na parkingu przy ul. Lipińskiego w Lublinie. O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik.

Strażacy nadal pracują nad usuwaniem skutków po ostatnim niespokojnym okresie w pogodzie. Jak nas poinformował Czytelnik, na ul. Lipińskiego (os. Lipińskiego) w niedzielę powalony konar drzewa uszkodził co najmniej trzy samochody.

Prawdopodobnie nadwątlony fragment drzewa podczas ostatniej nawałnicy, w wyniku silnych podmuchów wiatru runą dzisiaj na zaparkowane pojazdy. Pod gałęziami znalazły się – ford, toyota i mercedes. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

 

2018-08-26 19:19:52
(fot. wideo nadesłane Jakub)

18 komentarzy

 1. MIESZKAM NA TEJ ULICY OD URODZENIA MAM 40 OD WIELU LAT NIC SPÓŁDZIELNIA CZY MIASTO NIE ROBI Z DRZEWAMI NIE RAZ WIĘKSZYMI NIŻ W LESIE I TO JEST REZULTAT TEGO I NIE PIERWSZY JUŻ PRZYPADEK NA OSIEDLU JAK KOGOŚ ZABIJE TO MOŻE W KOŃCU COŚ Z TYM ZROBIĄ JAK ZAWSZE POLAK MĄDRY PO SZKODZIE.

 2. Kierownik cytryny (już leciwej)

  Jeżeli teren należy do miasta to OK. Jak do spółdzielni współczuję:-)

  • Jeżeli drzewo było nadwątlone po poprzedniej nawałnicy, to zarządca terenu nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie. W takim przypadku odpowiada za wyrządzone szkody. Opierać się będą czy to w urzędzie czy w spółdzielni, ale odpowiednia ekspertyza wskazująca na zaniedbanie załatwi sprawę. Polubownie lub na drodze sądowej.

   • A najlepiej mieć AC i wtedy nie ty się martwisz, a sprawca, który nawet jak jest urzędem miasta, to się potem musi z koniem (ubezpieczycielem uzbrojonym w armię prawników) kopać.
    Próba uzyskania odszkodowania od zarządcy terenu to w przeciwnym wypadku droga przez mękę.

  • Z lubelskiego geoportalu wynika, że teren należy do Gminy Lublin.
   Pozdrawiam

 3. Kierownik cytryny (już leciwej)

  Dobra sprawdziłem teren miejski, a miasto jest ubezpieczone, więcej nie podpowiem:-)

 4. Czyżby „kara” za parkowanie na niebieskim miejscu?

 5. Parking usytuowany jest przy ul. Karola Lipińskiego, wysokość budynku lipińskiego 27( tereny miasta), a nie przy Radzyńskiej. Od dwóch lat Dzielnicowy Straży Miejskiej występuje, do stosownych Wydziałów UM Lublin, o wycięcie kilku drzew, które uschły lub stanowią zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi i ich mienia! Przed miesiącem wykonano prace polegające na wycięciu uschłych konarów. Drzew, które powinny być usunięte, nie wycięto! Zawsze UM usprawiedliwia się brakiem pieniędzy lub okresem lęgowym ptaków!

 6. No ale pod drzewem złamanym to się raczej nie spaceruje.

 7. Niedawno na ul. Smyczkowej konar drzewa uszkodził Skodę. Drzewo wycięto. Drzewa przy parkingach są za wysokie. Noclegują na nich ptaki i srają na samochody. Powinny być skrócone np. do 5m, ażeby dawały cień, zdobiły i dla parkujących nie były udręką przy usuwaniu liści, spadzi, odchodów.

 8. dobrze, ze Cieniaska nie uszkodzilo, bardzo ladny zadbany egzemplarz, jesli to jeszcze 900tka to przezyje wszystkie te nowe 🙂

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas