Wielogodzinne czynności policji i obrońców zwierząt w gminie Firlej. Mężczyzna przyznał się do zakopania szczeniaków

Policjanci z członkami Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE odwiedzili dzisiaj jedno z gospodarstw w gminie Firlej. Otrzymali bowiem informację o zakopaniu żywcem szczeniaków.

Do godzin wieczornych w jednej z miejscowości w gminie Firlej prowadzone były wspólne czynności policji i członków Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Obrońcy zwierząt otrzymali bowiem informację, iż jeden z mężczyzn kilka dni temu miał zakopać żywcem nowo narodzone szczenięta. Co więcej, osoba zgłaszająca wyjaśniała, iż nie był to pierwszy tego typu czyn mężczyzny.

Po sprawdzeniu sprawy, jak też ustaleniu dodatkowych informacji, we wtorek gospodarstwo zostało przeszukane. W trakcie prowadzonych działań mężczyzna nie przyznał się do zakopywania w ostatnim czasie szczeniaków. Jednak jak wyjaśnia Marta Włosek, prezes i założycielka Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, mężczyzna przyznał się, że zakopał psy już około roku temu. Śledczym nie udało się odnaleźć miejsca ukrytych zwłok zakopanych żywcem psów.

Zapadła również decyzja o zabezpieczeniu pozostałych psów znajdujących się na terenie gospodarstwa. Powodem było niezapewnienie im elementarnych warunków bytowych. Zostały one przewiezione do kliniki weterynaryjnej. Obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie. Jak nam wyjaśniono, dopiero po przesłuchaniu mężczyzny będzie można mówić o postawieniu ewentualnych zarzutów.

(fot. Fundacja Ex Lege)

20 komentarzy

 1. Nie ma trupa, nie ma zbrodni.

 2. Co kieruje tym ze wsi? Przecież ci *** chodzą całymi wiochami co niedziela do kościoła. Gdzie ta ich wiara? Ta ich wiara to gnój, niemająca nic innego z człowieczeństwem.

 3. Na wsiach to żadna nowość od 2 tysięcy lat tak robią tylko nie żywcem bardziej humanitarnie

 4. To na pewno idol dyktatora łukaszeniki

 5. Idę o zakład że to ochrzczony Polak Katolik !

 6. Na 100 to ateista. Chrzescijanin by tak nie postąpił…

  • Uprzejmie przypominam, że chrześcijanie są w stanie dopuścić sie znacznie większych zbrodni w imię Boga oczywiście.
   Poszperajcie ciut w ich historii prócz kotów i psów, (pewnie przypadkiem) trupem kładli tzw. niewiernych, innowierców, a nawet swoich bliskich posądzonych np. o czary.
   Kiedyś robiono to ogniem i mieczem, a teraz np. obecnie w Afganistanie, Talibów na jedynie słuszną wiarę nawraca sie „kałachami”…

 7. A czy lepiej są traktowane psy siedzące dzień w dzień w bloku bez spaceru jedzące suchą karmę.

  • wyobraź sobie sytuację:
   całymi dniami siedzisz sam w dużej wygodnej willi i dwa razu na dzień przez korytarz tej willi przechodzi ogrodnik posesji, aby przejść z małego domku na tyłach w którym mieszka z całą rodziną do pracy na posesji.
   jak myślisz kto żyje gorzej? Kto jest w więzieniu?
   to że podwórko jest duże nie znaczy że nie jest więzieniem.

  • Co ty porównujesz głupie. Siedź na wichurze i nie wypowiadaj się o życiu w bloku bo nie masz o tym pojęcia. Jak można przyrównać zakopanie żywcem do trzymania zwierzęcia w bloku? Jakby nie ci blokowi to większość zwierząt byłaby bezdomna lub siedziała w boksach w schronisku, pomyśl trochę za nim coś głupiego napiszesz.

 8. Mógł je zjeść jak w Chinach.

 9. Coraz więcej chamów z miasta przeprowadza się na wieś trzymają po dwa psy jadą do pracy psy wodę wyleją i wyją z pragnienia przez 10 godzin w upale 30+tak miastowi kochają zwierzęta.

 10. Nic tym bogobojnym nie będzie robiło różnicy by tak traktować ludzi.Poczekajcie tylko niech się zacznie jakiś konflikt zbrojny czy inne bezprawie,sąsiad pierwszy przyjdzie cię mordować nie obcy. Jak mówię że taki hitlerek mógł się spokojnie w polszy pojawić to się „patrioci” od razu obruszają,a prawda jest taka że jesteśmy w połowie jako naród bezdusznymi, tępymi chamami. Kolejni to ignoranci,a tylko niewielki procent cywilizowanych.Tak cywilizowanych,bo cywilizacja to nie TDI a człowieczeństwo.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS