690 680 960

Wiózł dziewięć razy więcej niż mógł załadować

Kolejny z mocno przeładowanych samochodów dostawczych został zatrzymany w punkcie kontrolnym koło mostu w Kamieniu. Iveco było przeładowane o ponad 900 proc.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wykonując kontrole pojazdów w miejscowości Kamień, zatrzymali znacznie przeładowane iveco. Pojazd poruszał się po drodze wojewódzkiej nr 747 Opole Lubelskie – Lipsko.

Na punkcie kontrolnym przy moście iveco zostało skierowane na wagę. Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 3500 kg. Tymczasem rzeczywista była ponad dwukrotnie większa. Auto ważyło aż 7900 kg.

Pojazdem przewożono środki czystości. – Zgodnie z danymi z dowodu rejestracyjnego oraz rzeczywistymi pomiarami stwierdzono więc, że przeładowanie pojazdu wynosi ponad 900 procent – wyjaśniają inspektorzy. .

Pojazd dopuszczono do ruchu dopiero po częściowym rozładowaniu go a kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

41

(fot. WITD)
2017-06-09 11:00:23

36 komentarzy

 1. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  łosiu napisałem że iveco 65c15 z fabryki wychodziło o dmc 6.5 tony jako ciężarowy, ktoś go sprowadził do polski i zarejestrował na 3.5 dmc ,koledzy wyżej piszą że takie cudo samo waży prawie 3,5 tony więc ładowność w dowodzie i tak jest zawyżona,
  auto o masie własnej 2,5 tony może mieć dmc 5,5 tony z przyczepą.

 2. macius pierwszy

  fajna reklama dla firmy CLIRO producenta recznikow papierowych ZZ. Pozdrawiam chlopakow z firmy BDS maja mnostwo produktow ze srodkow utrzymania czystosci.Polecam te firme a swoja droga wielu z nas spieszyl wielokrotnie do klienta przeladowany wszak klient nasz pan….

 3. macius pierwszy

  aha , zapomnialem zaznaczyc iz powyzszy komentarz zawiera lokowanie produktu…

 4. Jak widać wyrażają się sami znawcy tematu. Brednie takie, że szkoda czytać.

 5. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  Gamoniu miałem takie iveco w kontenerze z windą i jak mowie ze samo wazyło 3200 to wiem co pisze.

 6. Jak długo społeczeństwo będzie tolerować działanie służby nazwanej „Inspekcja Transportu Drogowego”. Działanie tej instytucji jest bardzo szkodliwe. Inspektorzy bezwzględnie wykorzystują absurdy polskiego prawa, karząc horrendalnie wysokimi karami uczciwych, ciężko pracujących ludzi. Szkodzą społeczeństwu, gospodarce i szeroko pojętym interesom publicznym. Wreszcie ktoś powinien się tą służbą zając i mówiąc brzydko służbę tą zutylizować. A „inspektorzy” jeżeli chcą się przysłużyć społeczeństwu niech zbierają śmieci przy drodze, ale pilnują żeby ich tak nikt nie wyrzucał.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas