Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiosłują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można jeszcze wspomóc akcję (zdjęcia)

Już ponad 190 osób wzięło udział w wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak Lublin jest na piątym miejscu w kraju. Można jeszcze wesprzeć akcję.

Tak jak w poprzednich latach trwa próba pobicia rekordu w wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 14. raz, kiedy to podczas wielkiego finału WOŚP tysiące osób w całym kraju siadają na ergometry wioślarskie, aby pobić rekord Polski w największej ilości osób, które w ciągu 8 godzin przepłyną na urządzeniu dystans 500 metrów.

W Lublinie akcja odbywa się w Centrum Handlowym Felicity. Celem wydarzenie jest zarówno zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ale też promocja sportu. Stąd też do działań włączyli się również lubelscy sportowcy w tym szczypiornistki, koszykarki, rugbiści i wielu innych.

Obecnie Lublin jest na piątym miejscu w Polsce, na razie (na godz. 16:00) w akcji wzięło udział 191 osób. Całość potrwa do godz. 18:00 więc jest jeszcze możliwość, aby poprawić ten wynik. Na każdego uczestnika czeka specjalny certyfikat.

36 komentarzy

  1. Przypominam: Co dziesiąte machnięcie „wiosłami” idzie na bannery wyborcze i reklamowe, a nie na chore dzieci.
    Nakreślę jeszcze sytuację ogólną: Gdy swego czasu pis chciał wprowadzić podatek od reklam, to zawył tefałen, bo ich by to najbardziej uderzyło. Szacowane 400 mln zł z tego podatku chciano przeznaczyć na NFZ, leczenie dzieci czy chorych na raka. Wtedy to tefałeny pokazały, że roczny budżet NFZ to około 100 miliardów zł, i te 400 milionów to maleńka kropelka w tym morzu, 0,4%. Ale jak ci tutaj zbiorą 250 milionów, to odtrąbiony wielki sukces! Zbawca polskiej służby zdrowia! Bez niego nic! A jaki procent z tych milionów faktycznie trafi do służby zdrowia? Bo przecież nie 100%, woodstock też trzeba za coś zrobić.

  2. zgadza sie ,,Złoty Melon, Mrówka Cała, Jasna Sprawa po co to nowe amber gold owsik plus

    • My ciebie precz też popieramy, jesteś dla nas wielki

    • No właśnie to przechodzi kilka spółek, gdzie podobno w tym jest ponad 100 baniek kosztów zewnętrznych, tak się robi biznes na naiwnych.

  3. I tak się ogłupia cebulaków.

  4. Owsiak i tak szuka owsa pod kościołami.

Dodaj komentarz

Z kraju