Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w stojącego na jezdni forda, jedna osoba zginęła na miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana

Tragicznie w skutkach zakończyło się zderzenie dostawczego citroena z osobowym fordem. Pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej życia jednego z kierowców nie udało się uratować.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 11:30 w miejscowości Starościn w gminie Kamionka w powiecie lubartowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 809 Lublin – Przytoczno zderzyły się dwa pojazdy: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.

Jak wyjaśniała nam st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący dostawczym citroenem mężczyzna wjechał w tył stojącego na jezdni forda. W wyniku wypadku kierowca forda, starszy mężczyzna, zginął na miejscu.

Na miejscu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Nadzorowane są one przez prokuratora. Droga jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy. Pojazdy poruszające się od strony Lublina w Krasieninie kierowane są na drogę wojewódzką nr 828 do Niemiec, następnie drogą krajową nr 19 do Lubartowa, skąd drogą powiatową przez Kamionkę można dojechać do Samoklęsk.

(fot. nadesłane – Hubert)

20 komentarzy

  1. I już się wyjaśniło kierowca inpost był naćpany, tam co trzeci jeździ pod wpływem, powinny być codziennie kontrolę w takiej firmie na zawartość dopalaczy.

  2. Serdeczne podziękowania dla Pana, który 29.12.2020 r. interweniował w wypadku w Starościnie, przeprowadził reanimację i wezwał pogotowie. Był to prawdopodobnie lekarz, który jechał tą drogą do pracy, jako pierwszy zareagował, by pomóc naszemu Bliskiemu.
    Jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie losem drugiego człowieka i próbę uratowania Go.

    Bardzo Panu dziękujemy, rodzina Zmarłego w wypadku.

Z kraju