Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w 12-latka na rowerze i odjechał. Dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w miejscowości Derewiczna kierowca volkswagena wjechał w 12-latka poruszającego się rowerem. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ w jego ocenie „nic się nie stało”. Poszkodowany chłopiec trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18.00 w miejscowości Derewiczna w powiecie radzyńskim. Policjanci ustalili, że kierowca pojazdu osobowego marki Volkswagen doprowadził do zderzenia z nastoletnim rowerzystą, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Rowerem poruszał się 12-latek, który doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Ucieczka z miejsca zdarzenia

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu oraz jego kierowcy, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w sąsiedniej miejscowości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. 41-letni kierowca volkswagena passata był trzeźwy.

„Zagapiłem się”

Mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska przyznał funkcjonariuszom, że „zagapił się”, co skutkowało zjechaniem na przeciwległy pas ruchu i uderzeniem w rowerzystę. Tłumaczył, że po zaistniałym zdarzeniu zatrzymał się, lecz w jego ocenie „nic się nie stało” i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Wokół tego Radzynia to non stop wypadki, pijaństwo, śmierć.

  2. Mam nadzieję że policjanci sprawdzą czy nie zagapił się w telefon bo na 99% tak było. Jak mozna zagapić sie patrząc na drogę , patrzysz to widzisz, mozna przez gapowe nie skręcić ale zjechac na przeciwległy pas gdzie jest widoczny ruch rowerzysty nie da się . Da się jak się nie patrzy na drogę, człowiek nie wie jak to sie stało ze jest po drugiej stronie albo w rowie, nikomu nie zyczę .

  3. Jak król szos jedzie środkiem, to niewiele trzeba, żeby zjechać na przeciwległy pas.

Z kraju

Sport