690 680 960

Właściciel sieci sklepów Aldik zainteresowany przejęciem Stokrotek. Rozmowy już trwają

Grupa Maxima, która jest właścicielem sklepów Aldik, zamierza nabyć pełen pakiet udziałów spółki Emperia, czyli właściciela sklepów Stokrotka. Obie sieci mają lubelskie korzenie.

W 2012 roku litewska spółka Maxima kupiła działająca na terenie województw: lubelskiego i podkarpackiego sieć supermarketów Aldik. Przez ostatnie lata nowy właściciel poczynił wiele inwestycji, zmieniając wystrój dotychczasowych sklepów, oraz otwierając kolejne, w tym w województwie mazowieckim. Teraz Maxima zainteresowała się zakupem spółki Emperia, do której należy ogólnopolska sieć sklepów Stokrotka.

Informację tę potwierdziła sama spółka Emperia. „Zarząd spółki informuje o podjęciu w dniu 6 listopada 2017 r. decyzji o rozpoczęciu negocjacji z Maxima Grupe UAB, jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki” – czytamy w oficjalnym komunikacie Emperii.

Jest to efekt ogłoszonej na początku maja informacji o planowanym pozyskaniu inwestora strategicznego. Ponieważ akcje Emperii są w rękach wielu inwestorów, każdy z nich ma mieć możliwość odsprzedania udziałów w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla wszystkich. Celem planowanej transakcji ma być pozyskanie środków na dalszy rozwój spółki. Rozstrzygnięcie prowadzonych negocjacji dotyczących zakupu spółki, powinno nastąpić w IV kwartale 2017 r.

(fot. lublin112)
2017-11-08 17:55:50

21 komentarzy

  1. Moze i lubelskie korzenie ale pedy juz litewskie. Niedługo cala Polska sie sprzeda.

  2. Pracuje w stokrotce, w ktorej juz nie dzieje sie zbyt dobrze, zbyt malo praciwnikow a obowiazkow coraz to wiecej…jestesmy przemeczeni do granic naszych mozliwosci…kiedy jest poruszany temat warunkow pracy to slyszymy ” jesli aktywna sprzedaz sie zwiekszy pogadamy o nowych etatach i podwyzkach” nie liczy sie pracownik lecz pieniadz , zreszta jak zawsze. Jesli na prawde firma zostanie przejeta to biurowcy beda pracowac bo my wszyscy sie wkoncu pozwalniamy tak jak Ci co to juz zrobili i chwala im za to!

    • Wiekszość się i tak zwalnia bo nie wytrzujmuje. Co raz to kogoś z firmy typu interkadra zatrudniają. O ukraincach nie wspomnę. Nikt już pracować nie chce w tych sklepach. Jak Maxima przejmie to całkiem powiedna te stokrotki. A kierownictwo i ludzie z kadr za nic mają nas pracowników. Tylko tną po kosztach „bo i tak się wyrabiacie” ale przepraszam bardzo jakim kosztem? Harowania po 12h jak wół za trzy osoby 8 dni pod rzad? Bo bywa i tak. Jedna dwie osoby na zmianie to za#$÷!c się można….

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas