W wypadku w Biszczy zginęło dwóch braci. Kierowca skazany na 1,5 roku więzienia

W styczniu tego roku w Biszczy w powiecie biłgorajskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku brawury pojazd kierowany przez 21-letniego Przemysława D. wypadł z drogi i uderzył w drzewa. W wypadku zginęli dwaj bracia.

Do tego tragicznego wypadku doszło na początku stycznia tego roku. Kierujący pojazdem marki Audi A4, 21-letni mieszkaniec gminy Biszcza, jechał lokalną drogą w kierunku miejscowości Wólka Biska. Na prostym odcinku drogi, na wysokości zalewu, stracił nagle panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wpadło w poślizg, zjechało na pobocze, a następnie z impetem uderzyło w kilka drzew i dachowało.

Autem podróżowało trzech młodych mężczyzn. Pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się uratować dwóch osób. Zmarły one w wyniku ciężkich obrażeń ciała. Byli to dwaj bracia z gminy Biszcza w wieku 16 i 20 lat. Trzeciego z mężczyzn, kierowcę, z wraku auta musieli uwalniać strażacy wykorzystując specjalistyczny sprzęt ratownictwa drogowego.

Poszkodowany 21-latek został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało wówczas, że mężczyzna miał 0,74 promila alkoholu w organizmie.

We wrześniu do Sądu Rejonowego w Biłgoraju trafił akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Przemysławowi D. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Czyn ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Zapadła także decyzja o przedłużeniu aresztu o kolejne trzy miesiące. Przemysław D. wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Jak informuje serwis bilgorajska.pl w sprawie wypadku zapadł już prawomocny wyrok. Przemysław D. został skazany na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Ma także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 5 lat. Oprócz tego zasądzono od Przemysława D. zadośćuczynienie w kwocie 75 tys. zł na rzecz najbliższych pokrzywdzonych.

Kontrowersyjną kwestią w tej sprawie było badanie alkomatem. Na miejscu zdarzenia policjanci uzyskali wynik 0,74 promila, po badaniu krwi mężczyzny okazało się, że poziom alkoholu jest znacznie niższy. Prokurator musiał się wycofać z zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak to się stało, że wynikła taka rozbieżność w badaniu? Do dzisiaj tego nie wiadomo, a według śledczych wiążący był wynik badania krwi. Wykazał on poziom alkoholu w organizmie 21-latka poniżej 0,2 promila.

2017-11-08 18:36:58
(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. 1,5 roku za podwójnge zabójstwo?????to jest kraj prawa!!!!!

 2. taka prawda.......

  to nie kierowca ich zabił oni sami wysłali się na śmierć siadając z wypitym!

 3. niech się do PISu zapisze to go ułaskawią

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą