Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczorna burza dała się we znaki. Zerwane dachy, matka z córką ranne w centrum Lublina

Wieczorem nad naszym regionem przeszła krótka, choć gwałtowna burza. Wyrządziła sporo strat, wiele dróg było nieprzejezdnych.

Kilkanaście interwencji zanotowali strażacy w związku z burzą, jaka w poniedziałek wieczorem przeszła nad naszym regionem. Tym razem silne podmuchy wiatru, wraz z opadami deszczu, wystąpiły m.in. w Lublinie i regionie. Strażacy usuwali powalone drzewa m.in. w okolicach Izbicy, Tarnogóry, Poniatowej, gdzie zablokowany został wyjazd w kierunku Opola Lubelskiego, w rejonie Ryk, Leopoldowa czy też Rąblowa.

Wiele szkód wichura wyrządziła w okolicach Bełżyc. W miejscowości Ignaców zerwane zostały dachy na dwóch budynkach, gospodarczym i mieszkalnym. Również w Babinie strażacy zabezpieczali budynek, w którym zerwany został dach.

Dość groźnie wyglądało zdarzenie, jakie około godziny 19:30 miało miejsce na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. W rejonie dawnego Pedetu silny wiatr poderwał parasol z jednego z lokali gastronomicznych. Spadł on na dwie kobiety, matkę z córką. Obie zostały przetransportowane do szpitala. Jak nas poinformowano, starsza z kobiet doznała urazu głowy, młodsza barku.

2017-06-12 21:21:25
(fot. LFP)

10 komentarzy

 1. A jeszcze straszniejsze od burzy są hałaśliwe reklamy Orange, których nijak nie idzie zastopować!

 2. To wszystko kara za to co robi PISSSSSSSSSSSSSSS

  • Przecie PO dewastuje, przepraszam, rządzi w Lublinie.

   • Zdewastowany Lublin to był 9 lat temu, jak się tu przeprowadziłem. Teraz zaczyna powoli przypominać miasto wojewódzkie, chociaż z kilkoma inwestycjami się nie zgadzam!

    • 9 lat temu Lublin był zadłużony na kwotę 240,000,000 zł. Na dzień dzisiejszy 1,286,000,000 zł. Jeżeli przyrost zadłużenia w wysokości miliarda złotych nie jest dewastacją finansową miasta to gratuluję. Sprzedano już chyba wszystkie tereny i cokolwiek miało wartość a dług rośnie. Żuka za idiotyczne inwestycje powinno się zlicytować wraz z całą rodziną.

     • haha Tylko co z tego jak był mniej zadłużony ,jeśli miasto przypominało ruinę i praktycznie nic się w mieście nie robiło (brak inwestycji) . Jedynie PiSowski namiestnik Pruszkowski podróżował po świecie że trudno go było zastać w Lublinie i miał wszytko w d… Tak wyglądał Lublin pod PiSowskimi rządami

 3. Wieśniaczka na szpileczkach

  Te uszkodzone parasolką kobitki, osobiście sam Pan Bóg ostrzegł, żeby w burzę nie szlajać się po mieście

 4. Wieśniaczka na szpileczkach

  O ci dopiero argumentacja: ” O tym, że mieszkańcom się spodobał świadczy m.in. fakt, że nocami co chwila można zauważyć osoby, które fotografują się na jego tle.”
  Kiedyś pewna Matka Polka zapewniała, że jej syn gangster to: dobry człowiek, bo jak szedł przez wieś to uśmiechał się do wszystkich i mówił „dzień dobry”.
  Ten sam styl, ta sama powaga.