Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywacze jechali samochodem wprost na policjantów. Funkcjonariusze zaczęli strzelać

Wczoraj po południu koło Lubartowa policjanci musieli użyć broni palnej, aby zatrzymać sprawców włamania do jednego z domów. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina.

Wczoraj po południu policjanci z Lubartowa zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy. Skradziona została biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze ustalili jakim samochodem mogą poruszać się sprawcy. Informację o tym przekazano wszystkim patrolom.

Przed godziną 16 w miejscowości Wola Lisowska kryminalni zauważyli podejrzane auto. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca renaulta zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się, a następnie ruszył wprost na policjantów i blokujący przejazd radiowóz. Wówczas funkcjonariusze użyli boni palnej.

Pomimo przestrzelonej opony kierowca ani myślał się zatrzymać. Po kilkukilometrowym pościgu porzucił auto koło lasu, a jadący pojazdem mężczyźni wyskoczyli i zaczęli uciekać pieszo. Jednak po kilku minutach zostali zatrzymani.

Są to trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 19 do 27 lat. Wszyscy byli już w przeszłości karani za kradzieże z włamaniem. Policjanci znaleźli przy nich skradzione przedmioty. Obecnie wykonywane są z nimi czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo – policja)
2017-04-20 21:10:44

18 komentarzy

  1. Szkoda, że nie przestrzelili im mózgów. Byłoby o 3 chwasty mniej.

Wiadomości z info112