690 680 960

Włamywacze jechali samochodem wprost na policjantów. Funkcjonariusze zaczęli strzelać

Wczoraj po południu koło Lubartowa policjanci musieli użyć broni palnej, aby zatrzymać sprawców włamania do jednego z domów. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina.

Wczoraj po południu policjanci z Lubartowa zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy. Skradziona została biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze ustalili jakim samochodem mogą poruszać się sprawcy. Informację o tym przekazano wszystkim patrolom.

Przed godziną 16 w miejscowości Wola Lisowska kryminalni zauważyli podejrzane auto. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca renaulta zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się, a następnie ruszył wprost na policjantów i blokujący przejazd radiowóz. Wówczas funkcjonariusze użyli boni palnej.

Pomimo przestrzelonej opony kierowca ani myślał się zatrzymać. Po kilkukilometrowym pościgu porzucił auto koło lasu, a jadący pojazdem mężczyźni wyskoczyli i zaczęli uciekać pieszo. Jednak po kilku minutach zostali zatrzymani.

Są to trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 19 do 27 lat. Wszyscy byli już w przeszłości karani za kradzieże z włamaniem. Policjanci znaleźli przy nich skradzione przedmioty. Obecnie wykonywane są z nimi czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo – policja)
2017-04-20 21:10:44

18 komentarzy

  1. Szkoda, że nie przestrzelili im mózgów. Byłoby o 3 chwasty mniej.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie