Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa. Będzie kursowała do czasu zakończenia objazdów

W celu obsługi komunikacyjnej ul. Popiełuszki, ZTM uruchomi nową linię autobusową. Warto pamiętać, że będzie to linia tymczasowa i będzie kursowała tylko w czasie prowadzonych w tym rejonie miasta robót drogowych.

W przyszłym tygodniu na ulice Lublina wyjadą autobusy linii nr 702. Będą one kursowały od poniedziałku 18 stycznia. Przystanek początkowy oraz końcowy zostały zlokalizowane na ul. Okopowej.

Trasa nowej linii wiedzie przez ul. Lipową, Al. Racławickie, al. Sikorskiego, ul. Popiełuszki i al. Długosza. Następnie pojazdy skierują się ponownie przez Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. Kołłątaja oraz ul. Zesłańców Sybiru. Jak wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, linia nr 702 zostanie uruchomiona w celu obsługi ul. Popiełuszki na czas robót drogowych prowadzonych w tej okolicy.

Autobusy, których regularne trasy prowadzą przez ul. Popiełuszki, obecnie kursują objazdami przez co okoliczni mieszkańcy skarżą się, zostali pozbawieni komunikacji miejskiej. Warto pamiętać, że będzie to linia tymczasowa i będzie kursowała tylko w czasie prowadzonych w tym rejonie miasta prac związanych z przebudową Al. Racławickich i sąsiednich ulic.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. A 151 jedno na 20 minut… i jak mnie zmusicie do jeżdżenia MPK, a nie Dieslem do centrum?
    Bo na razie wam wujowo idzie… delikatnie mówiąc.