Wiózł dziewięć razy więcej niż mógł załadować

Kolejny z mocno przeładowanych samochodów dostawczych został zatrzymany w punkcie kontrolnym koło mostu w Kamieniu. Iveco było przeładowane o ponad 900 proc.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wykonując kontrole pojazdów w miejscowości Kamień, zatrzymali znacznie przeładowane iveco. Pojazd poruszał się po drodze wojewódzkiej nr 747 Opole Lubelskie – Lipsko.

Na punkcie kontrolnym przy moście iveco zostało skierowane na wagę. Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 3500 kg. Tymczasem rzeczywista była ponad dwukrotnie większa. Auto ważyło aż 7900 kg.

Pojazdem przewożono środki czystości. – Zgodnie z danymi z dowodu rejestracyjnego oraz rzeczywistymi pomiarami stwierdzono więc, że przeładowanie pojazdu wynosi ponad 900 procent – wyjaśniają inspektorzy. .

Pojazd dopuszczono do ruchu dopiero po częściowym rozładowaniu go a kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

41

(fot. WITD)
2017-06-09 11:00:23

Zobacz również

36 komentarzy

 1. wniosek…? Iveco to dobry sprzęt…! wniosek głębszy..” ciekawe co by się stało podczas awaryjnego hamowania…?

  • Dosłownie nic 😉

  • Nic by się nie stało ten pojazd jest dostosoeany do DMC 5 t a do 3.5 tylko go dostosowali i przeksztalicli. Na tej samej ramię robi się auta do 7 t DMC.

   • Wersja 6.2 t i 7.5t to całkiem inne auta tylko rama ta sama jak w wersji 5t zarejestrowana na 3.5t. Kabiny też mają te same. Hamulec natomiast w wersji 6.2t i 7.5t w porównaniu do 3.5 i 5t jest diametralnie inny.

  • Nic by się nie stało bo ten pojazd jest tak naprawdę przystosowany do takich ładunków
   A że w dowodzie rejestracyjnym ma taką ładowność celem ominięcia tachografu i kategorii „C” to już zupełnie inna sprawa :))

 2. Gdyby wziął tyle co może to chłop by dołozył do interesu zamiast zarobić

 3. Informacja dla ITD : Sprawdzać IVECA – mają stałą ramę, można je sporo przeładować i dadzą radę jechać. Dlatego są tak chętnie kupowane !:)

 4. Informacja dla właścicieli IVECO: nie przechwalać się ile może Twoje auto bo konfidentów nie brakuje.

 5. coś mi nie bardzo pasuje te 900 procent,maturę z matematyki zdawałem 30 lat temu i bez kalkulatora wychodzi ok 120-150 procent , a ile wychodzi z równania ,sorry to tylko matematyka

  • 900 to nie, ale 600% to tak.
   To Iveco ma DMC 3500kg, ale (w konfiguracji z windą towarową) tylko 900kg ładowności.
   Skoro DMC została przekroczona o 4400 kg, to dopuszczalna ładowność została przekroczona prawie sześciokrotnie (wolno mu było załadować 900, a załadował 5300 kg).

   • Idąc twoim tokiem myślenia to został przeładowany 500% nie 600% Kubusiu bo iż gdyż ponieważ nie przeładował go dopuszczalna ładownością lecz tylko tym co załadował ponad ta ładowność Kubusiu.

  • Dobrze liczysz to itd nie zna matematyki

  • Też źle policzyłeś. Takie Iveco ma 700 – 1000kg ładowności. A wiozło około 5200kg ładunku. Tak że przeładowany o jakieś 500%.

   • Jeżeli dmc jest3,5 t to 100 procent jest 7 ton. No cyba, że ładunek ważył. 7 ton to wtedy wyjdzie 900 procent

   • to jest wogole smieszne ze takie Iveco ma jak piszecie 700-1000kg ladownosci, to Citroen C15 ma 750kg ladownosci 😉 i daje rade jesli tylko nie jest totalnie zgnity (co jest zadkoscia ze nie jest zgnity, w koncu produkowali go w Nysie, a to tlumaczy wszystko)
    wiem wiem, na glupote przepisow rady nie ma
    pewnie Iveco na blizniakach, one wszystko wytrzymaja, ale niestety wlasnie sa wyjatkowo chetnie kontrolowane…

  • jak Jaś zrobi prawo jazdy to dowie się co to ładowność, co DMC itd. Wtedy umiejętność liczenia wykorzysta z pożytkiem

 6. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  Iveco 65c15 ma dmc 6.5 tony więc konstrukcyjnie jest przygotowane na duże ciężary
  a to że ktoś go zarejestrował na 3.5 dmc to już inna sprawa
  da się ? da się!

 7. 90% jeździ przeładowane, ten miał po prostu niefart i został zatrzymany
  Gdyby wozili dopuszczalne obciążenie to zaczęli by tracić a nie zarabiać

  Proste ?

 8. Ciekawi mnie o czym ludzie piszący artykuły myślą wtedy gdyż w poprzednim artykule o przeładowanym Iveco z krowami które ważyło 7,7 tony napisali że przeładowane jest o 500% a tutaj ważyło 7,9 t i mają 900% więc wniosek taki że 200kg to 400% hehe.

  • obiektywny niezwyczajny

   Obywatel, ciekawi mnie to, czy pomyslałeś przed napisaniem swojego wywodu. Widać że to ty nie masz pojęcia na temat tego, co komentujesz. Iveco ma DMC 3500 kg, oznacza to, że może tyle ważyć maksymalnie wraz z ładunkiem. Żebyś to zrozumiał dokładniej, to taki samochód jak na zdjęciu wraz z windą waży ok 2900 kg, co oznacza, że jego ładowność to 600 kg. Niby nie do uwierzenia, lecz sam jeździłem podobnym, gdzie w dowodzie było wpisane, że można załadować 580 kg. Jeżeli iveco po zważeniu miało 7900 kg, to oznacza, że ładunku było 5100 kg. A więc możesz załadować 600 kg, a było 5100 kg, Więc ile razy to jest więcej.

   • Kolego przeczytaj jeszcze raz co napisalem. Chodzi o to że są dwa artykuły o przeładowanym Iveco z podobną wagą a w jednym jest napisane że jest o 500% przeładowane a w drugim już o 900% . To tak samo jak 2+2=4 i nagle z 2+2 robi się 8. Więc może zrozumiesz sens mojej wypowiedzi

    • bo wszystko zależy od masy własnej danego pojazdu. Iveco z kontenerem (izotermą), windą i agregatem waży 3300kg, więc ładowności 200kg. Załaduj 5t na niego i będzie przeładowany 25krotnie, czylki 2500%. Czy teraz już rozumiesz?

 9. 225 procent

 10. Widocznie kierowca nie wiedział że przy moście w Kamieniu itd ma swoją lejbaje.

 11. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  łosiu napisałem że iveco 65c15 z fabryki wychodziło o dmc 6.5 tony jako ciężarowy, ktoś go sprowadził do polski i zarejestrował na 3.5 dmc ,koledzy wyżej piszą że takie cudo samo waży prawie 3,5 tony więc ładowność w dowodzie i tak jest zawyżona,
  auto o masie własnej 2,5 tony może mieć dmc 5,5 tony z przyczepą.

 12. macius pierwszy

  fajna reklama dla firmy CLIRO producenta recznikow papierowych ZZ. Pozdrawiam chlopakow z firmy BDS maja mnostwo produktow ze srodkow utrzymania czystosci.Polecam te firme a swoja droga wielu z nas spieszyl wielokrotnie do klienta przeladowany wszak klient nasz pan….

 13. macius pierwszy

  aha , zapomnialem zaznaczyc iz powyzszy komentarz zawiera lokowanie produktu…

 14. Jak widać wyrażają się sami znawcy tematu. Brednie takie, że szkoda czytać.

 15. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  Gamoniu miałem takie iveco w kontenerze z windą i jak mowie ze samo wazyło 3200 to wiem co pisze.

 16. Jak długo społeczeństwo będzie tolerować działanie służby nazwanej „Inspekcja Transportu Drogowego”. Działanie tej instytucji jest bardzo szkodliwe. Inspektorzy bezwzględnie wykorzystują absurdy polskiego prawa, karząc horrendalnie wysokimi karami uczciwych, ciężko pracujących ludzi. Szkodzą społeczeństwu, gospodarce i szeroko pojętym interesom publicznym. Wreszcie ktoś powinien się tą służbą zając i mówiąc brzydko służbę tą zutylizować. A „inspektorzy” jeżeli chcą się przysłużyć społeczeństwu niech zbierają śmieci przy drodze, ale pilnują żeby ich tak nikt nie wyrzucał.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online